בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר גדולים מגיל שוויד 
 
 
אורלי גונן

אורלי גונן מגרדת מעצמה קצת אלטרואיסטיות, ומציעה לקהל לחוצי הבריט-פופ עשרה רעיונות טובים לפעילויות שאינן כוללות בהכרח האזנה לאלבום החדש של סוויד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוויד. פסטורליה
 סוויד. פסטורליה   
בשבוע שעבר חזרתי לאחור בזמן. סוף סוף, אחרי שאנשים פינטזו על זה, מדענים חקרו את זה ותסריטאים כתבו על זה, הייתי סֵם בקט לרגע או שניים.

יום שני היה יום מטורף - אחרי לילה ללא שינה, קמתי ודפקתי את זרת רגל-שמאל במשקוף ואז הגיע בוקר עמוס סידורים, פקקים וחוסר חניה, ויצא שלא אכלתי ארוחת בוקר ובסוף גם הגעתי לעבודה כשהשעון מראה 11:45 - באיחור של ארבעים וחמש דקות. מרוטה, עייפה ולא מושכת הדפסתי כרטיס בחוסר חשק, כשלפתע העיגולים השחורים שמסביב לעיניי הבחינו בשעה המודפסת - 10:45.

בהתחלה מצמצתי, אחר-כך שתיתי כוס מים ואז שאלתי חלושות: "מה השעה?" התשובה הייתה כמובן: "רבע לאחת עשרה". מכל האנשים בארץ, דווקא לי שכחו להגיד שהחחליפו שעון? כך הסתבר שלא רק שלא איחרתי, אלא אפילו הקדמתי ברבע שעה (פעם ראשונה שלי), ואני ומייקל ג'יי פוקס אחים למסע בזמן.

בהתחלה כעסתי שלא קיבלתי התראה מוקדמת, תמיד אני האחרונה לדעת. אחר-כך הבנתי את המשמעות האמיתית של כל החוויה - מסע הייסורים של הבוקר ודאי היה עונש על משהו רע שעשיתי, ואחרי שאלוהים הבין שהוא רמס אותי קצת יותר מדי, מיהר לגמול לי בדרכו החיננית. איזו טיפשה הייתי לחשוב כך כמעט כל היום. בערב התקשר אלי העורך שלי וביקש שאכתוב על החדש של "סוויד". אחרי שהאזנתי לדיסק חילחל בי התובנה: אירועי הבוקר היו שייט תענוגות בקאריביים, "A new morning" של "סוויד" ה-ו-א העונש האמיתי (וכנראה שהייתי ילדה ממש רעה).

ברווזוני טען בתוקף שעלי לגרד את החלודה מהאלטרואיסטית שבי, ולהראות לאלוהים כמה אני מלאה בכוונות טובות. מייד הטלתי על עצמי עבודות-שירות לטובת הציבור (המאזינים הפוטנציאליים) וניסחתי את עשרת הדברים שאתם יכולים לעשות במקום לשמוע את האלבום החדש של "סוויד".
 

רשימת המוות

1. ללכת בקו ישר, כשהדיסק מונח במאוזן על ראשכם, מרחק גדול ככל האפשר מבלי שייפול. (למתקדמים/ות ולדוגמנים/ות - אפשר לנסות כשהדיסק במאונך).

2. להשתמש בו כסרגל. זה לא סתם סרגל - מי שזקוק לקצת יותר מקו ישר באורך 14 ס"מ - יש בו גם 90 מעלות! בנוסף, אם תפתחו את הקופסא יהיה לכם סרגל באורך 27 ס"מ (אבל שימו לב למגרעת בנקודת החיבור של שני חלקי עטיפת הפלסטיק).

3. אפשר לשחק עם נמלים בבית - חסמו את דרכה של שיירת-נמלים עם הדיסק בכיוונים שונים והנה יצרתם משחק "סנייק" חי.

4. אם יש לכם חלון לא יציב שזז ברוח - שימו את הדיסק בין החלון לקיר והבטיחו לילה שקט.

5. לפעמים אנחנו מנסים להגיע למקום גבוה, עולים על סולם, מושיטים את היד הכי גבוה שאפשר וכמעט מגיעים עם קצה האצבע - אבל לא. הנה הסנטימטר וחצי שחסרים לכם - הציבו את הדיסק על הסולם ועמדו עליו, כך תגיעו למחוז חפצכם. (אולי כדאי לרכוש עוד דיסק - לכל מקרה, שיהיה).

6. במקרה שנתקעתם בלי דפי כתיבה / ציור, שלפו את חוברת הדיסק ושרבטו עליה. העטיפה ממילא מכוערת. (יש להצטייד בטושים לא על בסיס מים).

7. עטיפת הפלסטיק מצטנפת בתוך עטיפת קרטון מכוערת גם כן. בצאתכם לקומזיץ תוכלו להתחיל את המדורה עם הקרטון הנ"ל.

8. הדיסק עצמו, בנות שימו לב, יכול לשמש כמראה לא רעה למריטת גבות. אם לא נוח לך להחזיק אותו ביד, אפשר לקשור חוט לחור שבמרכז הדיסק ולתלות לנוחיותך. (בנים, גם לכם מותר).

9. מישהו לא אהוב מהעבודה עוזב ואתם צריכים לקנות מתנת פרידה, או שהגיע שכן חדש לבניין ואתם לא רוצים איתו שום קשר? קנו לו את "A new morning" ולא תשמעו ממנו עוד. (לתשומת לבכם - אפשר על בסיס זה לסיים גם יחסים שבינו לבינה).

10. מוגבל אך ורק לבעלי הפונקציה המתקדמת "Repeat" בקומפקט: אפשר לשמוע שוב ושוב את רצועה מספר 2, "Obsessions", מעין ניצוץ של אור בעלטת האלבום; ואם באמתחתכם גרסת המהדורה המוגבלת - התאזרו בסבלנות עד לסוף שיר הבונוס, "You Belong To Me", (זה קצת קשה, אני יודעת) ולאחר כמה דקות של שקט, באותה רצועה יש שיר נוסף; גם לו אפשר להקשיב.


סוויד: "a new morning", (אן.אם.סי/Sony)

האזנה לקטעים משירי האלבום - בחנות אן.אם.סי
האתר הרשמי של סוויד
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by