בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חותכים ומשגלים 
 
 טכנו! (מתוך Body Modification Ezine)   
 
ליאור כהן

ברור שחשבתם שכתובות קעקע זה מגניב, אבל זה רק בגלל שאף אחד לא סיפר לכם שהגיע הזמן לחתוך לעצמכם את העור עם סכין חדה, להפתיע את חבריכם בצלקת מפוארת ולהכניס אנשים למיטה שלכם ביתר קלות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
את הקעקוע הראשון עשיתי בשנות ה-80. הייתי בן 17 וזו היתה ההצהרה החתרנית ביותר שיכולתי למצוא אז. בתחילת שנות ה-90 עשיתי עוד שניים ולקראת 98' הבאתי אותה בעגיל בגבה. אני לא חושב שזה עשה אותי קול, ההיפך הוא הנכון - קישוטי הגוף ה"חתרניים" האלה היו אז ונשארו גם היום סוג של הצהרה חברתית שמסמלת שייכות ולא מרד. בביקורי האחרון בניו יורק ליוויתי חבר למכון קעקועים אבל מה שתפס אותנו היה דווקא הטרנד החדש בעיר. זה הגיע מקנדה ותפס חזק בניו יורק, קבלו בבקשה את הדבר הבא בקישוטי הגוף - צילוק אמנותי.

כמו כל קישוטי הגוף המוכרים גם הצילוק מצא דרכו לקונצנזוס דרך עולם הפשע והכנופיות. באירופה של ימי הביניים נהגו הרשויות לצלק פושעים למטרות סימון ועונש. באנגליה היו צורבים על לחיו של הפושע את האות S ואילו בצרפת היו מסמנים את כתפו של העבריין. משם הגיחה התופעה אל עולם הכנופיות של השחורים בארה"ב - חבר חדש שמצטרף לכנופיה צריך לצלק עצמו בסימן המייחד אותו משאר הכנופיות המתחרות.

בתחילת שנות ה-90 היה מזוהה הצילוק עם קהיליית הסאדו-מאזו והלסביות. אולם כיום, כאמור, הפך הצילוק לטרנד. אנשים רגילים עושים את זה כי הם אוהבים את איך שזה נראה. בעיקר הם אוהבים את הדו-מימדיות של הצלקת - אפשר לראות וגם למשש. בשנים האחרונות אימצו את הצילוק גם ספורטאי האקסטרים. מצולקים מן היישוב מדווחים כי הצלקת שינתה את חייהם בעיקר בתחום הרומנטי. מסתבר שהצלקת משדרגת את הסקס אפיל של בעליה ומשמשת כמגנט של כוסיות שנמשכות ליצר ההרפתקני שהיא משדרת.
 

איך עושים את זה?

 
קיימות מספר שיטות של צילוק אמנותי. השיטה הפופולארית ביותר הינה ה"ברנדינג" או בעברית, צילוק בכוויה. בשיטה זו משתמש האמן במתכות דקות בצורות גיאומטריות שונות. כדי ליצור את הדוגמה צורב אמן הצילוק את העור עם מספר מתכות בצורות שונות.

מטרת הצריבה היא להרוג את תאי העור, כדי למנוע את צמיחתו מחדש. לשם כך הצריבה ממושכת יחסית, שאם לא, הפצע יגליד ולא יתפתח לצלקת משמעותית. דרך מתקדמת יותר ליצירת כוויה היא בעזרת שימוש בלייזר. שיטה זו מדויקת יותר והצלקת אמורה לצאת טובה יותר.

בשיטה השנייה, שאף היא מאוד רווחת, משתמשים בסכין חדה ומציירים איתה על העור באופן כזה שתישאר צלקת. יש כאלה שמחדירים דיו אל החתך הפתוח מיד לאחר מכן כדי ליצור צלקת עם צבע, אקט הנהוג בעיקר אצל הלסביות הסאדו מאזוכיסטיות. אל תעשו את זה, בדרך כלל זה נראה כמו קעקוע שלא הצליח.
 

כואב פחות מקעקוע

 
עד כמה שזה ישמע מוזר, גם הכוויה וגם החיתוך כואבים פחות מקעקוע. הכוויה הורגת מיד את העצבים שמתחת לעור כך שאחרי הכאב הראשוני פשוט מפסיקים להרגיש. החיתוך נעשה בסכין חדה מאוד וגורם לכאב שדומה בסך הכל לחתך מנייר.

התגובה הפסיכולוגית לצילוק משמעותית יותר. אקט הצילוק מביא את הגוף לרמת אדרנלין גבוהה מאוד, שיכולה להביא אפילו להתמכרות. אנשים מדווחים על אופוריה וחוסר תחושת סביבה כמו אחרי הזרקת אנדורפין. מומלץ מאוד לבוא עם חבר כדי שיוכל להחזיר אתכם הביתה.

התוצאה המיוחלת אינה מיידית ויכולה לקחת אפילו שנה. בשלב הראשון העור מתקלף והצלקת נראית כמו פצע מכוער. בשלב השני העור הופך להיות אדום או ורוד עד שהפצע מחלים לגמרי ומתקבלת הדוגמה כשהיא תפוחה ובעלת צבע בהיר יותר מהעור שמקיף אותה. שטח הפנים של הצלקת יהיה גדול פי שלושה או ארבעה מהחיתוך או הכוויה המקוריים.
 
 

צמות תפוחות מודבקות

קיימות שיטות נוספות לצילוק הגוף. יש המורידים פיסות שלמות מהעור כדי ליצור צלקת גדולה יותר, אחרים משתמשים בכימיקלים שונים ליצירת האפקט, ויש דיווחים גם על שימוש בחנקן ליצירת כווית קור. בשיטות אלה כמעט בלתי אפשרי לצפות איך תיראה הצלקת והן אינן מומלצות.

סוג אקזוטי במיוחד של צילוק הוא ה"בריידינג" - הווה אומר קליעת צמות. המצלקים חותכים שלוש פיסות ארוכות מהעור, קולעים מהן צמה ומדביקים בחזרה, בשאיפה שתתקבל צלקת תפוחה במיוחד. למי שבא לו להקיא, ובצדק, נאמר רק שזה סוג של אגדה אורבנית. אי אפשר להדביק את העור בחזרה.

בירור קצר מעלה שעדיין אי אפשר לעשות את זה בישראל, אבל אני בטוח שעוד מעט זה יגיע, וכמו שזה נראה שם, זה הולך לתפוס חזק גם פה.


גלריות הצילוק המלאות באתר BME, מקור המידע האולטימטיווי לקישוטי גוף
אתר הבית של פאקיר מוספאר, שגם מלמד את השיטה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by