בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסופר דניאל גולדהאגן מסתבך עם הכנסיה 
 
 
מערכת מיקסר

מחבר הספר השערורייתי "תליינים מרצון בשירות היטלר", מפנה בספרו החדש אצבע מאשימה כלפי הכנסיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שש שנים לאחר שספרו הקודם "תליינים מרצון בשירות היטלר", שבחן את האחריות של פשוטי העם הגרמני להשמדה ההמונית בשואה, עורר מהומה תקשורתית ובהתאם גם כבש את רשימת רבי המכר, מעורר עכשיו הסופר דניאל גולדהאגן שערוריה חדשה.

בספרו החדש "בחינה מוסרית: תפקידה של הכנסיה הקתולית בשואה וחובת התיקון שלא מולאה" טוען גולדהאגן שהכנסיה כמוסד עזרה להזין את זרעי האנטישמיות באירופה, אשר הניבה פירות רעילים בפתרון הסופי של היטלר ועל כך היא צריכה לפצות את נפגעי הנאצים.

"ניו יורק טיימס" מדווח כי תמונה מסויימת בספר העלתה את חמת הכנסייה במיוחד: מתחת לתמונה בה נראה איש כנסיה בתלבושת מסורתית צועד בעצרת נאצית מופיע הכיתוב "קרדינל מיכאל פולהאבר צועד בעצרת נאצית במינכן". לטענת הכנסיה, האיש אינו הקרדינל אלא שליח של הכנסיה, והעצרת נערכה בברלין ולא במינכן.

הכנסיה הוציאה צו בית-משפט שמורה למוציאים לאור בברלין לתקן או להוריד מהמדפים את כל העותקים עם הכתובית השגוייה, שאם לא יעשו כן יחוייבו בתשלום פיצויים על סך 250 אלף דולר. "הרמיזה היא שהקרדינל פולהאבר היה בן ברית של הנאצים " אומר דובר של הכנסיה "כאשר מישהו כותב בנושאים האלו, עליו להיות מדוייק וזהיר לגבי האמת".

גולדהאגן מכיר בכך שהתמונה, שסופקה לו על ידי מוזיאון השואה האמריקאי, הוצגה באור שגוי ומתעתד להחליף את הכיתוב בהדפסות הבאות. "עדיין", הוא מוסיף, "הייתי מעדיף לערוך דיון רציני עם הקרדינל במינכן על העבר וההווה של הכנסייה מאשר להתווכח על כתובית של תמונה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by