בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מי שלא שיכור פראייר 
 
 
איתי בנר

חובבי יין בכל העולם פותחים הלילה את בקבוקי הבוז'ולה-נובו שלהם, במסגרת החגיגות המסורתיות. 10 עובדות בסיסיות שכל אחד צריך לדעת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חובבי יין ישראלים יצטרפו הלילה לחבריהם ברחבי העולם, ויפתחו בחגיגיות את בקבוקי הבוז'ולה-נובו (בציר 2002) שהגיעו מצרפת, במסגרת חגיגות ליל הבוז'ולה, הנערכות מדי שנה בלילה שלפני יום חמישי, השלישי בחודש נובמבר.

חנויות יין מתמחות ובתי-יין בארץ יציינו את האירוע בחגיגה גדולה (ומאובטחת). אם ייצא לכם לקחת חלק בחגיגה כזו, או לעבור לידה ברחוב ולתהות על מה, לכל הרוחות, כל הרעש הזה - כדאי שתדעו כמה דברים בסיסיים על היין הזה:


1. מקור המנהג של ליל הבוז'ולה הוא בתחרות שהייתה בין הכורמים השונים באזור בוז'ולה בצרפת: הם התחרו ביניהם מי יהיה הראשון להגיש יין מן הבציר האחרון.

2. בוז'ולה, כאמור, הוא שם של אזור בצרפת. על כן, כמו במקרה של גבינת פרמז'אן שמקורה באזור פארמה באיטליה, יין בוז'ולה אמיתי הוא רק יין שמיוצר באזור בוז'ולה, הסמוך לעיר ליון, השלישית בגודלה בצרפת. יינות ביכורים אחרים המושקים בימים אלה ברחבי העולם מנסים לתפוס קצת מאבק הכוכבים של הבוז'ולה נובו; הם אמנם עשויים להיות טובים מאוד, אך הם אינם "הדבר האמיתי".

3. אזור בוז'ולה משתרע על פני כ-500 קמ"ר, ופועלים בו כ-4000 מגדלי גפנים. ניתן אולי לטעות ולחשוב שעיקר פרנסתו של האזור היא מן הבוז'ולה-נובו, אך למעשה רק כשליש מן הענבים הגדלים באזור משמשים לייצור יין הביכורים.

4. כמנהג הצרפתים, הנוטים לסבך את העניינים עבור מי שמעוניין לנחש משמיעה את צורת הכתיב של מילים בשפתם, את המילים בוז'ולה נובו, שבכל שפה נורמלית היו גומרים איתן עניין בעשר אותיות, כותבים כך: Beaujolais Nouveau. לא פחות מ-17 אותיות. (הערת ההמחבר: כדי להדגים את הנקודה הזו, רצינו גם להדגים איך כותבים בצרפתית את שם מדריך המסעדות "גומיו", אבל המעצבים הגרפיים התנגדו בתוקף וטענו שניאלץ לשם כך לפגוע בעיצוב הכללי של העמוד).

5. אזור בוז'ולה, ועמו גם אזור שמפיין (Champagne, א-פרופו העניין הקודם), הם שני האזורים היחידים בצרפת שבהם חובה לבצור את הענבים ביד, ולא בעזרת מכונות בציר למיניהן.

6. כמו בכל אירוע גלובלי, הראשונים שפתחו את בקבוקי הבוז'ולה-נובו, כבר בשעה אחת בצהרים היום (רביעי), היו אלה שתמיד מתחילים בחגיגות לפני כולנו. אז אם אתם רוצים לדעת לפני כולם איך הבוז'ולה השנה - תתקשרו לחברים שלכם בניו-זילנד.

7. את הבוז'ולה-נובו אמורים לשתות בעודו צעיר. לאחר בציר ממוצע, אפשר לשתות אותו בתוך חצי שנה מליל ההשקה. אם הבציר היה טוב בצורה יוצאת דופן, אפשר אפילו לשתות אותו בתוך שנה.

8. עדיף להגיש את הבוז'ולה-נובו כשהוא צונן, בטמפרטורה של כ-12 מעלות, שכן רק כך (לפחות זה מה שטוענים הייננים) מודגשים רעננותו וטעמיו הפירותיים.

9. מתוך כל בקבוקי הבוז'ולה-נובו, מחצית נצרכת בצרפת, ומחצית מיוצאת למדינות רבות ברחבי העולם - אך בעיקר לארה"ב, גרמניה ויפן.

10. בשנה שעברה עמד קיום חגיגות ליל הבוז'ולה בסימן שאלה - עד הרגע האחרון כמעט לא היה ברור אם תסתיים שביתת עובדי המכס, שתקעה את ארגזי היין בנמל התעופה, והעלתה חשש שהבקבוקים לא יגיעו בזמן ליעדם. בסופו של דבר שוחררו ארגזי הבקבוקים והחגיגות התקיימו כסדרן.


הכתבה - באדיבות גודפוד, אתר האוכל של נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by