בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סאבווי 

סאבווי

 
 
תרבות נענע

מועדון שונאי וולנטיינס, מלכת יופי על קוקאין בברודווי ושוטרים שאוכפים את החוק האוסר על ריקודים בבנק. תרבות בניו יורק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ייקח אתכם הסאבווי לחגיגת ולנטיינס רטרואקטיבית באווירת מחתרת שחורה, דרך מחזמר בברודווי עם מלכת יופי אחת שאוהבת להסניף, ויסמיים בהמלצה חמה לנקוט באמצעי זהירות לפני שאתם פוצחים בריקוד לא חוקי.
 

מועדון הלבבות השחורים

חברי מועדון (האתר הרשמי)
 חברי מועדון (האתר הרשמי)    
אם ורד בצלופן זה חרטה, כמו שהזמרת יעל לוי טענה כבר מזמן בשיר המפורסם, הרי שכך גם הוולנטיין דיי. אז מסתבר שלא רק כמה ישראלים שקראו באינטרנט שוולנטיין שנא יהודים החליטו להחרים את היום הזה (ולא חלילה בגלל שהם לא יכולים להשיג דייט לוולנטיין כי יש להם ריח מסריח מהפה סלאש קול של מסור, סלאש אישיות פוצעת) - גם לא מעט אמריקאים מתעבים את היום הוורוד הזה. ביום שבו הולמרק ודיסני דופקים קופה ומתאהבים מעצמם מחדש, כל השאר אוכלים לעצמם את הלב: הזוגיים מרגישים שלא עמדו בציפיות של הפרטנר עם הדובי המטופש, השוקולד הלא כל כך איכותי בצורת לב וסלין דיון, והבודדים נדרשים להצדיק את קיומם פעם נוספת בעולם שבו אתה נואובאדי אלא אם כן מישהו אוהב אותך.

אז לכל הציניקנים שהתעייפו ממסחור האהבה ולא מוכנים לתת מונופול בלעדי על ענייני הלב לכל מיני חברות בע"מ, מציעה עיר החטאים מנהטן לקחת את המסלול המחתרתי ולצאת לחגוג במסיבות אוונגרדיות עם שמות כמו: "אני שונא את ולנטיינ'ס דיי", הגאלה של טבח הוולנטיינ'ס דיי" ו"מסיבת האנטי ולנטיין של הרווקים".

אבל ההיילטס של כל מסיבות האנטי-שאנטי האלה, היא מסיבת הלבבות השחורים, שצובעת את כל הקיטש הסכריני הוורוד בשחור כהה, ומגלה לעולם את הצד האפל של האהבה. המסיבה נערכת מידי שנה במקום סודי, ורשימת המוזמנים שלה מורכבת מאנשים שכנות ברוטאלית מחרמנת אותם, ובהתאם לכך, במקום הדובי הקיטשי עם האיי לאב יו/ איי ניד יו המסורתי הם מעדיפים לתת לאקסית או לחברה ביום הזה דובי עויין שעליו המילים המאשימות אך הכנות: "את זונה"; או להלך בטי שירט עם כתובות "לא פנוי רגשית" או "נידי וקלינגי" או עם הווידוי המשפיל האולטימטיבי "וויל פאק פור אטנשין". ואם הטי שירטס האלה חושפות את האלטרנטיביים ברמה הרגשית, הרי שאפשר גם לבחור בחשיפה פיזית בצורת תחתוני טנגה עם מסרים לעולם כמו "אני שונאת את עצמי", "זקוקה לספייס" ו"נקי מהרפס".

לחגיגה השנתית של הלבבות השחורים מגיעים החוגגים כצפוי בלבוש שחור, אוכלים עוגת חתונה שחורה, ושותים משקאות אלכוהוליים שחורים שהופכים את היאוש להרבה יותר נוח ואת האווירה על הרחבה להרבה יותר משוחררת. כי אהבה אולי לא נכנסת בדלת, אבל סקס בהחלט מתקבל בברכה, ואף נלקח לעתים לאקסטרים. למשתתפים ניתנים סטיקרים שעליהם הם מתבקשים לציין את העדפותיהם המיניות: "רק נשים", "רק גברים" או "לא בררן". אבל בנסיון להפוך את הסצינה לסקסית ונועזת ביותר בעיר, מעודדים המארגנים את המשתתפים לשכוח מהסטיקרים וההגדרות, ולנסות משהו חדש. כך אפשר למצוא על הרחבה שני גברים סטרייטים מתחרמנים, או גברים הומואים מנסים ציצי בפעם הראשונה.

משחק הבקבוק, בגירסה הפרונוגרפית שלו, הופך ל"גלגל המזל", ויש גם סטודיו צילום שנקרא "פורנומיטי" (פורנוגרפיה אנונימית), שבו נותנים הנועזים שבנוכחים דרור לפורנו סטאר שבתוכם, ומצטלמים בתנוחות פלייבוי נועזות, כשהמוצר המוגמר (וחסר הפנים) עובר להתנוסס על הקירות להנאת הקהל.

הקמע של המסיבה הוא ה"דוגבון" שהוא הכלאה של כלב ודביבון, ושעבורו גם הוקם מקדש המנציח בתמונות הלקוחות מסרט אדום למתקדמים, את האופן שבו הגיע לעולם. המסר לאומה הוא שבאהבה, כל שילוב הוא לגיטימי וכל קומבו הוא אפשרי.

הדוגבון הוא לא היצור היחיד ההולך על ארבע בארוע. בשנים עברו, אפשר היה למצוא גם כבשה אבודה נודדת לה בלא מטרה בין המון האדם, ויש גם את הדובי הפרוותי הרך, הידוע לשימצה, מתגלגל לו בתוך כדור שקוף, כשהוא מצופה בסוכר ועליו נחיל של חרקים. ואם כל הסימבוליות הזו לא הספיקה כדי להבהיר למשתתפים שהאהבה יכולה לפעמים להיות ממש מחורבנת, הם מוזמנים להכנס לתא שיעשה להם סימולציה של מערכת יחסים כושלת ב-60 שניות, מהפגישה הראשונה המשתדלת והמלאה ברצון טוב ("אני מת על המעיל שלך") ועד לסוף המר (" אני לא מבינה למה אתה אף פעם לא מתקשר").

אבל גם אם השחור הזה לא התכוון להיות מסחרי, הרי שבאמריקה כמו באמריקה נמצאו כבר מי שאימצו את פוטינציאל עשיית הכסף של ליין הפסימיזם הרומנטי, הפכו אותו לוורוד החדש, ומצאו בכך את דרכם גם לכיסם של האנטי-קונפורמיסטים המורדים.

מספיק אם נמנה את באדווזייר עם הקמפיין האמריקאי המתוקשר בשם "יום הברייק-אפ הלאומי" את אתר האינטרנט dumpcupid.com, ואפילו את הקבוצה האידיאליסטית עצמה, שמאז שיזמה בתמימות ובאמונה את מסיבת הלבבות השחורים, כבר הספיקה למכור את נפשה לשטן המסחרה ויצאה בליין של מוצרי אנטי ולנטיין אותם היא מוכרת בהצלחה דרך האתר שלה, והוכיחה פעם נוספת, שעם קצת הומור שחור וציניות אפשר, להכניע צבא שלם של דובונים ורודים.
 

קוקאין בלי ממלכה

טרה קונור מוכתרת (צילום: רויטרס)
 טרה קונור מוכתרת (צילום: רויטרס)   
כשטרה קונור, מיס יו.אס.איי לשנת 2006, הוזמנה לשיחה אצל דונלד טראמפ אחרי שנתפסה על ידי הפפראצי כשהיא מסניפה הרואין במועדוני מנהטן, משתכרת עד טמטום ומתחרמנת בפומבי עם כל עובר אורח, תוך שהיא עושה שמות במוסד המלכותי ועושה בושות לנותן החסות שלו, היא ציפתה לגרוע מכל. על פי התסריט שהריצה בראשה, דונלד טראמפ, בעל המזג הג’ינג’י הסוער, מביט בה בעינים רושפות אש ובשפתיים רועדות מכעס, ויורה לעברה את ה"את מפוטרת" המפורסם שלו, מוריד אותה באחת מכס המלוכה, וזורק אותה חזרה לעיירה שכוחת האל בקאנטקי, ממנה באה.

אבל השוגר דדי הטייקוני, זה שנמצא במציאות האמריקאית בת זמננו, כאן, שם ובכל מקום, הפתיע את המלכה הנרעדת כשהראה לה את הצד הרך שלו, והפגין פעם נוספת את החולשה המפורסמת שלו לנשים יפות, כשהחליט לתת לה הזדמנות נוספת. אז הטראמפ אולי האריך לקונור את הקרדיט, אבל הוא גם עשה לה שיעור ב"טאף לאב" כשהבטיח לערוך לה בדיקה תקופתית של מצב נזילות האף ומימדי האישונים.

ההזדמנות השנייה שהעניק טראמפ לקונור, פתחה בפניה דלתות נוספות כשלוהקה לאחרונה באופן טנטטיבי לתפקיד רוקסי סטאר במחזמר הפופלארי "שיקגו", שרץ כבר שנים רבות על בימת ברודווי עם כוכבות כמו ברוק שילדס, ריטה ווילסון ומלאני גריפית’ בתפקיד רוקסי הנחשק.

אז אחרי שהספיקה להיכנס ולצאת ממוסד הגמילה, וגם להודות שהיא נלחמת בכל יום בשטן שבתוכה בווידוי תקשורתי כמו שהאמריקאים אוהבים, החלה קונור לפקוד את אולפני החזרות בצ’לסי, ניו-יורק. אבל כל זה באווירה חשאית, מכיוון שמפיקי המיוזיקל למדו משהו מנסיון העבר של טראמפ והם אינם ממהרים להעניק לה את הצבעת האמון שלהם בטרם עת. אז קונור תקבל את התפקיד באופן רשמי רק אחרי שתעבור את תקופת הנסיון שבה היא אמורה לדגמן התנהגות ללא רבב על הבמה ומאחורי הקלעים, ולאמץ אורח חיים של נזירה. מה לא עושים בשביל תפקיד ראשי בברודווי.

הבחירה בקונור לתפקיד, הייתה תמוהה בעיני הרבה אנשים, כי על פי השמועות, הילדה מקנטקי שלא התברכה בקול גדול, גם רוקדת כמו ברווז וכשרון המשחק שלה הוא "נון- אקזיסטאנט". הליהוק הוא, אם כן, לא יותר מתרגיל ביחסי ציבור. אבל כידוע, מטבע הסלב נסחר היום בשוק השואו ביז במדדים גבוהים בהרבה ממטבע הכישרון, ועם כל הפרסום שקיבלה קונור בעקבות השערוריות שנקשרו בשמה אחרי זכייתה, היא בהחלט נחשבת סלב מן השורה שיכול להביא קהל לאולמות. חוץ מזה שגם ללא כשרון משחק, היא לא תצטרך כנראה לחטט הרבה בבפנוכו כדי למצוא את החומרים שיעזרו לה לגלם את דמותה של רוקסי, הבייב השתיינית שקורעת את העיר, שוקעת בצרות, וקמה לתחייה עם שואו משלה.
 
 

עברייני התנועה של הברים

לרוקדים יש קשר עקיף לכתבה (youtube.com)
 לרוקדים יש קשר עקיף לכתבה (youtube.com)   
אם אתם חוגגים בבר מועדון בניו-יורק, ולמקום מגיע צבא קטן של שוטרים, כבאים ופקחים, עוד לפני שאתם ממהרים להוריד את מי האסלה על האקסטזי ולהיפטר מהבירה (אם אתם בני פחות מ-21), כדאי שליתר ביטחון תפסיקו לרקוד, כי יש יש סיכוי טוב שמדובר ב"דאנס פוליס". מסתבר שבניו-יורק, ממש כמו בישראל, עוד אוכפים חוקים ארכאיים שנחקקו לפני מאה שנה על ידי האבות של האבות, ולאף פולטיקאי אין ביצים לשנות אותם.

לפי חוק הקברט הארכאי והמגוחך, אם אתם רוקדים בבר שלא קיבל את רשיון הקברט (כלומר את הרשיון להפעיל רחבת ריקוד), אתם עוזרים לבעלים לעבור על החוק, כשבתכלס, החוק הזה חוסך לכל מיני פוליטיקאים שיושבים בעירייה את הכאב ראש של הזקנים שמתלוננים על כך שהם לא יכולים לישון בין שתיים לארבע (בלילה) בגלל מוסיקת הריקודים מחרישת האוזניים שמהדהדת מתוך הברים השכנים (אותם הזקנים הם לא במקרה גם היחידים בערך שיוצאים להצביע בהמוניהם כשמגיע יום הבחירות למועצת העיר).

אז גם אם הצעירים הם לא ממש כוח פוליטי, מדי פעם נשבר להם מהטרור הפשיסטי הזה, והם מרימים מחאה. כך היה ביום שישי האחרון, כשמאות מהם יצאו להפגין נגד חוק הקברט, בדאנסאתון שארך 24 שעות לצלילי רוק, פופ ומוסיקה אפריקאית, במרחק בלוק מהטאון האוס של ראש העיר בלומברג באפר איסט סייד, תוך שהם טוענים שריקוד היא צורת ביטוי לגיטימית, ולפיכך החוק פוגע להם בחופש הביטוי.

ועד שהאקטיביסטים המפזזים יצליחו להזיז את העניינים, אם בכלל, ימשיכו הדורמנים המתורגלים היטב להוריד את המפסק בכל פעם שהם מבחינים בשוטרים, ובכך לסמן לטכנאי הקול להשתיק את המוסיקה ולגרום לכל הקרימינלים הרוקדים בבר לעבור למצב של פריז.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by