בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טרקטור טוב חורש גם בבוץ 
 
 גבר חדש, אשה ישנה. ארול פלין ואוליביה דה-האבילנד   
 
ליאור כהן

ליאור כהן חזר מניו-יורק עם כמה גליונות של "קוסמו" והזדעזע לגלות שבמולדת הישנה שלו גברים עדיין לוכדים את עצמם במערכות יחסים לחלוטין לא אופנתיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחד, ראלף צ'לי, כפיל של קלארק גייבל
 אחד, ראלף צ'לי, כפיל של קלארק גייבל   
בתור אחד שחזר לא מזמן מניו-יורק עם עצירה בלונדון, הופתעתי לגלות שבארץ מערכות יחסים זה עדיין הדבר הנכון. עוד לא הספקתי לנחות וכבר החלו לרחוש מסביבי חברותיהם של חבריי הטובים בניסיון למצוא לי כמה שיותר מהר שידוך מתאים.

הג'ט לג וריח הזבל ברחובות קצת הסיחו את דעתי, לכן לא הקדשתי לכך מחשבה רבה, אולם אחרי שהבנתי שכל החברים שלי נתונים במעצר בית בלי יכולת לזוז מטר לבדם, החלטתי לחשוף את הקונספירציה.

הבחורות בישראל מסתובבות עם חיוך מרוח על הפנים. הן חושבות שהפכנו להיות גברים של מערכות יחסים. תלך לקולנוע, תדליק טלוויזיה, אפילו תיכנס לחרבן עם העיתון - אי אפשר להתחמק מזה, הכל מסביבנו יחסים. יחסים וזוגיות.

בהתחלה עוד היה לנו נוח עם זה - חברה זה הרי זיון בטוח. אבל מה שהן יודעות - כי הן קראו את זה ב"קוסמו", ואתם בטח לא, כי אתם קוראים "אוטו" - זה שמערכות יחסים מזמן יצאו מהאופנה.

בינינו, יחסים זה כל כך המאה ה-20, שקשה להאמין שהם שרדו עד עכשיו; מי שממש מעודכן יודע שהם מתו כבר בסוף שנות ה-90. זה הצליח להחזיק מעמד עד עכשיו אך ורק בזכות האינטרס המשותף בין החברות שלנו למפיקים מהוליווד. אתם בטח לא יודעים אבל סדרות כמו "סקס והעיר" או "חברים" ממשיכות לרוץ רק בשבילנו (שמתם לב שהפרסומות בסדרות האלה פונות בעיקר לגברים?).

דן סאבאג' מה"ווילאג' ווייס" התייחס לעניין בכובד ראש. לפני מספר חודשים הוא זיהה את הניצנים של מלחמת העצמאות וההגדרה העצמית הגברית החדשה. במאמרו "תתחבר לאיבר שלך" הוא המליץ להתחיל מטקס מעבר פשוט, וקרא לזה "לפצח את המטריצה":

"בדיוק כמו ניאו מ"מטריקס" גם אתם צריכים להתנתק מהכבל שמחובר לראשכם. תילשו שערה מהתחת ושימו מתחת לכרית. שנו עליה במשך שבוע. ביום השביעי קומו מוקדם, עטפו את השערה בתוך חולצה של החברה שלכם. כשימו שם גם אבן, בשביל הכובד, ולכו לגשר ברוקלין (או לכל גשר אחר הקרוב למקום מגוריכם), הכריזו בקול "אני גבר חדש" וזרקו את החבילה למים.

מתוך הריסות גופכם הרופס יצוץ פתאום אדם חדש, מעודכן יותר, חזק יותר, מתאים יותר לסביבה. החוקרים יזהו אותו בשם "הומו עושמוס מה בפינוס שלו" - הרשו לי להציג בפניכם את הדבר הבא, הטרנד האורבני הכי לוהט - הגבר הלא מתחייב".
 

לשקר ללא הבחנה, לשגל ללא הפסקה

קצת סוציולוגיה: הלא מתחייב המודרני הוא בעצם תוצר נלווה של דור ה-Y. הדור שגדל אל תוך עולם הארגונים הגדולים והגלובליזציה, ופיתח מסננים וחושים חדים להבחין מיד למרות מסכי העשן מה רוצים למכור לו. בסוף הוא יקנה את זה כמובן, אבל בתנאים שלו.

אותו דבר במערכות יחסים: הדור שלפנינו אולי הסתנוור מהמסרים הנשיים הבלתי נלאים על זוגיות, אבל אנחנו כבר יודעים את האמת - הכל חלק ממערכת שיווק מתוחכמת שבפרמטרים כלכליים מכניסה יותר ממאה מיליארד דולר בארה"ב בלבד, ואותנו הגברים מכניסה למערכות יחסים מהגיהנום.

מטרתו של הגבר החדש היא ליצור כמה שיותר מערכות יחסים לא מחייבות, לשקר ללא הבחנה ולשגל ללא הפסקה, תוך ניצול ציני של עולם המוסכמות של הזוגיות. וכך תעשה את זה:

מידע הוא כוח - נסה ללמוד את אורח חייהן של כל הנשים שלך. דע באיזה בית קפה הן יושבות, איזה סרטים הן אוהבות לראות, מי החברות שלהן ואיפה הן גרות. כך תוכל לצפות באופן מדויק את התנהגותן היומיומית, ולאלף אותן כרצונך.

רשת שקר - הן אולי בהמות אבל הן לא טיפשות. דאג תמיד להיות צעד אחד לפניהן. זה הזמן לנצל את קשריך בעיר ואת הגאדג'טים שלא ידעת עד עכשיו מה לעשות איתם. צור רשת קשר הבנויה מאנשי אמון (גברים בלבד) ומבוססת על טכנולוגיות לוויין. הודעות SMS ומכשירי JPS ישמשו כסוכניך לשם העברת המידע. בקיצור - אתה חייב לדעת בכל רגע נתון היכן נמצאת כל אחת מהנשים שלך.

זה לא לטלפון - אל תיתן בשום אופן את מספר הטלפון שלך בבית. למעשה, אל תתרום שום מידע מחייב מעבר למספר הסלולארי. זכור, עם מכשיר הפלאים הקטן אתה יכול היות בכל מקום, מבלי שיידעו איפה אתה באמת.

הסוואה והטעייה - ארגן לעצמך מספר דירות בטוחות ברחבי העיר. לעולם אל תארח שתי בחורות באותו מקום; נשים משאירות עקבות שרק הן יכולות לאתר. אם לא הספקת להתארגן - הפוך את רכבך לדירתך.

שקר כערך עליון - אל תתבייש לשקר כשנחוץ, ואפילו כשלא. "אתה אוהב אותי?" - "בטח". ""אתה בוגד בי?" - "מה פתאום". "זה היה טוב גם לך?" - "הכי טוב שהיה לי בחיים". תפסתם את העיקרון?

וטיפ אחרון לסיכום - לעולם, אבל לעולם אל תתאהב. ברגע שזה יקרה לך תסולק מיידית מהלופ. מה לעשות, גבר מאוהב קשקשן יותר מזונה צרפתיה. אל תתפלא אם חבריך הטובים יתנכרו לך, וילדים קטנים ילעגו לך. אתה פשוט לא בטוח יותר.

אבל אם זה מה שינחם אותך, דע שאנחנו מקנאים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by