בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מציון תצא תורה 

מציון תצא תורה

 
 
טל היינריך

"החברים של נאור" ממשיכה לעונה שנייה, ונאור ציון כבר מת לחזור לכתוב את הסדרה שלו. "תסריט זה קל יותר מאשר חומר סטנד-אפ". הפרויקט הבא יהיה סרט, אז אל תצפו למופע. ראיון עם פאנצ'ים על רוממה, טלוויזיה ונשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"אני לא האדם הראשון שכותב, מביים וגם משחק בסדרה שלו. זה עניין של צורך". כך נולדה "החברים של נאור", סיטקום פרי עטו של נאור ציון שקיבל לאחרונה אור ירוק לעונה שנייה בערוץ 10. "אני לא רוצה להישמע יותר מדי בטוח בעצמי אבל ידעתי שזה יקרה", נאור מתוודה. "בטלוויזיה צריך תמיד לחשוב למרחק, ובדרך כלל חושבים על השורט-ראן. זו סדרה שתמיד היה לי נורא קל לדמיין גם בפרק ה-50 שלה. הרגשתי שהעונה הראשונה היא מעין אקספוזיציה של הדמויות. מאז שסיימנו את הצילומים אני ממש ברעב לכתיבת העונה השנייה".

לרגל האוקייז'ן החגיגי, החלטנו להזמין את נאור לשיחה של אחד על אחת באולפן נענע. סיבה נוספת היא ספיישל מיוחד שעולה באתר בו הגולשים יבחרו את אחד מפרקי העונה הראשונה שיעלה בשידור חוזר. נאור, כמובן, נשאר ניטרלי ולא רצה להשפיע על הבחירה ("אני אהיה מבסוט אם הפרק של החרבות ייבחר").

"מאז 'פלורנטין' ו'הפוך' הרגשתי שחסרות בטלוויזיה סדרות באדיז, כאלה שכיף לראות. אני אדם שחי ונושם מול קהל, ותמיד הרגשתי שאני הכי עצמי בתסריט ובימוי. בעבר ביימתי ספיישלים לטלוויזיה, והפעם רציתי לעשות משהו רציף - סדרה. הרבה יותר קל לי לכתוב תסריטים על מה שאני עובר מאשר חומר סטנד-אפ. זה די בער בי כבר המון זמן הסדרה הזאת".

כשנאור אומר המון זמן, הוא מתכוון להיריון ארוך של כמה שנים עד אשר הבייבי הבשיל אצלו בבטן: "היה לסדרה גלגול נוסף ב-2003 שלא יצא לפועל. עשיתי אז ספיישל לערוץ 10 עם מנת טעימות מכל מיני פרקים שכתבתי".

למה זה לא עלה לאוויר?
"הערוץ נכנס אז לתקופה של הקפאת תהליכים, והייתי צריך כבר לכתוב פרקים חדשים כי רץ חזק באינטרנט והרגשתי שזה כבר נשרף".

היית הולך לרוממה, שם בטח היו מריצים את זה...
"ערוץ 1 זה מדהים. כל פעם שאני רואה את דליה מזור אני מרגיש כאילו יש חיים אחרי המוות. זה לא נגמר. תחשבי על בנאדם שחי בשנות ה-70 ומגיע לפה במנהרת זמן, מדליק טלוויזיה ורואה את חיים יבין - אם אין את הבניינים של עזריאלי הוא חושב שלא התפתחנו. הם לא משתנים".

אחרי שעקץ ערוץ שלם, הקומיקאי התחיל לפרגן. זה התחיל במחמאות לבית החם בערוץ 10: "הם האמינו בסדרה לאורך כל הדרך, ומשקיעים ביחסי האנוש ובאמנים". משם, המשיך להפקות המקור בכלל: "אני חושב שעשו פה טלוויזיה טובה מאוד בשנים האחרונות. מאוד אהבתי את 'טירונות' בזמנו. אני חושב שאנחנו צריכים ללמוד לנצל את היתרון היחסי שיש לנו כעם. 'טירונות' זו סדרה קלאסית בעיני, אבל היו צריכים לקחת אותה בהמשך לקטע המבצעי או ליצור סדרה שמראה את מה שקורה פה. למשל, החיזבאללה מולנו בסדרה סטייל 'אחים לנשק'. זה משהו שיכול היה להצליח גם בעולם".

אם אתה כבר בעניין של לתת קומפלימנטים, איזה סטנד-אפיסטים אתה אוהב?
"יש בארץ קומיקאים ברמה מאוד גבוה. כנראה אנחנו היהודים יש לנו משהו בגנטיקה, אחרי שאכלנו כל כך הרבה חרא בהיסטוריה, נוצר בנו רצון להצחיק. יש יהודים שממש הצטיינו בעולם כמו ג'קי מייסון, בילי קריסטל, ג'רי סיינפלד. בארץ קטורזה הוא ענק בעיני, יש לו חומר נטו בהופעה אולי הכי טוב בארץ. גם יעקב כהן גדול, ושלום אסייג מצוין. יש הרהב תותחים. 'ארץ נהדרת' עושים את תכנית הסאטירה אולי מהטובות בעולם, אפילו עולים על 'סאטרדיי נייט ליב' בעיני".

"בחצי השנה האחרונה החיים שלי נראו כמו ג'ק באואר ב'24'", הוא ממשיך בקו הטלוויזוני. "החיים שלי היו מחולקים לריבועים וכל פעם הייתי נוסע ממקום למקום. עליתי חמישה קילו כי כל הזמן ישבתי בחדרי עריכה עם וופלים בלי מוטיבציה לצאת לריצה. נורא. אינטנסיביות מטורפת. אין לי בעיה עם עבודה קשה, אבל הלחץ בזמנים שכיווצו אותנו היה קשה".

חמישה קילוגרמים הם מעמסה כבדה על אדם שמדי לילה היה יוצא לריצת 12 ק"מ בתל אביב ("החבר'ה כבר קוראים לי פורסט גאמפ"). חמישה קילוגרמים הם גם נטל בהתחשב בעובדה שנאור מאמין שהכישרון להצחיק הרשים אישה רק במקרה של רוג'ר ראביט וג'סיקה. "היום בחורות לא מחפשות את הצחוקים. זה יכול לשמור על מערכת יחסים ארוכת טווח, ויש בזה שארם לדייט הראשון והשני. אבל היום זה קצת השתנה להערכתי".

יכול להיות שהערכתו גם מוטעית, כיוון שנאור מזמן לא יצא לשוק. בשנתיים החולפות, מאז שהסתיימה מערכת היחסים האחרונה שלו, הוא היה "נשוי לסדרה". "מאז", הוא מתוודה, "לא היה משהו רציני".

עם זאת, לא נראה שיש לו מחסור באהבה. "אני מקבל ברחוב המון פרגון. יש שני סוגי מחמאות - מנימוס ומכל הלב. אני מקבל כאלה מכל הלב, וזה כיף כי אני אדם שמקפיד להיות אמיתי".
 
"החברים של נאור" (צילום: יח"צ)
 "החברים של נאור" (צילום: יח"צ)   
אותו הקו הנחה אותו בכל שלבי העבודה על "החברים של נאור". לכן הוא מתקשה להגדיר את ז'אנר הסדרה: "רצינו לעשות משהו קצת חדשני. בסיטקום המשחק הוא נורא מוגזם ואני רציתי לשמור על ריאליזם, שגם האבסורד הכי לא הגיוני ייראה איכשהו אמיתי. אם ב'ארמגדון' גרמו לי להאמין שאפשר לשלוח קודחי נפט לחלל, אז כל דבר שעושים נכון מבחינת תסריט ובימוי יכול להיראות הגיוני. לכן גם בחרנו שחקנים לא הכי מוכרים, כי זה נותן יותר תחושה שהכל קורה באמת. הבחירה בסופו של דבר להוסיף ברקע צחוקים הייתה כי הרגשתי שאיתם אני יכול לצפות בפרקים פעם אחרי פעם. זה לא סתם שסדרות ארוכות טווח כמו 'חברים', 'סיינפלד' או 'שלושה בדירה אחת' בזמנו, משתמשות בצחוקים. הם מאפשרים לראות אותן בשידורים חוזרים".

"סיינפלד". בוקר אחרי שעלתה הסדרה, לא ביקורת אחת ולא שתיים בחרו להשוות אליה באופן שלילי את "החברים של נאור". אז מה אכפת לציפור? לא אכפת. "אף פעם לא נתתי לביקורת, גם כשהיא חיובית, להשפיע עלי יותר מדי. מה שחשוב לי זה להיות שלם עם עצמי לגבי התוצאה. יחסית למבקר הכי פסיכופט אני אדם שנורא קשה לו לרצות את עצמו. אז אם אני מגיע למצב שאני שלם עם עצמי, שום ביקורת לא יכולה להשפיע עלי".

אז מה כן משפיע על נאור? סרטים. "אני מאוד אוהב קולנוע ובסדרה יש הרבה מחוות לסרטים שהושפעתי מהם. בתור ילד ונער הושפעתי במיוחד מ'הבוגר' עם דסטין הופמן והמוסיקה המדהימה של סיימון וגרפנקל".

"בתקופת היסודי והגן הלכתי מכות", משחזר נאור הבוגר. כבר בצעירותו הוא נחשב לסוג של סלב בחטיבת הביניים ובתיכון "רוטברג" ברמת השרון. "הייתי עושה הצגות עם להקה שהמנהל יזם ותמך בה. בי"א עשיתי סטנד-אפ לכל השכבה".

על סט צילומי הסדרה לא חסרים צחוקים. מי שמצחיק את נאור במיוחד הוא דלאל, בעל פיצריית "הסובל" באבן גבירול, דמות תל אביבית אסלית שמשתתפת בסדרה כמו שהיא. "אני אוהב אנשים שהם גדולים מהחיים", נאור מסביר את החיבור. "אני מקפיד לקרוא בין השורות. כדי שאנשים יתלהבו אתה צריך לאתר איזה משהו שאף אחד לא שם לב אליו, ואת פתאום להאדיר אותו. דלאל הוא כזה. איש שאני מאוד אוהב. אני מכיר אותו מאז שאני ילד. יש בינינו יחסים מאוד טובים, ונורא רציתי שהוא יגלם את עצמו. בחזרות שעשיתי איתו לבד אצלו בחנות עם העורב ברקע, הגעתי לדמעות מרוב צחוק. הוא איש מצחיק בצורה בלתי רגילה. גם בעונה השנייה אני הולך לעשות איתו דברים מיוחדים".

למרות שהמפיק אוסר עליו לחשוף, ניסינו לדלות מנאור פרטים על העונה השנייה. הוא שיחרר לנו סנונית בנוגע לדמויות שימשיכו מהעונה הראשונה: "אני אחזיר את יוני זיכולץ שגילם את עומרי בפרק של הפולנייה, ואת בימג'ובו - הדמות של הסנג'ר בפרק של הג'יי דייט, שמשחק דוד קיגלר". למי שהתגעגע, גם הינשוף מעלים הידידים (אורי גבריאל) מתוכנן לחזור בתפקיד אורח קטן.

נאור ציון ייסע בקרוב לארגנטינה ("אני אעשה את המסלול של מרקו אחד לאחד"). דונרסמרק, הבמאי הגרמני של "חיים של אחרים" המועמד לאוסקר בקטגוריית הסרט הזר, התגורר במנזר בתקופה בה כתב את הדראפט הראשון לתסריט, כדי להימנע מהסחות דעת. נאור אמנם לא מתכוון להתנזר, אך הוא מייחל לשמש נצחית וראש צלול בדרום אמריקה: "יש משהו בכתיבה בחו"ל שאתה מתנתק, שום דבר לא מפריע לך. נהנה מהחופש, אבל מתגעגע לכתיבה. זה השלב שאני הכי נהנה בו".

מסתמן: הקריירה של נאור עוברת מאור הזרקורים הבימתי לאור של מנורת כתיבה? הוא מודע לכך שלכל שבת יש גם מוצאי שבת, ובמגירה כבר מקופלת תכנית ליום שאחרי הסדרה. "אני נורא רוצה להעלות מופע חדש, אבל יותר קשה לי לכתוב לזה חומר. יש לי סרט שסיימתי לכתוב עוד לפני הסדרה. זה פרויקט חיים שלי ואני מתכנן לעבוד עליו כשהיא תסתיים". את השם של הבייבי החדש הוא שומר לעצמו. "אני קצת פרנואיד לגביו". החברים של ציון?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by