בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שלומיאלוב 
 
 
DJ שלח

די ג'יי שלח מצא את עצמו מבולבל אל מול אלבום הבכורה של אסטריקס (הידוע גם כאבי שמיילוב) אבל לא נטול אופטימיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרקורד המרשים שמביא איתו אבי שמיילוב (Astrix בשבילכם) מעורר רצון עז להאזין לאלבום הבכורה שלו, "Eye to eye". בין התחנות הרבות אותן הספיק לעבור בקריירת הטראנס האינטנסיבית שלו, ניתן למצוא הרכבים נחשבים כגון Infected Mushroom, Alien Project ו-Xerox, חברות הפקה בינלאומיות והופעות בכל רחבי הגלובוס.

כמו רבים וטובים לפניו, גם אסטריקס הולך על בטוח ומייצר טראקים המשתייכים לז'אנר המושמץ של "טראנס-ניצחונות" (המוכר גם כ-Full-On או "טראנס בוקר"). למרות הנטייה לשייך לז'אנר הפופולארי איכות ירודה וקהל מאזינים בעייתי, בסך הכל מצליח האלבום לספק טראנס טוב עם קצב משובח.

לחובתו של Astrix אפשר וצריך להגיד כי אין זה קרוב ליצירות האמנות של הטראנס בשנים האחרונות, כגון Cosma או Mos (ואפילו לא אינפקטד). מצד שני, בדרך החתחתים שעובר הטראנס הישראלי ללב המיינסטרים יש דברים גרועים בהרבה (והכוונה במקרה זה אינה לשילוב של אינפקטד עם ברי סחרוף).

היסטוריית הטראנס של אסטריקס בשנים האחרונות בהחלט ניכרת. הטראקים ב"Eye to Eye" מספקים BPM גבוה וקטעים פסיכדליים שמספיקים גם לסתם האזנה ביתית, ולא רק במסיבות, אם כי ללא ספק המקום המועדף הוא מועדונים או בטבע.

קשה להעריך איך יתקבל האלבום בחו"ל, אבל זו כנראה הכתובת אליה הוא מכוון. הלייבלים עמם עבד אסטריקס באירופה, דרום אמריקה והמזרח הרחוק, יכולים לתמוך גם בהפצת הדיסק הנוכחי, וכנראה שהוא יודע מה הם רוצים לשמוע.

למי שמחפש טכנאי טראנס מיומן שירקיד אותו בבית, במועדון או סתם בגינה (צריך לחפור איפה שהוא), אסטריקס בהחלט יודע את המלאכה.


(Astrix: Eye to Eye, (BNE

מידע נוסף על אסטריקס
 

אסטריקס משיק את "Eye to Eye" בדינמו דבש, 22.11

השקת אלבומו החדש של אסטריקס (אבי שמיילוב) בדינמו דבש, היתה בקבוצת סיכון גבוהה למפח נפש, ואכן לא אכזבה. הבעיה לא היתה בשמיילוב, שדווקא מביא לנו כבוד, אף שיש לו עוד כברת דרך קצרה לצעוד בטרם יגיע לאיכות של ממש; גם לא במיקום, הדינמו דבש, שהשתדל, אף שעדיין לא למד להציע אפקטים ויזואליים של ממש, אלא לעיתוי: יום שישי, היום עליו נאמר "תל אביבים, השארו בביתכם!".

מסיבת טראנס טובה קמה על שלושה עיקרים מקודשים: סמים, מוסיקה ואנשים, לאו דווקא בסדר זה. בדינמו לא היו מספיק אנשים דלוקים, וגם הגראס שמישהם כבר הביאו היה באיכות ירודה. ככה לא בונים חומה. עד שאזרח אמיץ בא למכור גז בבלונים באו השומרים וסילקו אותו. סליחה, מה קרה, מלחמה?!

לזכותו של אסטריקס ייאמר שהוא סיפק את הסחורה. הבעיה היא שמלבד נצחונות יש עוד כמה זרמים בטראנס, שכדאי שיזכו לביטוי. עם זאת, המוסיקה שלו הספיקה כדי להרקיד את גדודי הטרנסאווים שמילאו את המועדון, וזאת בדיוק היתה הבעיה של הארוע: האנשים.

לא שלא התכוננו להתחכך בהמונים, אבל המרכיב של המוני שמעונים ואיגורים, ומיעוט של לימוריות וסווטות היה קשה לנו. לא שציפינו למציצות בשירותים - זה עדיין לא האוס - אבל עדיין צריך כמה בנות בשביל שיהיה על מה למקד את העיניים. יותר מזה, איפה ההומואים הצבעוניים? איך בכלל אפשר לתכנן מסיבה בלי אנשי הקהילה שלנו - התחליף הישראלי ליפניות הנצחיות, אלו שמביאים לנו את החיוך עם שלל הצבעים וההתלהבות שלהם?

אז ניסינו, באמת שניסינו, ואפילו הגענו צלולים לגמרי (טעות!) מתוך מטרה לסקר בצורה לא מוטה. אבל בהעדר סמים של ממש, מוסיקה טיפה יותר מגוונת, ובעיקר קהל אנושי יותר מגוון, מצאנו את עצמנו במהלך רביעי בלבד, לא במהלך חמישי כמתבקש ובוודאי לא באובר-דרייב כנדרש.

עם זאת, ייתכן שאותו אסטריקס במסיבת טבע כהלכתה היה יכול לזכות אותנו בחוויה משופרת; אז נעניק ציון טוב למוסיקה, עובר למועדון, בלתי מספיק לסמים והגליה לקהל.


(עופר שושני)

הסט הבא של אסטריקס יתקיים ביום שישי, 29.11, בביתן 31 בגני התערוכה בת"א
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by