בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אנחנו על הוידאו 
 
 מתוך עבודתה של אנט וויטראוב- `crossroad`   
 
מערכת מיקסר

הערב תפתח הביאנלה הראשונה לוידאו ארט בישראל. עשרות סרטים, מיצגים, עבודות נט מיוחדות, שלטי חוצות וגם בטלוויזיה שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הערב (רביעי) בשעה שמונה תפתח ה"וידאוזון" - הביאנלה הראשונה לוידאו ארט בישראל. מדובר בשיתוף פעולה ייחודי בין סינמטק ת"א, המרכז לאמנות עכשווית, המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בחולון ומוזיאון הרצליה.

האוצר הראשי של הביאנלה, סרג'יו אדלשטיין, העומד בראש המרכז לאמנות עכשווית, אומר למיקסר כי מדובר בהתגשמות של חלום, בשאיפה ליצור פורום בינלאומי מוכר. "המטרה שלנו" אומר אדלשטיין, "הוא ליצור אחת לשנתיים במה בתחום המיצג ופעם בשנתיים בתחום הוידאו".

"ברחבי העולם קיימים פסטיבלים רבים כאלו" ולדברי אדלשטיין, "הגיע הזמן שגם בארץ יוקם הפורום המתאים. בשנים האחרונות תחום הוידאו ארט התפתח כאן מאד והרגשנו שיש צורך לעשות ריכוז של הכוחות כאן ולהביא גם כוחות ממקומות אחרים במטרה להעשיר את התרבות הויזואלית בישראל. הן של הקהל והן של האמנים".

במסגרת הביאנלה יוקרנו 23 תוכניות וידאו בסנימטק, במוזיאון הרצליה יוצגו 12 מיצבי וידאו ובמרכז לאמנות דיגיטלית בחולון יציגו 22 אמנם מיצבי וידאו, וידיאו אינטראקטיבי, נט. ארט ועבודות לפאלם. בנוסף, עבודות מיוחדות יוצגו על שלטי "רפיד ויז'ן" בצמתים מרכזיות, וערוץ 25 בכבלים (הערוץ הקהילתי) ישדר מדי ערב תוכנית עם עבודות שהוכנו במיוחד עבור המדיום הטלוויזיוני.

המטרה הברורה היא לעלות על מפת הוידאו ארט העולמית. "אני מאד מקווה שאין ייחוד לביאנלה שלנו, שהיא תהיה כמו כל הפסטיבלים בנושא בעולם, שתציג את היצירות מכל העולם, שתהפוך לשם מוכר בתחום" אומר אדלשטיין. "המאפיין שלנו, לעומת פסטיבלים אחרים, יהיה הכיוון הפריפריאלי. בניגוד למקומות אחרים בעולם, בהם 80 אחוז מהמוצגים הם מארה"ב ואירופה, אנחנו מנסים להתמקד בפריפריה, במה שנעשה כאן, באפריקה, ניו זילנד ודרום אמריקה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by