בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המגמה - שילוב הומוסקסואלים בעשייה הציבורית 
 
 
ירוחם דץ

"יוסי וג'אגר" הוכיח לירוחם דץ שיש מי שדואג לשלב קבוצות שוליים בחברה הישראלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשנים האחרונות בקולנוע הישראלי בכלל ובתרבות הישראלית בפרט, יש יותר ויותר מגמה שמראה קבוצות שוליים, ואת יכולתן להשתלב בצורה חיובית בחברה הישראלית.

דוגמה בולטת למשל הוא הסרט "יוסי וג'אגר", שמוקרן בימים אלה בסינמטק תל אביב וברחבי הארץ בבתי קולנוע שונים. שם אפשר לראות יחסי אהבה הומוסקסואלים בין גברים, שמכל המקומות מתרחשים דווקא בצה"ל. וחשוב לציין שצה"ל משחק פה תפקיד חשוב מאוד, כמו ששיחק תפקיד חשוב בנתינת לגיטמציה לכל העליות והעדות בארץ, שדרך השירות הצבאי מצאו דרך להשתלב בעשיה הציבורית, והתקבלו על ידי המדינה כשווים בין שווים.

דווקא אני, שאינני חשוד בשום פנים ואופן באהדה להומוסקסואלים מבחינה מינית, מצאתי את הסרט הזה מאוד סימפטי, וייחלתי בכל ליבי שתהליך ההשתלבות של הקבוצה הזו יצליח לא פחות מאשר תהליך ההשתלבות של הרוסים, או בזמנים יותר ישנים של המרוקאים למשל, או העיראקים.

כיום זה כמעט מגוחך לחשוב על מדינת ישראל ללא תרומתם של עולים אלה, אך אני זוכר זמנים שבהם היו לא מעט שהרימו גבה אם תהליך השתלבותם אכן יצליח. מי יתן וההומוסקסואלים יצליחו כמוהם, ואפילו יותר, וישתלבו אפילו במערך השירות הציבורי.

דבר דומה קרה בשנה שעברה עם הסרט "ההסדר", שהצליח לשלב יפה את בני ישיבות ההסדר בצה"ל למרות השקפותיהם הימניות הקיצוניות, ובסדרת הטלוויזיה התיעודית המרתקת "ירוקות", שהראתה את השתלבותו של המין הנשי בצה"ל על הצד הטוב ביותר.

אנו רואים אם כן, שכוחו של צה"ל בתור "כור היתוך" עדיין גדול, וכל מי שרוצה להתקדם בחברה הישראלית יכול לעשות זאת על ידי תרומה לצה"ל. להוציא, כמובן, המשתמטים, שהם חלק לא פחות חשוב בציבוריות הישראלית, אך אינם מסוגלים להשתלב בצה"ל, וחבל.


"יוסי וג'אגר", ישראל 2002, 65 דקות (למידע על זמני הצגת הסרט)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by