בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כל מה שנושם, שותק ובעל זוג שדיים תקינים 
 
 
דניאלה דורון

דניאלה דורון יודעת כבר הרבה מאוד זמן מה גברים רוצים, וזה לא כל כך מעניין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אני אגיד לכם בדיוק מה גברים רוצים. גברים רוצים נשים. אולי אם היו שואלים אותי קודם, אפשר היה לחסוך את הפקת הסדרה הבריטית שקרויה על שם השאלה הרטורית הזאת.

דיון בנושא שכזה, שממילא מעסיק את רוב האנשים החיים, מחייב בדיקה מעמיקה של החומר, כזאת שתאיר רבדים שונים של העניין ותביא מסקנות חותכות, שלא העלינו קודם על דעתנו. "מה גברים רוצים", ייאמר כבר כעת, נכשלת מבחינה זאת.

הניסיון, ללא ספק, מעניין - קבוצה של גברברים צעירים עונים בכנות על שאלות זהות, אנשי מקצוע (פסיכולוגים ומומחה לשפת גוף) תורמים אבחנות מדעיות והמגישה החיננית מנצחת על כל אלה, תוך שילוב של מבחני שטח שכוללים מצלמה נסתרת, מחקרים סטטיסטיים וכדומה.

סיידי, למשל. בלונדינית מהממת עם חזה ששם את הרי גולן בכיס הקטן וחצאית שלא ארוכה מספיק בשביל כיס קטן, מתרוצצת בתחנת רכבת הומה עם שתי מזוודות כבדות. באותו מקום, בזמן אחר, משוטטת גם ג'ואנה עם שתי מזוודות, כבדות באותה מידה. ג'ואנה היא ברונטית כבדת משקל. התשובה לשאלה "מי תקבל יותר הצעות לעזרה" ברורה לכל מי שצבר יותר מעשר דקות מחוץ לרחם: גברים מעדיפים בלונדיניות. אבל המפיקים הבריטים לא מוכנים לקבל את המובן מאליו. הם גרמו לשתי הבחורות האומללות להסתובב בתחנה במשך שעה, רק כדי להוכיח שלבלונדה הוצעה עזרה 15 פעמים ולברונטית (כך הם כינו אותה, מתעלמים מכל שאר החבילה) רק שלוש פעמים.

אבל למה לי, בעצם, להשחית חצי שעה מחיי בצפייה בהרגלי ההעדפה של גברים בריטים, כשאני יכולה באותה מידה לצאת לפאב אקראי ולבדוק את אותן סוגיות מול האוכלוסייה הגברית המקומית? כבחורה שלוקחת ברצינות את עבודתה, לא התעצלתי - עטיתי את מיטב מחלצותיי, הצטיידתי בחברה עם צבע שיער שונה משלי (מיד גם יוברר מדוע) ויצאנו לדרכנו, מוכנות להשוואה המתבקשת בין מסקנות הסדרה הבריטית לאלו הנובעות מחיינו העלובים.

לצד המסקנה הבריטית האמיצה בנוגע להעדפת צבע השיער, גילתה התוכנית פרט מדהים נוסף: גברים לא אוהבים נשים שמנות. 41% מהם, ביניהם הנשאל ווין אלדרד, העידו שלא ייצאו עם בחורה שמנה. מעניין.

אבל בואו נעזוב לרגע את מיסטר אלדרד וניגש למר לוי (שם בדוי, השם המלא לא שמור במערכת) שיושב עם חברו בפאב התל אביבי אליו הגענו. גם מר לוי מעדיף בלונדיניות - על כך תעיד הברונטית שבינינו, שזכתה להתעלמות שיטתית לאורך השיחה המיותרת בינו לבין הסמי בלונדינית שלצידה. אם תשאלו את הפסיכולוג שהופיע בתוכנית, מדובר בעניין תרבותי. האופי האנושי עוצב בערבות הסוואנה, שם כלל לא היה שיער בלונדיני, מכאן שההעדפה לצהוב התגבשה בעידן התרבותי של המין האנושי, שנמשך בעיקר למוצרים הנלווים של הבלונד - העיניים והעור הבהירים. עד כמה שיכולתי לראות מבעד לענני האלכוהול שאפפו אותו, נראה שמר לוי כלל לא היה מודע לעובדה זאת. הוא בוודאי היה מסכים עם עובדה אחרת שהוצגה בתוכנית, לפיה אחד מכל עשרה גברים נמשך ראשית לשדיים של בחורה ואחד מכל שבעה לישבנה. עניין הסוואנה כנראה שחמק ממנו.

לאחר כמה שעות בפאב, בהן השתעשענו בבחינת סוגייה נוספת שעלתה בתוכנית - איך אפשר ללמוד על משיכה לפי שפת הגוף - נדהמנו לגלות כמה תשומת לב גברית מושכים שני עטים רגילים ולא פאליים במיוחד שהבאנו עמנו. יצאנו אל האוויר הקר חמושות במסקנות משלנו: גברים רוצים נשים. עדיף שיהיה להן שיער בלונדיני ארוך, גזרה דקיקה וחזה גדול, אבל הם לא ילינו גם אם המדובר בברונטית, ג'ינג'ית או בבעלת שיער סגול, עם מעט קילוגרמים עודפים או חסרים וחזה לא גדול במיוחד או אפילו קטן.

כי התשובה על השאלה "מה גברים רוצים?", גם אחרי ההוכחות האמפיריות שמוצגות בסידרה וגם אחרי בדיקה אישית, עומדת בעינה - גברים רוצים נשים.


________________________________
"מה גברים רוצים", ימי רביעי ב-22:00, יס+
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by