בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משהו קטן וטוב  

משהו קטן וטוב

 
 
אמיר עמרמי

החדש של משינה יופי, של פלס אחלה, ווירצברג מענג. סינגלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

משינה – אני צוחק איתך (4:16)

צוחקים אתכם. משינה (צילום: יוסי צבקר)
 צוחקים אתכם. משינה (צילום: יוסי צבקר)   
מילים ולחן: שלומי ברכה

אני מחזיק ממשינה, אבל אף פעם לא נופל ממנה. אחרי אלבומם האחרון "רומנטיקה עתידנית", הבנתי שזה לא הולך להיות אלבום שיעמוד בארון אלבומי הנצח בסלון, והראשון מבין החברים שהרים את הידיים קיבל אותו בשמחה.

לאחרונה נבחרה משינה ללהקת כל הזמנים, על ידי קוראי המקומון זמן ת"א (מעריב) וצופי מוסיקה 24. אין ספק שצריך להעריך את משינה על האקטיביות, על ההווי, על ההתנהלות בשוק המוסיקה העכשווי, שמצפה ממך לכתוב כמה שיותר עדין, אבל להיות הכי גס שיש.

הם מסתדרים לא רע עם אתר אינטרנט מושקע, ועכשיו גם ישלימו הכנסה לא רעה מ"משהו קטן וטוב" שמככב בחברה סלולארית מסוימת שלא ננקוב בשמה. אבל מה עם המוסיקה עצמה? מה שמחזיק אותם, מבחינתי לפחות, בייחוד בהופעות, אלה שירי העבר. תענוג מוסיקלי רצוף. אבל החומרים החדשים אף פעם לא היו משו, ודווקא הסינגל החדש שלהם, רמז ראשון מאלבום חדש שבדרך, מדליק קצת אור בקצה המנהרה. מדובר בשיר יפה, פשוט וטוב.

השיר החדש עלה לראשונה בדף של הלהקה ב- Myspace, ונכון לכתיבת שורות אלה, האזינו לו כ-7,500 גולשים. אני אוהב את זה שלהקה בסדר גודל כמו זה של משינה, מעלה שיר לאינטרנט במקום לחכות לתשובות מתחנות הרדיו. אני אוהב את החיבור הזה עם המאזינים, את ההתנהלות בגובה העיניים. זה אולי לא יהיה נכון לכתוב או לחשוב את זה, אבל לפעמים זה יותר חשוב מהמוסיקה עצמה. את הסינגל הזה אני משאיר בבית.

בואו להיות הגולש ה-7,501 >>
 

קרן פלס – זאת שבמקומי (3:58)

פלסו דרך לאחד נוסף. קרן פלס (צילום: יח")
 פלסו דרך לאחד נוסף. קרן פלס (צילום: יח")   
מילים ולחן: קרן פלס

בשבוע שעבר כתבנו במדור על סינגל החדש, חמישי במספר, של איה כורם. העלנו לדיון את אי הצדק שבהשמעת חמישה סינגלים של אמן חדש, בעוד שיש כאלה שלא מצליחים לשרוד אחרי סינגל ראשון, אם בכלל. אבל יחסי ציבור זה לפעמים דבר חשוב יותר מרגשות הציבור, ואם משהו הולך טוב, אז אין כזה דבר פרסום רע, וכל סינגל נוסף הוא הוכחה ניצחת שיש לדור הצעיר של המוסיקה בארץ מה להציע לשוק. עובדה שמשחררים חמישה סינגלים.

קרן פלס מצטרפת היום למעמד של איה כורם, ומשחררת את "זאת שבמקומי", שיר הפותח של אלבום הבכורה שלה וסינגל חמישי במספר. בגדול, מדובר בשיר הכי טוב שלה באלבום. אפשר אפילו ללמד אותו בסדנאות לכתיבת שירים (רמז דק: זה קורה). אי אפשר לטעון, חלילה, שפלס מקבלת יחס לא הוגן מתחנות הרדיו. מעבר לשלושת השירים שהיא שיחררה, וגרסת הכיסוי שלה ל"פסק זמן" עבור גלגל"צ, יש גם את ארסנל השירים למירי מסיקה, ושירים לסקעת ועוד דברים שבטח בדרך.

אף אחד לא יכול לקחת ממנה את העובדה שהיא מוכשרת כמו שד, ושהיא באמת, מה שנקרא, התחילה מלמטה. היא כבר הגיעה לאלבום זהב, ואולי, כך נרמז על עטיפת הסינגל, השיר הזה עוד ייקח אותה לפלטינה. האמת? הלוואי. אבל זה לאו דווקא אומר שזה קול הדור הצעיר בכללותו. זה אומר שפשוט יש כאן עבודת יח"צ טובה, שיכולה לדחוף חמישה סינגלים לרדיו, שיש קהל גדול שלא מחפש יותר מדי, וכשהוא מוצא משהו חדש וטוב, הוא משתדל לטחון אותו עד דק.

האזינו כאן ל"זאת שבמקומי" >>
לאתר הבית החדש של קרן פלס >>
 

אילן וירצברג – שעת הרגיעה (4:24)

 
מילים ולחן: אילן וירצברג

הנה אמן ותיק שיש לו עוד הרבה מה להציע, שהתארים "זהב" ו"פלטינה" כנראה יהיו רחוקים ממנו עד צלילו האחרון. וזה לא הוא, זה אנחנו. ככה זה. "שעת הרגיעה" הוא סינגל שלישי מתוך אלבומו האחרון "בלוז קוסמי" שהוא פשוט מצוין, מצוין, מצוין. קחו את השיר הזה לנסיעת מבחן, תתענגו על עבודת הגיטרות והבס, על הרוק האמיתי, כנסו לאתר הבית שלו, ולא יקרה כלום אם תוציאו עליו כמה שקלים החודש.

לכו על זה >>
 
 
 

מלכה באיה – סתיו (3:38)

מלכה באיה (צילום: עדי אורני)
 מלכה באיה (צילום: עדי אורני)   
מילים ולחן: אסף שלם

זוכרים את "אם את בעניין" הנוראי מהקיץ האחרון? אם הרגשתם עוקצנות מסוימת, אז כנראה שהייתי מספיק ברור. אין דבר יותר אומלל מתחרויות זמר בפריים טיים שמתיימרות להביא את קול התרבות אל פני השטח. מלכה באיה עשו זאת השנה בפסטיבל השירים של ישראל, וגם קיבלו השמעות לא רעות בכלל עם השיר הזוכה שלהם.

בימים אלה הם עובדים על אלבום בכורה, ומשחררים סינגל ראשון ממנו. מדובר ב-180 מעלות מהשיר הזוכה שלהם. הם נשמעים הרבה יותר טוב, ובלי ללכת סחור וסחור, יש כאן פשוט שיר שמופק ומנוגן טוב (הפקה מוסיקלית: גיא מרגלית מהדג נחש). הרבה פחות מאולץ מהשיר הראשון שלהם, והרבה יותר משכנע. זה לא שיר של להקה צעירה ואנונימית שאמור לשמש אותם כפרסומת או כשיר זכייה שפרץ את פלייליסט הלילה של גלגל"צ. זהו שיר של להקה שאני אישית מחכה לשמוע עוד ממנה.

הנה זה כאן >>
מלכה באיה מתארחים במדור "על קו הזינוק" >>
 

אורי מור – אל תתני לזה לקרות (4:18)

סינגל ראשון. אורי מור (צילום: עמית ישראלי)
 סינגל ראשון. אורי מור (צילום: עמית ישראלי)   
מילים ולחן: אורי מור

אורי מור, סולן להקת "בייב" לשעבר, משחרר שיר ראשון מאלבום סולו שבדרך ""צעד ביום" (עננה/הד ארצי). הלהקה הייתה בין החלוצות שהוחתמה בלייבל "לבנטיני" שנוהל מוסיקלית על ידי קובי אוז, והשיר "כשתמי עוברת דירה" מתוך האלבום, עשה הדים בתחילת המילניום. אבל ספק אם מור ייכנס לרשימת האמנים שישלח לרדיו חמישה סינגלים בשנה הבאה - לא בגלל שהוא לא טוב, אלא בגלל שהוא לא כזה מעניין מהבחינה הצהובה.

בשנים האחרונות הוא עבד כטכנאי במה אצל ברי סחרוף, עברי לידר, פורטיסחרוף ומשינה, ולפעמים גם עלה אצלם לשיר. הוא מגיע מהתעשייה, עבד בשביל אחרים ועכשיו תורו. מעניין? אולי אותי. אבל בואו נעבור לשיר - יש משהו בפזמון החוזר של מור שתופס את האוזן. זה לא שאף אחד לפניו לא אמר משפט כמו "אל תתני לזה לקרות", אבל הוא מצליח לחזק ולהצדיק את הפזמון שלו בבתי השיר הנפלאים:

"נפגש בשדה התעופה, נגיד שלום, נשתה קפה ממכונה, ניפרד בנשיקה כאילו אחד מאיתנו טס, וכל אחד יחזור למכונית שלו", או: "את קורעת אותי ב-Teken 3, מזל שבחיים אנחנו לא הולכים מכות". הכל מסתכם ומתנקז אל הפזמון. עוד שיר מוצלח לעונת החורף הגשומה. רק אורי, דיר באלאק, אתה מצליח בגדול ושולח לנו חמישה סינגלים.

בואו להבין במה מדובר >>
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by