בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קוליפורמים ברשת 

קוליפורמים ברשת

 
 
לילך וולך

האם באמת האינטרנט הוא כלי שטני ויחידני לשימושם של פדופילים, כפי שהוצג ב"כלבוטק"? לילך וולך חושבת שאפשר היה להציג תמונה מלאה יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רפי גינת (צילום: קוקו)
 רפי גינת (צילום: קוקו)   
אחת לכמה זמן, אנחנו צריכים תזכורת ממה לפחד. העולם הוא מקום מפחיד, בעיקר כי הוא מאוכלס דווקא בבני אדם. ולמרות מה שאנחנו חושבים, ככל שאנחנו יודעים יותר על בני האדם, אנחנו לא מבינים אותם יותר טוב או יודעים להיזהר מהמסוכנים שבהם.

מאז ומעולם אנו משתמשים בפחד כאמצעי הישרדותי. אם האדם לא היה לומד לפחד מהאריה, הוא היה נטרף. מספיקה פעם אחת כזו כדי ללמוד לפחד ולהעביר את הפחד הלאה, טבוע כמעט בגנטיקה. יותר מזה, אנחנו משתמשים בפחד כמנגנון שנועד לספק הגנה עתידית – אם אפחד מספיק חזק, זה לא יקרה לי. המנגנון המעוות של המו"מ הזה הוא שאנחנו נדאג לפחֵד, ובתמורה לא יקרה לנו כלום. דתות מונותאיסטיות למשל, עובדות על עיקרון דומה.

האם אפשר לעורר מודעות מבלי ליצור פאניקה או פחד? האם אפשר לקחת בחשבון את כל שעשוי להשתבש מבלי לשטח את ראיית החיים לכדי שחור ולבן? ובכן, לא לשיטתו של מי שעושה מזה מטעמים. יש איזו סברה שהציבור הישראלי זקוק לטיפול בהלם, ורצוי שההלם יהיה חד משמעי ובלתי מוגבל בזמן. כך היתה השנה שהאויב הישראלי הגדול הפך מסוריה וירדן, לאקסטנציה הערבית – החומוס! לאחר מכן, השטן התגלם בדמותן של ביצים נגועות ועוד ועוד כיוצא באלו.

גם אתמול "כלבוטק" התגייס להזהיר את הציבור, ובצדק רב, מן הסכנות הגלומות באינטרנט עבור ילדים וילדות גולשים. מירדף אחר פדופיל אחד הוא מוצדק וחשוב, ואני לא מכירה אף אחד שלא שמח לראות את החלאה מובל לתחנת המשטרה. הבעיה היא ב"מסר" שכלבוטק מנסה להעביר. המסר הזה הוא תמיד אחיד, חד משמעי וצר בראיית העולם שלו, ובכך גם טועה ומטעה.

הסכנה אינה האינטרנט, שהוצג בשיא האנכרוניזם ככלי עתידי ושטני שגונב את ילדינו לתוך עולם חסר גבולות וחוקים. מאות, אם לא אלפי הורים מבולבלים ומוטרדים, שלא ידעו מה לעשות אחרי התחקיר הזה, פשוט יגשו וימשכו את חוט החשמל של המחשב מן השקע. התחקיר, שלא כפי שניסה גינת להציג זאת, אינו צנח משמיים בתוך ואקום של מודעות במערכת החינוך, ושרת החינוך יולי תמיר לא נשמעה מופתעת במיוחד מן המימצאים וגם לא כמי שלא ערוכה לתגובה.

לא נכון להציג את המרחב האינטרנטי כמרחב סכנה יחידני. העובדה היא שפדופילים ושאר תוקפנים מיניים פועלים גם בגני שעשועים, בקניונים. הם גם השכנים הטובים מהדלת ממול, ובמקרים רבים, הם מוכרים לנתקף עוד קודם לכן. ברור ש"כלבוטק" אינו נעשה כתוכנית חינוכית שסוקרת את כל זירות הסכנה האורבות לילדים, אבל לפעמים הניסוח והרצון לייצר חשיבות ועניין לתחקיר מסויים ויחיד, באים על חשבון הצגת העובדות והבהרת הדברים. ישנם מקרים בהם זו חובה, ממש כמו הפעם.

ערוץ 2, ימי ג', 21:00

בקטנה
* מה שבטוח, גם אם לא נזכה באירוויזיון עם "PUSH THE BUTTON ", יהיה מצחיק...
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by