בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ההומואים חוזרים לברלין 
 
 מצעד הגאווה בברלין   
 
מערכת מיקסר

אמסטרדם - אאוט, ברלין - אין. העיר שחוברה לה יחדיו חוטפת את תואר בירת הגייז של אירופה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמסטרדם בהלם. ההולנדים חוזרים ומשחיזים את איבתם לגרמנים. אבל זה קורה מאוחר מדי. לאחר שנים של ערגה והתענגות על התואר בירת הגייז של אירופה, אמסטרדם מאבדת את היוקרה, הכבוד ואו-טו-טו את התואר.

סוכנות AFP מדווחת כי לאחרונה נרשמה ירידה של עד 50 אחוז בתיירות גאה לבירת הולנד. ונא לא להאשים את ספטמבר הארור. עוד לפני ספטמבר כבר נראתה ירידה שהתקרבה ל-40 אחוזים בתיירות הורודה.

אמסטרדם, שכל כך נהנתה מהתואר, קפאה על שמריה, נרדמה בשמירה, איבדה את הטאצ'- בעוד ברלין, העיר שחוברה לה יחדיו- פעלה בקדחתנות לכיבוש היוקרתי. עשרות מקומות בילוי חדשים נפתחים ללא הרף בבירת גרמניה המתחדשת, ששואפת חזרה לתואר לו זכתה לפני מלחמת העולם. לשכת התיירות פועלת באופן ממוקד לקהילת הגייז והעובדה שראש העיר הומו גם היא לא מזיקה.

אמנם מגזין התיירות הנחשב Rough Guides עדיין מגדיר את אמסטרדם כגיי פרנדלית ביותר באירופה, אולם גם הוא מודיע כי הסצינה שם קפאה על שמריה ואף הפכה ל"צנועה" משהו. וכשאמסטרדם קפואה משהו, לונדון, פריס ובעיקר ברלין - גוזרות את הקופון.

דובר עסקי הגייז באמסטרדם, סיפ דה האן, אומר כי לשכת התיירות הגאה בעיר התמקדה מדי באמריקנים עשירים ומשמימים במקום להקפיד על סצינה צעירה ותוססת, דבר שהוביל לנפילת העיר. בכל מקרה - בברלין דגל הגאווה כבר הופך לחלק בלתי נפרד מחזות העיר. מכל היבט אפשרי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by