בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מי מפחד מה-FCC? 

מי מפחד מה-FCC?

 
 
נילי אורן

רשתות הטלוויזיה בארה"ב לא חיבבו מעולם את הרגולטורית שלהם, אבל לאחרונה זה ניכר יותר מתמיד. מה הסיבות, והאם זה עומד להפתר בקרוב?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גם ב"סטודיו 60" מתעבים את ה-FCC
 גם ב"סטודיו 60" מתעבים את ה-FCC   
נדמה שאין כיום קונצנזוס רחב יותר בטלוויזיה האמריקנית, מאשר המועצה הפדרלית לתקשורת בארה"ב, הידועה גם בכינויה FCC או: "הרגולטור". כל תחנות הטלוויזיה ורשתות השידור הגדולות בארה"ב מתעבות אותה, ואין כמעט פרק בסדרות שנצפו לאחרונה על מסכינו, שלא הזכיר אותה בקריצה/ צביטה/ עקיצה (מחק המיותר, או הוסף עוד מחוות עלבון צורבות).

כך למשל בדרמה החדשה והאיכותית של ארון סורקין "סטודיו 60 בסאנסט סטריפ" עוסק אחד הפרקים בהחלטה מגוחכת של ה-FCC לקנוס את צוות החדשות של הרשת, כי חייל אמריקני שהם ראיינו בעיראק אמר "פאק" בשידור חי, לאחר שטיל התפוצץ סנטימטרים ספורים מתנוכי אזניו.

אבל למה כל האיבה הזאת מתפרצת דווקא עכשיו? כנראה בגלל שהחודש התכנס בית הדין לערעורים בניו יורק כדי לדון בעתירת רשת FOX, נגד ה-FCC, בטענה שהחלטותיה שרירותיות, קפריזיות, ומעניקות לקבוצה קטנה וצעקנית את היכולת הלא דמוקרטית לפסול מסרים שאינה אוהבת.

בנוסף, טוענת רשת השידור, ומצטרפות אליה גם רשת NBC ועמותות למען חופש הביטוי כמו "המרכז לדמוקרטיה וטכנולוגיה" ו-"העמותה לחופש ושלום", שבימינו, כשבכל מקלט טלוויזיה מותקן שבב אלקטרוני המאפשר להורים לפקח על התכנים שצורכים ילדיהם, תפקיד המועצה מיותר לגמרי. חוץ מזה, לדבריהם: "נסיונותיה האגרסיביים של ה-FCC לשלוט על הנאמר ברדיו ובטלוויזיה, נמצא במסלול התנגשות עם פיתוחים טכנולוגיים, שבקרוב יהפכו את התערבות המועצה למיושנת".

הכל החל כשבמרץ השנה פסקה ה-FCC כי שר וניקול ריצ'י עברו על תקנותיה, כשאמרו את המילים "פאק" ו"שיט" בתכניות "הבילבורד" של פוקס בשנים 2003 ו-2002. לכן הוחלט לנזוף ברשת, שמצידה לא נשארה חייבת, ותבעה את המועצה בבית המשפט בטענה שתקנותיה אינן ברורות, ושההחלטה סותרת מסקנות קודמות אחרות שלה.

במושב בית הדין לערעורים ב-20 לדצמבר השנה לחצו השופטים על נציגי ה-FCC לענות מדוע מילים מסוימות נחשבות למגונות רק במקרים מסוימים ולא באחרים. כך למשל ניסו השופטים להבין האם גם המשפט עצמו, שהוקלט ושודר בטלוויזיה ברשת Cspan יהווה עילה לנזיפה ברשת השידור, כיוון שהשופטים כמו גם עורכי הדין של FOX ביטאו את המילים האסורות לא פעם.

חשוב לציין שמוקדם יותר השנה, חתם הנשיא בוש על חוק שהעלה את גובה הקנס המינימלי שיכולה להטיל ה-FCC ל- 325 אלף דולר. כמו כן, בחודשים האחרונים חזרה בה ה-FCC מפסיקתה נגד פליטת פה מגונה בתכנית הבוקר של CBS וכן משכה קבילה נגד ABC שכן המתלוננים גרים מחוץ לטווח השידור של התחנה. במקרה אחר, קנסה המועצה את CBS בתשלום בגובה 550 אלף דולר על הציץ שהציץ לג'נט ג'קסון במופע מחצית הסופר בול ב-2004. על כך ערערה הרשת בנפרד, והנושא נדון בבית המשפט לערעורים בפילדלפיה.

בנוגע לתביעה של FOX תהה אחד השופטים בקול רם, האם אין זה תפקידם של ההורים לקבוע לילדיהם במה יצפו, במקום לצפות מה-FCC שידהרו כדי להציל את נפשות הזאטוטים. עם זאת, שופט אחר דווקא היה מרוצה מהסבריה של ה-FCC ואמר שהם הבהירו יפה מהי עמדתם ומדוע הם נוקטים בה. השופטים במשפט עדיין לא הודיעו מתי יקבע פסק הדין בענין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by