בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זה עוד יגדל? 
 
 
עידו רוזנטל

עידו רוזנטל ראה את הארי פוטר החדש, והחליט שהאוייב הגדול ביותר של הגמד הקולנועי הוא הגמד הספרותי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"הארי פוטר וחדר הסודות" החזיר אותי ישר לימי בית ספר היסודי. חלק מההרגשה הזו תמיד חוזר בסרטי פנטזיה, חלק אחר ממנה נבע כמובן מעשרות הילדים שהתרוצצו באולם, אבל מעל הכל היתה זו התחושה שהסרט סובל ממה שכל אחד מהמורים שלי, מאז כיתה ד', הגדיר כ"פוטנציאל לא ממומש".

חבל, באמת חבל. סדרת הסרטים של הארי פוטר יכולה היתה להיות אחת מסדרות המופת של הקולנוע. להצטרף למסדר הכבוד של "מלחמת הכוכבים", "אינדיאנה ג'ונס" וככל הנראה גם "שר הטבעות" (עדיין צריך לראות את שני הסרטים האחרים בסדרה, אבל לפי החלק הראשון, המקום בפנתיאון כבר שמור).

העלילה, אם אתם עדיין לא יודעים, מחזירה אותנו אל הוגוורטס, בית הספר לקוסמים. הארי, רון והרמיוני מגיעים אל השנה השנייה שלהם ובאופן מדהים, כמו בשנה הקודמת, מתרחשים בבית הספר דברים שלא קרו שם עשרות שנים. קול מסתורי מסתובב ברחבי הטירה, מחפש דם (רצוי מלוכלך) ומאבן אנשים, רוחות וחתולים. כמובן שמי שמצליח לגלות מה קורה הוא לא צוות המורים המהולל, אלא שלושת הילדים הקטנים, אכן עולם קסום.

בשורה התחתונה, הסרט השני טוב יותר מהסרט הראשון. העלילה טובה יותר (כמו גם הספר המקביל), הילדים מעצבנים הרבה פחות [יש אפילו סיכוי סביר שאם אני אראה את רופרט גרינט (רון ויזלי) אני לא אתנפל עליו במכות] וקנת' בראנה הוא תוספת מבורכת לכל סרט. הצרה היא שלמרות כל אלה, זה עדיין לא זה. משהו בממלכת הוגוורטס לא ממש עובד.

הקסם הגדול ביותר של סדרת הספרים, היא שהם קריאים בצורה מדהימה. הספר לוקח אותך מאירוע לאירוע בלי להניח לך לרגע, מביא אותך לשיאים בכל פרק ומעל הכל, השטף שלו סוחף אותך פנימה ולא מניח לך עד לסיום. למרבה הצער בקולנוע אי אפשר לעשות את זה. בסרטים הכל הולך ונבנה אל עבר הקרב האחרון, הטוב מול הרע שבו רק אחד נשאר לעמוד. הבעיה היא שעד שאתה מגיע לחלק הזה בסרט, עברת כבר כל כך הרבה, שממש אין לך כוח.

יש רגעים במהלך הסרט שבהם אתה זז בחוסר נוחות בכסא, יש רגעים שאתה פתאום מנסה להקשיב לשיחות של הסובבים אותך ויש אפילו רגעים שאתה משתעמם.

בין כל אלה מסתובב לו על המסך צוות שחקנים מצויין: רובי קולטריין ממשיך לעשות עבודה מצויינת בתור האגריד, שומר הקרקעות הענק, ג'ייסון אייזקס מגלם בצורה מהפנטת את לוציוס מאלפוי, ומעל כולם מככב קנת' בראנה בתור גילדרוי לוקהארט השחצן. עם זאת, אם נחזור לעניין הפוטנציאל, יש שחקנים שבשל שוליות הדמויות שהם מגלמים, מוטב היה אם לא היו מטריחים את עצמם בזוטות (לתשומת ליבו של הקורא ג'ון קליז).

חוץ מזה יש (שוב) סצינת קווידיץ' מצוינת, המשך היריבות בין הארי לדראקו מאלפוי, ואפקטים שהם המילה האחרונה בתחום האנימציה הממוחשבת.

בינינו אבל, לא ממש משנה מה ייכתב, ייאמר או יושר על הסרט. הוא יהיה הצלחה היסטרית בכל מקרה, ובשנת 2004, נפגש כולנו באותו מקום כדי לראות את הארי פוטר שלוש: "...The Search For More", אהמ, סליחה, "האסיר מאזקבן".


"הארי פוטר וחדר הסודות", ארה"ב 2002, 160 דקות (למידע על זמני הקרנת הסרט)

האתר הרשמי של הסרט
הטריילר
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by