בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הארי, אקי וריקי שווים צפייה 

הארי, אקי וריקי שווים צפייה

 
 
אודליה ברקין

השבוע מגיעים הארי פוטר וחדר הסודות, האיש הראשון שלי, פרידה, ואקי אבני, שחוזר מהודו עם ריקי גל. מה אומרים המבקרים על סרטי השבוע?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הארי פוטר וחדר הסודות

 
Harry Potter and the Chamber of secrets

כשהארי וחבריו מתחילים את שנת הלימודים השנייה בהוגוורת', אירועים מוזרים ומסמרי שיער גורמים להם להבין שרוע מסתתר בחדר הסודות ושעליהם לעשות ככל יכולתם על מנת למנוע ממנו לצאת לחופשי. בניסיונם להבין מי אחראי לרשע, ואיך לעצור אותו מסתבכת החבורה בחוויות קסומות. עם דניאל רדקליף וכל הצוות של הסרט הראשון. סרט שני בסדרה. מבוסס על סדרת הספרים של ג'.ק. רולינג.

שימו לב! בשל אורכו של הסרט הוא מוקרן בשעות הקרנה המיוחדות.

במאי: כריס קולומבוס (הארי פוטר ואבן החכמים), 161 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: אור עקיבא- רב חן; אור יהודה- גיל; אילת- גיל; אשדוד- גיל; אשקלון- גיל; באר -שבע-אורי; בת ים- רב חן; הוד השרון- גיל; הרצליה - רב חן; חדרה- לב; חולון- גלובוס; חיפה- גלובוס, אורי; טבריה- בית גבריאל; ירושלים- גיל; כפר סבא- גיל; כרמיאל-רב חן; מבשרת- גיל הראל; נהריה- גלובוס; נס ציונה-גיל; נצרת עילית- גיל; נתניה- גיל; עפולה- רב חן; פתח תקווה- גיל, היכל; קרית אונו-רב חן; קרית ביאליק- קריון; קרית שמונה- גיל; רחובות - רב חן; רשל"צ- הזהב, גיל; רמת גן- רב חן איילון; רעננה- פארק; שהם- גלובוס; תל אביב- גלובוס, הוד, פאר.
 
Show Biz Data: טוב יותר ואפל יותר מהסרט הקודם. הסרט הזה בוודאי יהיה קסום מספיק לקהל ורווחי מספיק למפיקים. הבונוס של הסרט הזה לעומת הקודם הוא התפקיד הקומי של קנת' בראנה, ומשחק הקווידיץ' שמתעלה על עצמו.

Spliced: מצליח להתגבר על הבעיות של הסרט הקודם. אומנם כפליים זמן מסך מוקדש לבניית אווירה מאשר לעלילה ודמויות, רק שהפעם זה הכרחי ומקסים. רדקליף בונה את דמותו של הארי ומזמין את הצופה למחשבותיו ורגשותיו. החיסרון היחידי הוא שנדמה שהסרט מכיל הרבה קטעים מיותרים שרק מבלבלים את הצופים. יכול מאוד להיות שהסרט הזה מפחיד מדי לילדים מתחת לגיל 10.

E Online!: דיאלוג חי יותר, פחות הסברים מיותרים וקנת' בראנה הופכים את הסרט הזה לטוב יותר מקודמו. האפקטים בסרט הזה הרבה יותר מגניבים מהראשון. חוץ מזה, גם דובי המאוייר באנימציית מחשב - פשוט שובה לב.
 

האיש הראשון שלי

 
My First Mister

לילי סובייסקי היא ג'י, נערה מתבגרת מלאה בשנאה עצמית, שנאת-אדם ופירסינג בכל חור. היא לא ממש מוצאת את מקומה בעולם ומבלה את זמנה בכתיבת הספדים לעצמה ובמחשבות על מוות. הכל משתנה כשהיא פוגשת את רנדל (אלברט ברוקס), בעל חנות בגדים למבוגרים, שנותן לה עבודה, ומציע לה את ידידותו. רנדל, בן הארבעים פלוס, בודד אף הוא ובין השניים נרקמת חברות יפה. דרמה קומית.

במאית: כריסטין להטי (שחקנית זוכת פרסים - שיקאגו הופ), 111 דקות, ארה"ב/גרמניה 2001

הקרנות: תל אביב - רב חן האופרה.
 
 
Show Biz Data: שני השלישים הראשונים של הסרט מבטיחים ביותר - הם חמימים, אנושיים ורגישים. התפנית שהוא עושה לקראת סופו פשוט הורסת הכל ומותירה בפה טעם מר של החמצה.

Spliced: נדמה שהסרט הזה הוא סוג של פנטזיה שיש לבני הארבעים פלוס, שמקווים שמתחת לכל הפירסינג המפחידים של הנוער של היום, שוכן בכל זאת לב חם ומתקשר. נערות אמיתיות כמו ג'י, היו פורצות בצחוק למראה התפתחות העלילה הקיטשית.

E Online!: משחק מצוין של ברוקס וסובייסקי - היא מדגימה את העומק הדרמטי שלה בעוד הוא את צדו הקומי והאנושי. בתור סרט ראשון, להטי הבמאית מוכיחה שיש לה כשרון לא מבוטל גם לבימוי. מעניין יהיה לראות את סרטיה הבאים.
 

פרידה

 
Frida

סיפור חייה של הציירת המקסיקנית פרידה קאלו (סלמה הייק), אשתו של דייגו ריברה, האמן המקסיקני המפורסם. פרידה היא סמל מודרני לאישה חזקה ודעתנית בעלת כוחות נפש ויצירה עצומים. הסרט מתאר את פרשת האהבה שלה עם דיאגו ואת התפתחותה האמנותית. דרמה.

במאית: ג'ולי טיימור (טיטוס), 120 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: חיפה-רב חן מרכז חורב, רב-חן לב המפרץ; ירושלים- רב חן; תל אביב- גת.
 
Show Biz Data: הבמאית מעבירה בסרט בעיקר את התפיסה שלה את קאלו, ולאו דווקא נאמנה לדמות עצמה. למרות שלעיתים נדמה שהסרט חורג באופן נועז מכללי הביוגרפיה הקולנועית הוא עדיין ממלא אחריהם. אין לטימור כשרון רב כבמאית אלא בעיקר חוש טוב לצבעים ואסתטיקה.

Spliced: הסרט מצליח איפה ש"פולוק" נכשל - מנציח את תהליך היצירה הנבנה של פרידה באמצעות מגוון חושני של צלילים וצבעים וצורות. הסרט עושה שימוש בציורים של קאלו כאמצעים ויזואליים מרהיבים. התסריט הפשטני משהו, מגובה בהופעות חזקות של הצוות ובסיפור טוב. קשה לסכם סרט כל כך טוב.

E Online!: הסרט עצמו נראה כמו יצירת אמנות בזכות בימוי מלא-קסם, סצינות פנטזיה וסלמה הייק, כקאלו. למרבה הצער הסרט לא מצליח לפצח את אישיותה המגוונת של קאלו על כל שדיה ומלאכיה, והוא קצת מסודר מדי ולא מעמיק.
 

השיבה מהודו

 
The Return From India

מבוסס על ספרו של א"ב יהושע. זוג מבוגר מבקש מרופא צעיר להתלוות אליו להודו על מנת לאתר את בתם החולה ולהביאה ארצה. במהלך הנסיעה נרקם קשר מיוחד במינו בין הרופא הצעיר (אקי אבני) לאישה המבוגרת (ריקי גל), קשר שמטלטל את עולמם. עם אסי דיין ואורלי פרל. דרמה.

במאי: מנחם גולן (מבצע יונתן), 96 דקות, ישראל/הודו 2002

הקרנות: אור יהודה- גיל; אילת- הקניון האדום; אשדוד- גיל; אשקלון- גיל; באר -שבע-אורי; בת ים- רב חן; גלילות- סינמה סיטי; הוד השרון- גיל; הרצליה - רב חן; חדרה- לב; חולון- גלובוס; חיפה- גלובוס, אורי; ירושלים- גיל; כפר סבא- גיל; מעלה אדומים-רב חן; נהריה- גלובוס; נס ציונה-גיל; נצרת עילית- גיל; נתניה- גיל; עפולה- רב חן; פתח תקווה- גיל, היכל; קרית אונו-רב חן; קרית ביאליק- קריון; קרית שמונה- גיל; רחובות - רב חן; רשל"צ- הזהב; רמת גן- לב אלרם; רעננה- רענן; שהם- גלובוס; תל אביב- גלובוס, הוד, פאר.
 
ראיון עם ריקי גל מעיתון תל אביב

על הסרט הזה לא נמצאו ביקורות. אתם מוזמנים לחלוק איתנו את הביקורת שלכם בתגובות לכתבה זו.
 

למות ביום אחר - טרום בכורה

 
Die Another Day

הסרט העשרים בסדרת בונד. פירס ברוסנן חוזר לגלם את 007 בפעם הרביעית. הפעם הוא במשימת נקמה אישית בזאו, טרוריסט צפון-קוריאני ובבוס שלו, איש-עסקים כריזמטי שזומם, איך לא, להשתלט על העולם בעזרת כלי נשק רב עוצמה שהמציא. לצדו של בונד פועלת ג'ינקס (האלי ברי), אמריקאית יפהפייה ורבת תושייה. עם: ג'ודי דנץ' וג'ון קליז.

במאי: לי טמהורי (שעת העכביש), 134 דקות, ארה"ב/בריטניה 2002

הקרנות: תל אביב - רב חן דיזנגוף.
 
BBC: סופסוף דמותו הבידורית של בונד זוכה לניעור רציני והוא משיב לעצמו את המגע הרצחני שלו. למרבה ההפתעה, זהו אחד מהסרטים הטובים בסדרה, לא רק מבחינת סרטי בונד אלא גם מבחינת סרטי אקשן בכלל. מצליח לשלב היטב בין כל סממני הבונד האהובים (רמיזות מיניות, אקשן חסר-מעצורים ועולה על כל דימיון, ומשפטי פאנץ' שנונים). שווה צפייה!

Guardian: תסריט קיטשי ונמרח כמו גבינה צהובה במיקרו. השנינויות של בונד, הרוע הציורי ומדונה הגרועה, כל אלו משחקים בסרט הזה כאילו לא היה אוסטין פאוורס בעולם, והופכים את עצמם לסוג של בדיחה. ברי מוסיפה הרבה סגנון וקסם לסרט.

Hollywood Reporter: הבונד החדש הוא חד יותר, ובעל אופי מורכב יותר. הפעם גם נערת בונד אינה על תקן פוסטר עם שדיים אלא עמיתה שווה לסוכן השרמנטי. הבעיה עם בונד היא שהוא אינו יודע לעצור בשיא. הסרט מלא שרשרת של שיאי אקשן שהופכים למעייפים עם הזמן.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות.

המזכירה, לא דופקות חשבון, סמסרה, משנים כיוון, טוקסידו, קלף פראי

הגורו, בחורה טובה, לחישות מלחמה, הכל בשביל איב, פודינג אירופאי

דרקון אדום, אני בלעדייך, אין כמו אלבמה, הבן של הכלה, כנפיים שבורות


מה דעתכם על הארי פוטר 2? האם ידידות בין גבר למתבגרת מוצגת ב"איש הראשון שלי" בצורה אמינה? בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע.

כל הביקורות, כל הסרטים
 

אתרים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by