בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ריספקט לאיסלאם 
 
 
מערכת מיקסר

הרכב ההיפ-הופ האמריקני-מוסלמי Native Deen, מטיף לתפילות 5 פעמים ביום, כדי לסייע לצעירים להתמודד עם העלייה המפחידה בשיעור פשעי השנאה נגד המוסלמים בארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"תמיד תהיה גאה, אתה יכול לאמר זאת בפה מלא,
גאה להיות בקהל המוסלמי הזה,
מ-ו-ס-ל-מ-י
התברכתי להיות מוסלמי!"

הרכב ההיפ-הופ מוואשינגטון Native deen, ממש לא מתעסק בבחורות, רובים וכבוד. יותר בכיוון של רמאדאן, פ'תוות ומכה.

"מאוד קשה להיות מוסלמי צעיר בארצות הברית" מספר נעים מוחמד חמיד מההרכב, בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס. השירים של "נייטיב דין" עוסקים בחוויות האלו ובהפצת האיסאלם. הלהקה מופיעה בחתונות ואירועים, אך כאלו ללא ריקודים ואלכוהול כמובן. במקום באגיס וכובעי בייסבול הם לובשים טוניקות, גלביות וחובשים כיפות סרוגות.

יוצרי היפ-הופ רבים, כדוגמת ה"וו-טאן-קלאן" ו"אייס קיוב", משלבים תכנים איסלאמיים בשיריהם. "מה שמפריד את המוסיקה שלנו מהיפ-הופ מוסלמי מיינסטרימי הוא הכמות... אצלנו המסר המוסלמי הוא הדבר העיקרי. הוא נמצא בחזית".

והמסר הוא עידוד המוסלמים להתפלל חמש פעמים ביום, לא לעשן או לשתות, לדבוק בחוקי הקוראן ולהיות גאים באמונתם, היכן שאחרים לא תמיד מבינים אותה. מאז ה-11 בספטמבר גבר אחוז פשעי שנאה נגד האוכלוסיה המוסלמית בארה"ב פי 17.

יהושע סאלם, מנהיג הלהקה, מספר שקיבלו את השראתם מחווית הגדילה כמוסלמים בארצות הברית. וזו אינה חוויה קלה. "ילדים יצחקו עליך, בין אם זה העובדה שאתה לא הולך לנשף או הלבוש שלך. הם ימצאו על מה לצחוק".

השיר "אש הגיהנום" מתייחס לקשיים שבלהיות צעיר מוסלמי:

"תתגנב למקלחות, תמצא כיתה ריקה,
בבית או בבית ספר, לא רוצה להחמיץ תפילה,
בן-אדם זה מאבק,
להיות מוסלמי ולהמנע מברדק".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by