בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קשור אותי אהוב אותי, קן 
 
 
יוענה גונן

שופטת ניו-יורקית אמיצה וסקסית למדי התייצבה נגד תאגיד "מאטל" והחליטה שבארבי עם מסיכת פנים מ-PVC זה דווקא סבבה. יוענה גונן מתכופפת ומריעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשהייתי קטנה, וזה די מפתיע, הייתי נורמלית. הנורמליות שלי התבטאה בעובדה שהיו לי המון בובות ברבי, ובאופן ברור יותר בעובדה שהייתי מורידה להן את הבגדים ונותנת להן לשחק ביחד - אבל תמיד קן עם ברבי, ותמיד קן למעלה, על ברבי. לקן ולברבי לא היו איברי מין. במקום זה, היה להם פלסטיק חלק וקשה, ובעצם הכוס של ברבי נראה כמעט בדיוק אותו הדבר כמו הזין של קן.

ככל שהשנים חלפו, התפכחתי מאותן אשליות ילדות, והבנתי שהעולם רחב, עמוק ומתוק הרבה יותר מכפי שברבי הסכימה להסגיר. גיליתי שהכוס של ברבי והזין של קן בעצם לא נראים כמו תחתוני פלסטיק נוקשים, שלפעמים גם ברבי שוכבת על ברבי, לפעמים קן מנהל מערכת יחסים עם סקיפר ומבטיח לה שהוא וברבי או-טו-טו בתהליכים, ולפעמים ברבי קושרת את קן ברצועות גומי מהתקרה, מזיינת את הצורה של האמא שלו, ומצליפה בו עם המברשת הוורודה הקטנה שלה, זאת שמגיעה עם האקססוריז.

חברת מאטל, היצרנית של ברבי, היתה יכולה לחסוך לי שנים של עוגמת נפש ומסעות גילוי מפרכים, אם כבר בגיל 7 הייתי מקבלת לחנוכה את "בונדג' ברבי", עם שוט קטן מפלסטיק ורוד ומבט של רצח בעיניים. במקום שנים של פנטזיות מבולבלות ובלתי מוגשמות, הייתי יכולה להיות הילדה הכי מגניבה במושב. כל הילדות האחרות היו רוצות לחקות אותי, וכולן היו קונות את "מדיקל פטיש ברבי", "גולדן שאוור ברבי" ו"ג'יגולו קן", אבל כולם היו יודעים שאני הובלתי את הטרנד, ובהפסקות הייתי הולכת מאחורי הברזיות עם כל מיני ילדות מהכיתה ונוגעת להן בצמות.

אל התהום השיווקית שהותירה מאטל נכנסה סוזן פיט, בריטית כשרונית שלא כל כך אוהבת את ברבי. פיט ייצרה את המתנה המושלמת לחג לאחיין של גיסתך: אותה בונדג' ברבי שמעולם לא היתה לי, כזאת שמגיעה בכלוב במקום בקופסה שקופה, עם שמלת עור בווארית (נשבעת שככה זה כתוב) ומסיכת פנים מ-PVC. לא הייתם רוצים לשחק איתה? לא, כך לפחות לפי עורכי הדין של חברת מאטל, שלא השתעשעו מהרעיון, אפילו לא מהמחאה החברתית הקטנה, ותבעו את פיט בסכום של למעלה מ-10,000 דולר, פיצויים והוצאות משפט.

אבל השבוע התברר שגם לורה טיילור סוויין, שופטת בית המשפט המחוזי בניו יורק, כנראה רצתה פעם איזו "אנאל פיסטינג ברבי" שתחמם אותה בלילות החורף הקרים. השופטת סוויין אמנם התירה למאטל לברר את התביעה שלה, אך הוסיפה בטון הסמכותי הזה שיש רק לשופטות בגיל העמידה (אוח, תענישי גם אותי, הייתי ילדה רעה) שלדעתה התביעה מופרכת, כי "יש סיכוי קלוש עד אפסי ש'בובות מרתף העינויים' ישמשו כתחליף שוק עבור בובות ברבי, ולא נראה שמאטל מתעתדת לפתח בובות ברבי S&M בעצמה".

למרות הנצחון הפעוט לכל מי שבובות ברבי הן בעיניו התגלמויות השטן עלי אדמות, סוזן פיט הפסיקה בינתיים לשווק את "בונדג' ברבי", וגם האתר שלה, dungeondolls.com, ירד "בעקבות קשיים כלכליים". ובכל זאת, כיפאק לסוזן, שגם נאבקה בתאגידים, גם הביאה אותה בחתרנות מינית שיקית, וגם גרמה לי לחשוב על כיתה ב' בערגה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by