בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אירועי יום הזיכרון 

אירועי יום הזיכרון

 
 
טל היינריך

שירים בכיכר רבין, טקסים רשמיים לצד אלטרנטיביים ושידורי הטלוויזיה המיוחדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(צילום: Flicker - Racchio)
 (צילום: Flicker - Racchio)    
שירים בכיכר
כמדי שנה ייערך טקס הזיכרון בכיכר רבין "שרים בכיכר". את האירוע, במעמד ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי, ינחה יאיר לפיד. בתכנית האמנותית, בניהולו המוסיקלי של יוני בלוך, יופיעו אמנים מהשורה הראשונה. רשת גימל תעביר את האירוע בשידור חי.

אייל גולן יבצע יחד עם מקהלה את השיר "אם יש גן עדן", הראל סקעת ישיר את "מה אברך" ויחד עם מירי מסיקה את "מקום לדאגה", מסיקה תשיר לבדה את "אמצע התמוז", שרית חדד תעלה בשירה "כשהלב בוכה", נינט ומוש בן ארי יבצעו בדואט את "עץ השדה", בן ארי ישיר בגפו את "יורם" ונינט את "הנסיך הקטן", דין דין אביב וערן צור יחברו ל"שקט", דין דין תשיר לבד את "חור בלבנה", ערן צור ישיר גם עם רונה קינן את "צער לך", אילנית תבצע את "נחמה", שלומי סרנגה את "את תלכי בשדה", רונה קינן את "שחמט", עוד ישיר יוני רכטר ומקהלת בת קול תבצע את "התקווה".
22 באפריל, כיכר רבין, תל אביב, 21:00-22:30

טקס אלטרנטיבי בחיפה
עיריית חיפה תקיים בפעם הראשונה טקס יום זיכרון אלטרנטיבי במעמד ראש העיר יונה יהב. הערב נועד לקרב נוער וצעירים למשמעויות של יום הזיכרון דרך קטעי שירה ישראלית רלוונטית וכתיבה עכשווית של יוצרים, שיבוצעו על ידי זמרים ושחקנים צעירים. אייל וייזר חיבר טקסטים מיוחדים, שיספרו את קורות המתים של חמישה נופלים בתקופות שונות מנקודת ראותם שלהם, ויוקראו על ידי השחקנים עודד מנסטר ואפרת ארנון. הערב יהיה בנוי בצורה כרונולוגית כך שהחוויה תשקף את ההיסטוריה העצובה והבלתי נגמרת של עם ישראל ממקום אישי נוגע ללב, מלמד ומצמרר כאחד.

בתכנית האמנותית חמי רודנר יבצע בליווי פסנתר שירים חדשים שלו ושירים מיוחדים של משוררים הנוגעים ליום הזיכרון, בין היתר הוא יבצע את "האם השלישית" של נתן אלתרמן, "שחמט" של חנוך לוין, "שיר תשרי" של רחל שפירא ו "לא יכולתי לעשות עם זה כלום" של יונה וולך. יצטרפו לרודנר בשירה היידי בלוך ליפמן ונציגי להקת הצעירים החיפאית "מפגשים ברכס".
22 באפריל, אולם סיטי הול, שבתאי לוי 7, חיפה, 22:00, כניסה חופשית

ערב שירי לוחמים בירושלים
במרכז ז'ראר בכר ייערך ערב שירי לוחמים עם קרן פלס ושלמה גרוניך. אמיר קולבן יעלה קטע מחול, "שחמט". את קטעי הקריאה יבצע יוני שוחט. כמו כן, תיערך שירה בציבור עם יעקב נווה, דפנה נווה ולירן אל על.
22 אפריל, מרכז ז'ראר בכר, ירושלים, 21:30

"זוכרים, שרים ומספרים"
עיריית ירושלים, בשיתוף עמותת זוכרים, עורכת אירוע אלטרנטיבי, המתקיים בסימן 40 שנה לאיחוד העיר. הטקס יפנה לקהלים שונים, ביניהם הציבור הדתי והחרדי, וכאלו המבקשים לציין את היום ברוח נוסטלגית ומסורתית. בערב שיתקיים במעמד ראש העיר ירושלים אורי לופוליאנסקי, ייטלו חלק הרמטכ"ל לשעבר, משה (בוגי) יעלון, רבה של מגדל העמק וחתן פרס ישראל, הרב דוד גרוסמן, הרב הראשי לשעבר, הרב ישראל מאיר לאו, נציגי משפחות שכולות, יהורם גאון וזמרים מקרב הציבור הדתי והחרדי. מאחורי היוזמה עומד דב קלמנוביץ, הפצוע הראשון של האינתיפאדה הראשונה, מייסד ויושב ראש ארגון נפגעי פעולות איבה.
22 באפריל, מרכז הקונגרסים בבנייני אומה, ירושלים, 19:30

הצגה
במסגרת טקס יום הזיכרון של רשת תיכוני אנקורי, יעלו התלמידים מחזה העוסק בסוגיות הכאובות של מלחמת לבנון השנייה. ההצגה מתבססת על סיפורים אמיתיים של שכול ואובדן, ומשלבת ביקורת על קבלת ההחלטות. העלילה מתרחשת ביער בצפון בערב יום העצמאות, לשם נוסעת קבוצת צעירים כדי לחגוג. במהלך המסיבה מתגלה שלכל אחד מן הצעירים יש נגיעה למלחמת לבנון השנייה - אח, אחות, חבר או אב שנהרגו.

כל הסיפורים מבוססים על סיפורים של חללים אמיתיים מהמלחמה ומתייחסים לאירועים שקרו: הקרב בוואדי סלוקי, חיילי מגל"ן שנהרגו מפגיעת טיל, חייל שקפץ על רימון כדי להציל את חבריו, מכונאית מוטסת שנהרגה, הפגיעה בסטי"ל חנית, הקטיושה שהרגה 12 אנשי מילואים בכפר גלעדי. סיפורים אלו מתעוררים לחיים תחת מוטיב חוזר - בובות. בהצגה משתתפות בובות ואף השחקנים הופכים לבובות בעצמם, ודרכן מעוררים שאלות בדבר אחראים ואשמים.
23 באפריל, בית החייל, וייצמן 60, תל אביב, 11:00
 
 
טקס בכיכר ספרא
טקס יום הזיכרון בכיכר ספרא יתקיים במעמד ראש העיר ירושלים, אורי לופוליאנסקי. בהנחיית צבי סלטון, ובהשתתפות יחידת יש"מ ירושלים, נציגי המחתרות, חטיבת הנח"ל, תלמידים ואורחים. בתכנית האירוע: דבר ראש העיר, הזמר חנן יובל, החזן יצחק שטיבל, קדיש, פרק תהילים, יזכור.
23 באפריל, כיכר ספרא, ירושלים, 9:15

שידורי הטלוויזיה
הערוץ הראשון יעביר בשידור ישיר את הטקס ברחבת הכותל (20:00). בהמשך - משדר מיוחד של "מבט שני" על מלחמת לבנון השנייה. אמיר בר שלום יביא בכתבה את סיפורו של סרן בנייה רן, מפקד כוח חילוץ. סרטה של נורית יעקבס-ינון, "ובכל נפשך", על רס"ן רועי קליין ז"ל שהציל את חבריו בעת המלחמה כשקפץ על רימון רסס שהושלך לעברם. כתבה של איתי לנדסברג תציג את סיפורו של סא"ל עמנואל מורנו ז"ל, ששירת בסיירת מטכ"ל ונפל בפעולת הסיירת בבעל בק בלבנון.

ערוץ 2 יעביר את בשידור חי את אירוע "שרים בכיכר" מכיכר רבין (21:00). אחריו ישודר הסרט התיעודי "ריבועים של קרטון", על בחורה שאיבדה את אביה במלחמת ששת הימים, את אחיה הבכור במלחמת יום כיפור ואח נוסף בתאונת טיפוס. עוד ישודרו 15 סרטי זיכרון שהופקו עבור משפחות הנופלים במערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה במסגרת פרויקט "לזכור באהבה".

בערוץ 10 ישדרו את "שתי טיפות מים" (21:00) המביא את סיפורם של פרי ומאיר שרביט ששכלו את בנם ששירת ביחידת דובדבן, ובחרו להביא ילד חדש לעולם שנתיים לאחר מותו.
 
 
 
גיל ריבה יארח בתכניתו בערוץ הוט 3 את רעות רון, אשר שכלה את בן זוגה הטייס תום פרקש, שהתרסק עם מסוקו במלחמת לבנון השנייה. רעות בת ה-22, מספרת בראיון מרגש על ההיכרות, על זוגיות בת ארבע שנים, המלחמה ויום האסון. עוד היא מדברת על ההרגשה על כך שאין סטטוס רשמי לבנות הזוג מול המדינה והצבא, האובדן של אהבת חייה וכיצד היא בחרה בחיים. ("אישי עם גיל ריבה", 22:30).

בערוץ yes ישראלי ישודר הסרט "שתיקת הצופרים" על פריצת מלחמת יום כיפור, בכיכובו של אסי דיין בתפקיד אביו. יצירתו המונומנטאלית של קלוד לנצמן "צה"ל" תשודר במלואה ב-yes דוקו.

בערוץ ניקולודיאון מייקל לואיס יארח את רונה רמון, רעייתו של האסטרונאוט, אילן רמון, שנהרג באסון מעבורת החלל "קולומביה" בפברואר 2003. (15:40, אפיק 47 ב-yes ואפיק 84 ב-HOT).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by