בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פגע וברח  

פגע וברח

 
 
לילך וולך

שאלות נזרקו בפראות לאוויר ללא תשובות של ממש. לילך וולך חוותה התקף אפילפסיה אל מול חיים הכט ו"איך לתקן את ישראל"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיים הכט (צילום: יח"צ)
 חיים הכט (צילום: יח"צ)   
בבסיסו רוצה האדם להאמין. מנגנוני החשדנות, הדחיה והציניות מגיעים מאוחר יותר. חשבו על זה - כשרוצים למכור לכם משהו, מוצר או רעיון, בשלב הראשון תגיע התלהבות ורק אחר כך תתפנו לבדוק מה הפגמים, מה לא מספרים לכם וכמה זה עולה לנו.

לכן כשחיים הכט מגיע ומספר בתנוועות פרופלור עליזות שהוא הגיע למסקנה איך אפשר לתקן/להציל/לשקם את ישראל, אני רוצה להאמין. וזה אגב בגלל טעות המתחילים שלי – אם זה מקבל זמן מסך ומגיע לתוך ביתו של כל בעל טלוויזיה בישראל, זה בטח שווה.

אבל צעד צעד: בשום אופן אי אפשר לפסול מכל וכל את התוכנית עם השם היומרני ביותר בעולם. הכט עשה תחקיר מרשים, ביקר באירלנד שהיא לטענתו המדינה התאומה של ישראל, וניסה לשלוף ממנה מודלים כדי לשקם את ישראל.

עד כאן זה נשמע נפלא, עם כמה בעיות אקוטיות: הכט מפזר את האינפורמציה שרכש כאילו היתה קונפטי בחתונה – קופץ מנושא לנושא, ממרואיין למרואיין וכמעט שלא משלים רעיון שלם. לדוגמאות? ההשכלה האוניברסיטאית באירלנד היא כולה חינם - הכט עובר לדבר על היתרונות (המובנים מאליהם) של העניין, מסביר כיצד שבים היום לאירלנד מהגרים שנטשו בגלל מחסור במקומות עבודה, וטוען שאפשר להחזיר גם לישראל את כל היורדים. האם העלו לשם כך את המסים? שואל הכט רטורית. לא מה פתאום. איך עשו זאת? אין לדעת. הכט כבר עבר לנושא אחר.

לא ברור מה קרה, אבל זה הרגיש כמו תאונת פגע וברח – מכות מידע קצוצות שמגיחות באופן רנדומלי כמו מפלצות במשחקי מחשב. שאלות שנזרקו בפראות לאוויר ללא תשובות של ממש, ועריכה אפילפטית שמדלגת בין ישראל, אירלנד, סינגפור ואלוהים יודע איפה עוד. תמונות אימה של פיגועים אצלנו ומהומות אירלנד. ובסופו של דבר – מהומה רבה על מאומה.

אולי ישנם רעיונות מצוינים כדי "לתקן את ישראל", לבטח כדאי ללמוד משהו ממדינות אחרות ולא לחשוב שהמצאנו גלגלים חדשים. האם אפשר לעשות זאת בתוכנית טלוויזיה? ספק גדול. רק אם מישהו ירים את הכפפה, או אם תקום קבוצה בעלת השפעה שתהווה את המנוע ללקחים ויישום עקרונות בסיסיים ותשלב ידיים עם התוכנית. האם חיים הכט צריך להמשיך ולהנחות את תוכניותיו? לא בטוח. יכול להיות שהוא רעיונאי מבריק, אבל סגנון ההגשה שלו הוא מתלהם ורעשני באופן שמחבל בהעברת הרעיונות שלו.

ועד שנתקן את ישראל? דבלין מצטיירת כיופי של מקום, זה כן.

ערוץ 2, ימי שבת, 21:00

בקטנה
*"שכל העולם ישמע"? באמת, מוכרחים שכל העולם ישמע? אי אפשר לשמור דברים מסויימים בין ארבעה כתלים, באינטימיות וצניעות?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by