בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משחקי פיתוי 

משחקי פיתוי

 
 
אודליה ברקין

השבוע, פיתוי ילמד אתכם לעולם לא לשחק עם זרים והתופרת הסינית הקטנה תעניק לכם את הנשיקה אחרונה. הצצה ראשונה וביקורתית על הסרטים שעלו השבוע על המסכים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

פיתוי

 
Temptation

דפנה (דפנה רכטר), אשר נשואה לאיש עסקים, מתפתה לנהל רומן מחוץ לנישואים עם עמי (שרון אלכסנדר), חברו לעסקים של בעלה. בעוד דפנה משוכנעת שמדובר ברומן אמיתי, מסתבר שעמי רק משתמש בה על מנת לגלות פרטים על עסקאותיו של בעלה ולשנורר ממנה כסף. פגועה ומחפשת נקמה, פונה דפנה לחברתה מירב (אורנה פיטוסי), ויחד הן זוממות לפתות את עמי ולהוציא ממנו את כל הכספים שלקח במרמה.

מבוסס על רב- המכר של רם אורן.

במאי: ערן ריקליס (גמר גביע, זהר, צומת וולקן), 95 דקות, ישראל 2002

הקרנות: אילת- גיל; אשדוד- גיל; אשקלון- גיל; באר –שבע-אורי; בת ים- רב חן; הוד השרון- רב חן; הרצליה - רב חן; חדרה- לב; חולון- גלובוס; חיפה- גלובוס, אורי; ירושלים- גיל; מבשרת-גיל; כפר סבא- גיל; כרמיאל-גיל; נהריה- גלובוס; נס ציונה-גיל; נתניה- גיל; פתח תקווה- גיל; קרית ביאליק- קריון; רחובות - רב חן; רשל"צ- הזהב; רמת גן- לב אלרם; רעננה- פארק; תל אביב- גלובוס, הוד, פאר.
 
 
מעריב: ראיון עם רם אורן

ווינט: ראיון עם הבמאי ערן ריקליס

פנאי פלוס: ראיון עם אורנה פיטוסי

על הסרט הזה לא נמצאו ביקורות – אתם מוזמנים להביע עליו את דעתכם בפורום קולנוע
 

לעולם אל תשחקו עם זרים

 
Joy Ride

לואיס(פול ווקר), סטודנט מאוהב מקליפורניה, מחליט לקנות מכונית ולנסוע לקחת את אהובת ליבו וונה (לילי סובייסקי) מהאוניברסיטה שלה לביתה בניו- ג'רזי. בדרך, הוא לוקח את פולר (סטיב זאן) אחיו הבכור שבדיוק השתחרר ממעצר. פולר, טיפוס חסר האחריות ובעייתי, משכנע את לואיס שכדאי להם לעבוד על נהג משאית בשם "ראסטי נייל". השניים מתחזים לבחורה, ובאמצעות מכשיר הקשר שבאוטו, מזמינים את הנהג הקשוח לליל סקס פרוע במוטל בצד הדרך. כשהוא מגיע ומגלה שעבדו עליו, מתחיל "ראסטי נייל" לעקוב אחר הנערים והבחורה כשהוא משאיר מאחוריו אימה ורצח. מותחן.

מבוסס על סרטו של סטיבן שפילברג, "דואל" (Duel), משנת 1971.

במאי: ג'ון דאהל (נוסע עובר בטקסס, הפיתוי האחרון), 97 דקות, ארה"ב 2001

הקרנות: אילת- אילת; אשדוד- רב חן; אשקלון-רב חן; באר שבע-רב חן; בת ים- רב חן; הוד השרון-גיל; חולון- גלובוס; חיפה-רב חן מרכז הקונגרסים, רב-חן לב המפרץ; ירושלים- רב חן; כפר סבא-גיל; נהריה- גלובוס; נתניה- רב חן; פתח תקווה- רב חן; קריית אונו- רב חן; קריית שמונה- גיל; ראשל"צ- רב חן, הזהב; רעננה - רענן; תל אביב-רב חן דיזנגוף.
 
 
Haro Online: מתחיל נפלא, נראה מבטיח אך ככל שהסרט מתקדם הסיפור נהרס באכזריות- כמו מרבית סרטי האימה הנוכחיים. התסריט מותח והבחירה של הבמאי להימנע מלהראות כל אלימות מפורשת, רק מגבירה את החרדה. הסרט מתחיל להשתבש ברגע שמופיעה חברתו של לואיס. הוא תופס מימד קומי יותר מאשר מפחיד.

Eye Weekly: מותחן בי מובי, מפחיד ועשוי כהלכה. מתחיל כקומדיית מסע ולאט לאט נבנה כסרט מתח מצמרר. השחקנים חיננים כל אחד בדרכו. עונה על כל הציפיות וסרט המשך שלו יתקבל בברכה.

Reel.com: שילוב מחשמל של סיפור מפחיד ותסריט מלא הומור חד (מאפיין של הז'אנר מאז סדרת סרטי הצעקה). יותיר אתכם יושבים במתח על קצה הכסא ויעקור ממוחכם כל מחשבה על טיול לרוחב ארה"ב. ההנאה מהסרט נובעת בין השאר מהעובדה שהוא לוקח את עצמו מאוד ברצינות ומכניס את הצופים לאווירת מתח ומסתורין.
 

בלזאק והתופרת הסינית הקטנה

 
The Little Chinese Seamstress

בתוקף היותם בנים לשכבת האינטלקטואלים הריאקציונרית, נשלחים הנערים לואו ומא, למחנה מאואיסטי מרוחק, על מנת לעבור חינוך מחדש בסין של תקופת מהפכת התרבות. הודות לכשרונם הבולט לספר סיפורים, הם נשלחים על ידי ראש הכפר לעיר הגדולה על מנת לצפות בסרטים ולספר עם שובם את סיפורי הסרטים לבני הכפר צמאי התרבות. באחד מטיוליהם לעיר הם פוגשים ומתאהבים ביפיפייה מקומית, בתו של חייט האזור. השניים מחזרים אחר התופרת הקטנה כשהם מלהיבים אותה עם מיטב הקלאסיקה הספרותית של אירופה, מתובלת בשבחים למאו. הנערה הצעירה מוקסמת מוקסמת מהעולם שנגלה לה ומהנער לואו, מפתחת אומץ לב לבנות את גורלה. קומדיה רומנטית.
עם:זיג'ון צ'ונג, יה ליו, קון צ'ן, שאן שואו

מבוסס על ספרו האוטוביוגרפי של הבמאי. הסרט עדיין לא אושר להקרנה בסין.
במאי: סיג'יה דאי(“Le Mangeur de Lune", "The Eleventh Child") 116 דקות, סין/צרפת 2002

הקרנות: ירושלים- גיל; תל אביב- גלובוס.
 
InsideOut Film: העובדה שהבמאי בעצם מעבד למסך את סיפרו האוטוביוגרפי ולכן מכיר את הסיפור ברמה מאוד אינטימית, הופכת את הבימוי לבוטח, את השימוש בתפאורת ההרים ובאור הטבעי של המקום למקסימלי, ואת משחקו של הצוות למשכנע ביותר. מהנה, מרגש ומעלה דיון מעניין באשר לחשיבותה של חברה פתוחה.

Hollywood Reporter: פיוטי ושנון. שירה קולנוענית על אהבה ותרבות. הבמאי מביט על תקופת המהפכה המאואיסטית בנוסטלגיה- תקופה של התעוררות רוחנית וערכים. פסקול מצויין.

Panix.com: מעשייה בוטה ומרושלת על הרפתקאות אינטלקטואליות. שיר התהילה שהסרט נושא לתרבות המערבית, כמוארת ומהפכנית, קצת מגוחך. דמות התופרת הקטנה, מצילה את הסרט מאומללות מוחלטת, בזכות שמחת החיים שלה ובגדי הים המפוקפקים שלה.
 

הנשיקה האחרונה- טרום בכורה

 
L' Ultimo bacio

חבורה של גברים איטלקיים, בשנות השלושים לחייהם, מתמודדת עם בעיות באינטימיות ובמחויבות.
לאחר שחברתו הודיעה לו שהיא בהריון, קרלו מנסה להשיג נשיקה אחרונה מתיכונסיטית יפהפייה לפני שיחתום קבע. בעוד חברו אלברטו שוכב עם כל מה שזז , חברו השני, פאולו שונא את עבודתו, וחברו השלישי אדריאנו, אוהב את אשתו אך שונא להיות נשוי. קומדיה.
עם: סטפנו אקורסי, סטפניה סנדרלי ועוד.

במאי: גבריאל מוצ'ינו, 115 דקות, איטליה 2001

הקרנות: תל אביב-רב חן האופרה.
 
Box Office Magazine: קומדיה קולחת אף קצת מיושנת כיוון שהיא מעדיפה את דמויות הגברים על פני דמויות הנשים- בעוד שלשגיאות הגברים מייחסים חן וקסם, הנשים (מלבד אחת) מתוארות כיצורים תלותיים ומרושעים. יומרני, מפוספס ומלא בדמויות מבולבלות ואבודות.

Filmcritic: שעתיים של דמויות מעצבנות וילדותיות שמקטרות כמה רע להן בחיים, הסרט הזה הוא יותר זעקה בלתי פוסקת לתשומת לב, מאשר חוויה בידורית. המניעים של הדמויות לחלוטין לא ברורים- הצופה לא מזדהה איתן ואדיש לסבלן ולאושרן.

Rolling Stone: כמו פרק ארוך בסדרה "סקס והעיר הגדולה", רק עם גברים איטלקיים שעושים הרבה יותר רעש ותנועות ידיים. סיפור ידוע על התבגרות והגשמה עצמית, מעובד בצורה מקורית ומצחיקה. סוף מפתיע ומשעשע.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות.

הפסנתרן, הדרך לפרדישן, עירום מלא, חוכמת הבייגלה, ארוכה הדרך הביתה
הדיקטטור הגדול, אינסומניה, בלאדי סאנדיי
מר דידס, בנות הפאוור פאף, ממש מושלמות, מכתבי אהבה, ציפורים נודדות

כל הביקורות, כל הסרטים

האם הסרט "פיתוי" נאמן לספר? לא נמאס כבר מסרטי אימה לנוער? בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע
 

אתרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by