בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טלאי ורוד 
 
 אנדרטת הזכרון לקורבנות ההומואים בברלין   
 
מערכת מיקסר

תערוכה חדשה במוזיאון השואה בוואשינגטון מוקדשת לרדיפת ההומואים על ידי הנאצים בתקופת השואה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במוזיאון השואה בוואשינגטון נפתחה התערוכה המקיפה הראשונה שמוקדשת לרדיפה והשמדת הנאצים את ההומואים. התערוכה תוצג במוזיאון עד ה-16 במרץ, ולאחר מכן תעבור במקומות שונים ברחבי העולם.

התערוכה מרכזת עדויות רבות על רדיפת הנאצים, מסמכים, יומנים, קטעי עיתונות ותמונות המציגים את רדיפת ההומואים ברחבי הרייך השלישי.

השלטון הנאצי ניסה, בתחילת הדרך, "לתקן" הומואים, עד כדי סירוסם, ומאוחר יותר הם נשלחו למחנות ריכוז, כשעליהם לענוד טלאי ורוד. כמאה אלף הומואים נעצרו על ידי הנאצים בשל נטייתם המינית.

יש לציין כי כי למרות שסעיף 175 של החוק הגרמני אסר גילויי הומוסקסואליות עוד לפני עליית היטלר לשלטון, בימי רפובליקת ויימאר הפכה ברלין לבירת הגייז של אירופה, עם עיתונים, מגזינים, פעילויות תרבות וחיי לילה ענפים (כמוצג, חלקית, בסרט 'קברט').

עם עליית היטלר לשלטון הוחל מיד באכיפת הסעיף, והומואים החלו נרדפים. על פי ההיררכיה הנאצית בניסיונם לייצר גזע ארי טהור, הומואים היו בדרגה אחת בלבד מעל ליהודים.

במשך השנים סירבה גרמניה להכיר ולשלם פיצויים לקורבנות ההומואים של הנאצים, אולם החל משנות השמונים החלה מגמה של תיעוד ואזכור רדיפת ההומואים. ברחבי גרמניה הוקמו אנדרטאות לזכר הקורבנות ההומואים של הנאצים. אחת המפורסמות שבהן היא זו הממוקמת בפתח רובע שוננברג בברלין - הרובע המסורתי של ההומואים והלסביות בעיר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by