בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קאט 

קאט

 
 
טל היינריך

הקרן החדשה לקולנוע עתרה לבג"צ עקב המלצת משרד התרבות לקצץ בתקציב הפקות התעודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(צילום: ASAP Images)
 (צילום: ASAP Images)   
הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה עתרה לבג"צ נגד משרד התרבות ומועצת הקולנוע, בעקבות המלצתם לקצץ כ-35% מתקציב הקולנוע הדוקומנטרי של הקרן בשנת התקציב 2006. "ההחלטה נעשתה בחוסר סמכות ובניגוד לדין", נכתב בעתירה, "לוקה בחוסר סבירות קיצוני, אינה מידתית ואף אינה שוויונית".

"ההחלטה לפנות לבג"צ נעשתה לאחר שכל פניותינו למועצת הקולנוע ולמשרד התרבות על מנת להבין מדוע קיצצו באופן בלתי סביר את תקציבנו נפלו על אוזניים אטומות", אמר מנכ"ל הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, דוד פישר. "לא קיבלנו כל הסבר משום גורם לסיבה שבגללה פגעו בנו בצורה כזו, ונראה כי יד נעלמה סימנה אותנו כמטרה לפגיעה. אני מאמין כי בית המשפט העליון לא יוכל להתעלם מהעוול שנעשה לנו".

באמצעות עו"ד ד"ר יובל קרניאל, הגישה הקרן עתירה לבית המשפט העליון להוצאת צו ביניים נגד המלצת מועצת הקולנוע. לטענתה של הקרן, ההמלצה משנה בפועל את הגדרתה כקרן מתמחה בתחום הקולנוע הדוקומנטרי, ופוגעת ביכולתה לקדם את הקולנוע הדוקומנטרי.

בעתירה מבקשת הקרן החדשה כי בית המשפט יחייב את המועצה לקולנוע לחשוף את הפרוטוקולים המלאים שבהן דנה בתקציבי הקולנוע שאת רובם הגדול סירבה לפרסם עד כה. כמו גם את הנימוקים להגדלת תקציבן של הקרנות האחרות. בנוסף, ביקשה הקרן לתת תוקף משפטי להחלטת שר התרבות, המדע והספורט, לחלק בינתיים 60% מתקציבי התמיכה בקולנוע הדוקומנטרי בין כל הקרנות, על מנת לאפשר ליוצרים להמשיך בעבודתם הקולנועית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by