בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איפה הבושה? 

איפה הבושה?

 
 
לילך וולך

ערוץ 10, בדומה לנוכלת מ"שומר מסך" אשר השתמשה בשמו של דודו טופז, הטעה, שלא לומר שיקר בפרומואים לתוכנית, כדי לגרוף עוד קצת רייטינג

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קורבן? דודו טופז (צילום: יוני המנחם)
 קורבן? דודו טופז (צילום: יוני המנחם)   
המציאות, ככה מספרים לנו, לא קיימת. יש רק רצף תודעות שמעבדות עובדות והתרשמויות ונותנות להן פרשנות סובייקטיבית. הפרשנויות הללו עמוסות ברציונליזציות, הוכחות כאלו ואחרות, ובעיקר, הרבה מאוד שכנוע עצמי שהדברים הם כך ולא אחרת. כי באמת, מאוד מפחיד לחשוב שאין שום דבר בטוח.

איך בכל זאת קורה שאנחנו מסכימים על פרשנות אחידה? גורם משכנע מאוד, בדרך כלל בעל קול בריטון או בס, מספר לנו בסמכותיות מהי האמת. לרוב, רק כדי שלא נצטרך לבזבז זמן או חרדות על עיבוד המציאות באופן עצמאי, פשוט נסכים עם הקול הסמכותי. ככה אנחנו מתרגלים לכל מיני "אמיתות" בלי להטריד את מוחנו יתר על המידה.

לפעמים, בכל זאת, אפילו בעלי מוחות ציפוריים וזערוריים שכמונו, מתקוממים לרגע על האופן שבו מעוותים את הדברים. אפילו אנחנו, בהיותנו ציבור מטומטם שמגיע לו לשלם על טיפשותו, לפעמים מבינים שמשהו מסריח, וזה לא בדנמרק – זה ממש קרוב לכאן.

הפרומואים של ערוץ 10 התקנאו בפרומואים של ערוץ 2, אבל בגלל שרוברטו כבר היה תפוס, החליטו ב"שומר מסך" למקד את קלוז-אפי האימה והזעזוע בדודו טופז. הוא לא נשך אף אחת - הפעם דווקא המספר לגולו נפל קורבן לפי הפרומואים: "מי מנצל את דודו טופז"?! שאגו הכותרות, (אם הימרתם על חיים רמון טעיתם, אגב), טופז במבטי כלבלב שסוגר שבת במכלאה, מילמל בטופזית – "בנאדם כזה, לא יודע איזה עונש הייתי נותן לו..." והלב כמעט נשבר.

כמעט, אבל לא. אין צורך. לפחות לא בעטיו של טופז. סיפור המעשה שהיה, כך היה - פקאצה הידועה כבר למשטרה ול"שומר מסך" - אפילו אני הסקלרוטית זיהיתי את פרצופה המכוער - החליטה לעשות את המכה האחרונה לפני שהיא מואשמת בבית המשפט על עבירות קודמות, והתחזתה לחולת סרטן הנדרשת לתרומות. כך היא הפילה בפח כתב צעיר ממקומון בדרום. הוא גייס עבורה כספים, תרם מכיסו האישי ופירפר סביבה משל היה השומרוני הטוב.

איפה כאן נכנס האלמנט הטופזי, תשאלו? אה, כן – אחרי שסימה אהרון (זו הנוכלת) סיימה להשתין בבריכה של הקטנים ושיעמם לה, היא החליטה ללכת עוד צעד אל עבר הריגוש - התחזתה בפני הכתב התמים כתחקירנית של דודו טופז, וטענה שהוא רוצה להעלות אותו לשידור ולהודות לו על מפעל הצדקה הזעיר שלו. התמים קנה הכל, עד שאחרי חודשיים, החליט משום מה להתקשר לאולפנים ולדבר עם התחקירנית המומצאת. מן הסתם, לא היתה כזו.

ושוב תשאלו – מה כבר קרה לדודו טופז? האם הוא נפל בפח בעצמו? האם תרם מכספו? אולי חלילה פיספס יום עבודה? לא, לא, ושוב – לא. מה שנקרא בעגה הברנז'אית: נון – סטורי. אין שום עניין עם דודו טופז. המקרה לא קשור אליו בשום צורה ואופן מלבד העובדה שאותה "תחקירנית" דה מי- קולו היתה אמורה להשתייך לתוכנית שלו.

המציאות, כבר אמרנו, היא עניין פלואידי. אבל בכל זאת, יש גבול להטעייה, שלא לומר לשקר הגס ממש. רייטינג, שלא כמו המציאות, הוא דווקא נתון חד משמעי – וככה משיגים אותו, גם כשלא בצדק, גם על ידי רמייה.

ג', ערוץ 10, 21:00

בקטנה
*נאור ציון עשה את הכמעט בלתי אפשרי והצליח להעביר את שנאת הנשים הכללית שלו הילוך ולמקד אותה בגזענות ספציפית בתוכנית המקסימה שלו "החברים של נאור". עוד נשארו לו כאלו?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by