בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זבנג וגמרנו  

זבנג וגמרנו

 
 
לילך וולך

"בטיפול אישי" מציגה 15 דקות בהם המטופל נחקר ומשיב לגבי נושא מסוים. עם כל הכבוד ליעילות שיטת ביירון קייטי - טיפול זה לא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אריק פלד (צילום: יח"צ)
 אריק פלד (צילום: יח"צ)   
פעם טיפול פסיכולוגי או כל סיוע נפשי אחר, היה בושה גדולה, ואסור היה לדבר על זה בפרהסיה. היום כשכולם מקפיצים ציפרלקס כאילו היו ויטמין סי, ומחליפים טלפונים של פסיכולוגים באותה קלות שממליצים על קוסמטיקאית על כוס קפה, כבר ברור – לא רק שטיפול אינו בושה, הוא מהווה את החותם הרשמי לשלב האחרון של ההומוספיינס. האדם ששעתו בידו, ועם כל הפנאי שהצטבר לו, הוא מחליט לשאול את עצמו ואת העולם שאלות לגבי הקיום.

לא בכדי סיקרנה אותנו הסדרה הדרמטית "בטיפול". אין דבר שיותר מרתק מההצצה המוגנת אל תוך הסחי של חיי הנפש של מישהו אחר, כאשר, כמובן, זה לא אתה שחוטף את הריקושטים. כל זמן שאפשר לחטט בלי להתלכלך, אנחנו בעד.

לכן הרצועה החדשה של ערוץ הבריאות, "בטיפול אישי", אשר פירגנה לעצמה את ההיתלות באותו אילן גבוה "בטיפול", נשמעה, לפחות לרגע, כאילו גם הטלוויזיה שלנו עוברת איזה שלב אבולוציוני – לא ברור אם חיובי או לאו - של הצצה אל תוך מפגש אותנטי בין מטפל למטופל וחשיפת הדינמיקה לעיני המצלמות.

הרצועה המעניינת מכולן, שקרובה ביותר להבטחה להיות הגרסה האמיתית לטיפול פסיכולוגי, היא זו בהנחייתו של אריק פלד, פסיכולוג העובד בשיטתה של ביירון קייטי. הפולמוסים סביב שיטתה של קייטי אינם מגוף העניין, והשאלה הרלבנטית היחידה היא – האם אכן מדובר בטיפול לעיני המצלמות?

עם כל ההערכה להיחשפות של המשתתפים, הדינמיקה והאינטימיות שעוברת למצלמה, אינה שונה בהרבה מאלו של פינות בתוכניות בוקר, ובשביל זה אנחנו כבר יכולים להישאר עם כל תוכניות "גלריית המומחים" למיניהם ולקחת מהם את אותם טיפים רלבנטיים.

"טיפול אישי", היא מעין זבנג וגמרנו טלוויזיוני - 15 דקות בהם המטופל עוסק באופן ממוקד בנושא אחד בשיטת חקירה ושאילה, שמבוססת על סדרת שאלות חוזרות אשר מובילה בכל פעם לאותה סגירת מעגל. אין מקום לאותן דינמיקות כאוטיות העולות בטיפולים פסיכולוגיים, אין הכרות עם המטופלים ואין מעקב אחריהם, כי בכל שבוע יש מישהו אחר.

עם כל האמור לעיל אין שום בעיה, אבל לא יפה להציג זאת כמשהו אחר ממה שזה. בסך הכל, למרות היעילות שאולי יש בשיטת ביירון קייטי, אולי היה כדאי להביא גם שיטות טיפול אחרות שמאפשרות יותר ספונטניות ואלמנטים לא צפויים מול המצלמה.

א'-ה', 18:00, ערוץ הבריאות

בקטנה
*כל פרקי "הסופרנוס" מההתחלה - כמו לדפדף באלבום תמונות ולהתמוגג מאיך היינו צעירים ונאיביים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by