בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לובוטומיה אהובתי 
 
 
גדי שמשון

מניאקים בוגדניים ואקסיות מיתולוגיות לא עושים את זה לגדי שמשון של לפני הסרת האונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המצלמה עוקבת אחרי אדם יוצא מבית דירות. זהו צילום פפראצי, מוסתר, באיכות בעייתית. גם הקריינות דרמטית: "החשוד נכנס למכוניתו אחרי שהוא מסתכל ימינה ושמאלה". חיתוך למכונית הנוסעת בעיר אמריקנית, אנו ממשיכים לעקוב אחריה. זה פושע? זה טרוריסט? זה מרגל? לא! זה עוד בוגד בדרך לפאדיחה מול פני האומה.

"בוגדים" היא סדרת מציאות המשודרת בערוץ ריאליטי טי.וי. המתכונת פשוטה: אנשים החושדים בבני זוגם פונים לתוכנית, חותמים על הסכמה לשידור כל סודותיהם האישיים – והתוכנית שוכרת בלשים פרטיים המנהלים מעקבים מתוחכמים אחרי הבוגד. לאחר שנאספו העדויות, מעמתת אשתו של בוגדן חמליניצקי את הצורר עם העדויות המרשיעות, וחברה לחיים של נווית השרלילית תופס אותה על חם אף הוא. חשיפת סודות "החשוד", רצוי ממש בזמן שהשובבים מתעסקים להם מהצד, מתועד אף הוא במצלמות. זה כל כך ירוד ונמוך שצריך לראות כדי להאמין.

בתוכנית האחרונה נתפס חבר בוגדני ומסטול מהתחת כשהוא מתמזמז במכונית עם דראג קווין – בלי שהוא ידע בכלל שמדובר בגבר. רק כשחברתו החלה להכות את צרתה וגילתה שהפאה נופלת, והמנחה אמר לו "החבר שלך שואל אם תיפגשו שוב", ירד לו האסימון.

בכלל, המנחה האבהי-עלק למראה דואג לחמם כל הזמן את האווירה, תוך שהוא מסביר לקרבן הבגידה כי החשיפה היא העצמה אישית עבורו. באתר התוכנית מסבירים לכל השוקלים להפוך את חייהם הפרטיים לחומר טלוויזיוני, שאולי זה לא לגרום להם להרגיש יותר טוב אבל זה יגרום למניאק להתחרט על כל שניה. הרגעים הכואבים ביותר שלהם הופכים לבידור עבורנו – בהסכמה חתומה, כמובן.

גם "שובו של הקאמבק", לייט-נייט עברית בערוץ 2 בהנחיית רן תלם ומירי בוהדנה (שתוכנית ראשונה שלה שודרה כבר כפרומו לעונה שתתחיל בשבועות הקרובים), עושה שימוש ציני ונצלני ברגשותיהם של בני אדם. שלושה זוגות של אנשים שנפרדו לא מזמן מתארחים בתוכנית, כשאחד מכל צמד מעוניין שיחזרו להיות ביחד. בדרך יש משאלים, שעשועונים ועוד כל מיני דברים שמי שיעבור לובוטומיה ייהנה מהם עד מאוד.

הזוגות נבחרו על פי הקריטריון החד והפסקני של "הם היו פעם זוג ומוכנים להופיע בתוכנית למרות הפאדיחה", מה שלא בדיוק משאיר אותנו עם מיטב השווים צפייה. אפילו תענוג נוסח התוכנית של דנה מודן ורועי לוי, של אנשים שעושים מעצמם צחוק אבל יאללה בסבבה, נמנע.

במעט מאוד נקודות נגעה התוכנית באמת ברגשותיהם של האנשים המעורבים, ובכל פעם שנגעה (כמו למשל ברגע שהבחור מהזוג החמוד בתוכנית גילה שאקסתו "מאוד מעריכה אותו 'בתור בנאדם' אבל עדיף שלא יהיו ביחד"), התחושה העיקרית הייתה של מבוכה. ושעדיף שלא. שיש דברים שלא חייבים להראות בטלוויזיה, ולא משנה מה כבר הראו לנו בה עד היום.

בוהדנה נראתה טוב, כהרגלה, אבל קשה היה לשים לב אם אמרה משהו. הבדיחה הקבועה של רן תלם, פעם קפיץ חדשני בתוכנית של טל ברמן והיום לא ברור, שבכל הזדמנות הציע לבוהדנה להוריד חולצה, הייתה רעה ולא מצחיקה. מילא השוביניזם, היה ברור שלו בוהדנה הייתה אכן מורידה את חולצתה, תלם לא היה שם לב – או מגדיל עשות וממשיך את הבדיחה – לוחץ, נניח, על עופריה ועושה "פאפן, פאפן".


"בוגדים", ערוץ ריאליטי טי.וי – שבת, 22:20
"שובו של הקאמבק", ערוץ 2, שידורי קשת
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by