בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עוזי אבן תוקע יתד 
 
 הוא עוד ישוב. אבן   
 
ניר נון נוה

ביום שבת התקיים בסינמטק ת"א אירוע לכבוד השבעתו של אבן לכנסת. אלא שבינתיים הכנסת יוצאת לפגרה מוקדמת. אבן אופטימי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זו הייתה אמורה להיות חגיגת הפתיחה הרשמית של האגודה לקראת שנה גאה במיוחד בכנסת. ביום שבת, בשעה 15:00 במסגרת מועדון הסרט הורוד, יוקרן הסרט "מזון האהבה" בבכורה חגיגית, בשילוב עם מה שאמור היה להיות האירוע לכבוד השבעתו של פרופ' עוזי אבן לח"כ.

באגודת ההומואים הלסביות והטרנסג'נדרים כבר התכוננו לשנה פוליטית במיוחד. יועצים משפטיים, הצעות חוק, התארגנויות. אלא שאז נפל דבר בישראל. בחירות. בנוסף, הוחלט גם שהכנסת תצא לפגרה מוקדמת, כך שהח"כ הטרי בקושי יספיק לטעום מהמסדרונות המפורסמים. לא בדיוק על פי התוכניות.

"ידעתי שזו תהיה תקופה כהונה קצרה, אבל לא ידעתי שהיא תהייה כל כך קצרה" אומר אבן למיקסר.
"הייתה תהודה מאד חזקה לכניסתי לכנסת. גם בארץ וגם בעולם - החל מצ'ילה ועד יפן. זה מראה פנים חדשות לישראל, שרגילים לזהות אותה עם מלחמה. משרד החוץ פנה אליי לסייע בהסברה, קיבלנו הזמנות לבקר באירופה, ארה"ב, ניו זילנד ואוסטרליה. יש קהלים בחו"ל שש"ס לא מדברת אליהם. האמנתי שאני נכנס לשנה מאד אינטנסיבית בכנסת, לעבודה רבה, הן למען הקהילה, למען זכויות הפרט, והן במאמץ ההסברתי".

- והרבה באלאגן עם הח"כים הדתיים

"מרגע שנכנסתי לכנסת היחס השתנה. מרגע שיש לך פנים, דעות קדומות נעלמות. מתייחסים אחרת. עם זבולון אורלב היה לי שיתוף פעולה פורה. הוא אפילו אמר לי שביחס לזמן שהייתי בכנסת הייתה לי השפעה ניכרת. גם גפני וח"כים מש"ס מברכים אותי. מחסום הפחד, הצעקות והצרחות נעלם".

- ובכל זאת, עוד לא נכנסת וכבר נגמרת הקדנציה. האירוע לכבוד השבעתך יהפוך לאירוע פרידה?

"אני מקווה שאני אבחר למקום ריאלי ברשימת מרצ לכנסת הבאה, ובקדנציה הקרובה אתחיל למלא את הפעילות שלי ולבצע את כל המטלות שתכננתי. הפריימריס במרצ יתקיימו בתחילת דצמבר וכיום אני מאמין שהסיכויים שלי טובים יותר מאשר לפני חודש. הן בשל ההד התקשורתי והן מאחר והוכחתי שאני יכול לתפקד היטב כח"כ.
"בקשר לאירוע אז כן, זה יוצא מוזר, אבל אני אופטימי. האירוע עצמו מחמיא. מדובר בסרט במסגרת מועדון הסרט הורוד שאני מאד מעריך. זהו אחד המכשירים היותר חשובים לגיבוש קהילתי. אני משתתף וצופה קבוע. מדובר בסרטים ייחודים שקשה למצוא. והפעם זה סיפור רומנטי בין צלם ובחור צעיר שהוא מכיר, ולבטי היציאה מהארון, כמו שכולנו עברנו. קצת מגוחך שזה הפך מאירוע לקראת ההשבעה לאירוע לקראת היציאה לפגרה וההתמודדות הבאה, אבל אני מאמין שבקדנציה הבאה נמשיך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by