בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מרב מיכאלי מכחישה שנפרדה מיונית לוי 
 
 יונית, יעקב ומיקי. משולש קסם, ביצת זהב   
 
גדי שמשון

גדי שמשון מזהיר את החרמנים שבצופי מהדורת החדשות לבל יעבדו עליהם בעיניים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"ספין" היא מלה שהתאזרחה בשנים האחרונות בדיוני התקשורת / פוליטיקה שלנו. אפשר לתרגם אותה ל"בהפוכה", או להשתמש במלה האידית הוותיקה "שפיל". הכוונה להסטה של דעת הקהל לנושא צדדי, תוך שימוש בכוח ובאנרגיה שהופנו בהתחלה למקום אחר. קצת כמו בדומה לג'יאו ג'יטסו.

בניגוד למתואר בסדרות כמו הבית הלבן ובספרי הזכרונות של ג'יימס קארוויל (יועץ הבחירות של קלינטון), לספינים תוצרת הארץ יש את הארומה המלבבת של, ובכן, תוצרת הארץ. אלגנטיות של סוסיתא וחן של חומוס עם פול + ביצה קומפלט. כך בנוגע לכל מה שטינף את עמודי העיתונים בימים האחרונים בנוגע לשרון וביבי, וכך בנוגע לטלנובלה של החדשות ומשמעותן בטלוויזיה.


"יעקב אילון – עוד גבר שלא מסוגל לפרגן להצלחה של זוגתו" (שרונית, פורום ב-Ynet)

ומאחר ואנו מתעסקים בספין, הבה נסלק מעלינו במהירות את הנושאים הלא רלוונטיים: החדשות בטלוויזיה במדינה כשלנו הן עניין רציני וחשוב. יש בכיסוי החדשותי בכל המהדורות השונות ובמרבית התחומים לא מעט בעיות. מההגמוניה הזכרית והמסוקסת על מסך החדשות ועד נטייתם של כתבים צבאיים לעבור לדום מתוח כשדוברת צה"ל מעבירה להם תגובה. יש, כמובן, גם הישגים מקצועיים כאלה ואחרים, אבל כמו הבעיות, הן לא הנושא שאותו מקדמים ראשי המערכות הרלוונטיות.

בקרוב אמורים להתחרות על לבו של הציבור הישראלי תאב האינפורמציה ארבעה גופי חדשות טלוויזיוניים: חדשות ערוץ 2, מערכת מבט של ערוץ 1, החדשות הממש חדשות של ערוץ 10 וערוץ החדשות הייעודי, שראשיו מצהירים שיעלה לאוויר בתוך כמה חודשים. התחרות ביניהם, בתיווכה של תקשורת שיודעת מול איזה גוון של צהוב הקהל נהנה לצקצק, מתנהלת לכאורה בפרמטרים המקצועיים שמשפיעים על יצירת מוצר עיתונאי הטוב ביותר שאפשר. גם נעימות הליכותיהם ורמת התחבבותם של המגישים אמורים להיות חלק ממוצר איכותי, אבל לא רק.

התחרות בין ספקי החדשות השונים הכרחית וטובה לציבור. רק שכבר מזמן (ועמד על כך עוד מקלוהן) היא לא נערכת בשדה המקצועי בו היה ראוי שתיערך. יסלחו לי כל העיתונאים והעיתונאיות המעורבים בעניין, אבל הדבר מזכיר את הבדיחה העתיקה על אחד שנכנס לבית זונות חדש, מופנה על ידי הפקיד לסלון הקטיפה האדומה, מופנה על ידי הדיילת לחדר התשוקה האפלה, פותח את הדלת ומוצא את עצמו ברחוב. חוזר היהודי לקבלה נזעם ומלא טרוניה, ומתנצל בפניו הפקיד: תשמע, אנחנו מקום חדש, עוד אין זונות. אבל איך השירות ללקוח?

מיקי חיימוביץ' ערקה תמורת מלא כסף לערוץ 10 ושברה את ליבם של ראשי חברת החדשות של ערוץ 2. רגע השיא בטקס "מסך הזהב" היו חילופי השנינויות שלה ושל גדי סוקניק, המגיש המיותם שהצליח לשמור על פאסון, למרות שנותר בודד וגברי עם האופנוע.

בבחירה בין הדודתיות של אושרת קוטלר לסקסיות הקרחונית של יונית לוי, החליטו ראשי חברת החדשות של ערוץ 2 לבחור בלוי. המכשול האחרון בדרך לבחירתה לתפקיד, היותה חברתו לחיים של יעקב אילון, האקס המיתולוגי של מיקי חיימוביץ' וקודמו של סוקניק, הוסר עם היוודע דבר פרידתם הרומנטית.

מאוד מסקרן מה יקרה הלאה במהלכים שאמורים להיות עיתונאיים / תקשורתיים, ולמעשה עונים על מיטב חוקי הטלנובלה: דרמטיות גדולה מהחיים הקטנים של הצופים, מספר קטן של דמויות שעושות הכל עם כולן, תשוקה, קנאה ושנאה, מהפכים פתאומיים וגיבורים טובים ורעים, פשוטים באפיוניהם, שקל לצופה לברור ולבחור מביניהם.

מאוד מסקרן, עד שכמעט ושכחנו לתהות איפה העבודה העיתונאית, שבשמה נשבעים בפומבי הן גיבורי הטלנובלה והן התסריטאים שלה מאחורי הקלעים. נחמד ששאלתם. החדשות כבר נורא חוזרות על עצמן לאחרונה, אם תסלחו לנו, אבל עזבו אתכם מהפיגועים – אנו ממשיכים קדימה, ותגידו, זה לא חדשני לשים אדום במקום בלונד? אה? מה אתם אומרים על השירות ללקוח?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by