בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"צריך לבטל את מוסד הצנזורה"  
 
 
תמר גלזרמן

נסים קלדרון, עמוס עוז ועמוס קינן יוצאים נגד החלטת המועצה לביקורת סרטים לפסול לשידור את "ג'נין ג'נין"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"אני מתנגד לכל סוג של צנזורה מלבד הצנזורה הצבאית", אומר הסופר עמוס עוז בהתייחסו לפסילת "ג'נין ג'נין" על ידי המועצה לביקורת סרטים.

"עצם קיומה של המועצה נראה לי איוולת. אין כיום שום אפשרות בעולם לצנזר שום דבר, כיוון שבעידן האינטרנט כל רעיון הצנזור הוא משחק בבת יענה", אומר מבקר הספרות ועורך כתב העת "מקרוב", נסים קלדרון. "אני מתנגד עקרונית לצנזר אמנות כלשהי. זה לא מועיל לאף אחד, לא מגן על אף אחד, אנשים צריכים להיות חשופים לכל הדעות הקיימות".

"הדרך היחידה של מישהו להתמודד עם דעה שלא מוצאת חן בעיניו היא להביע זאת, ולעשות סרט אחר. במיוחד כאשר מדובר בסכסוך הישראלי-פלסטינאי, שבו כל הישראלים נחשפים כל הזמן לתעמולה של כל הצדדים. הטיפשות בלמצוא את הסכנה בסרט אחד, כזה או אחר, שמה לצחוק את הצנזורים ואותנו שמסכימים להם. צריך לבטל את מוסד הצנזורה".

"כל זה לא אומר שאני אוהב את ההצגה החד-צדדית והתעמולתית שיש בסרט של בכרי, אלא שאני חושב שיש לענות לה על ידי סרטים אחרים", הוא מסכם.

סרטו של מוחמד בכרי נפסל על ידי המועצה בטענה ש"מדובר בסרט תעמולה המציג באופן חד-צדדי את עמדת הצד עימו מצויה מדינת ישראל במצב מלחמה, ובעת שמלחמה זו עדיין נמשכת… מדובר בסרט הפוגע פגיעה קשה ברגשות הציבור".

"מי אמר שאסור לעשות סרט חד צדדי?" תוהה העיתונאי, הסופר, הפסל והצייר עמוס קינן "מי אמר שניתן להקרין רק סרט מאוזן? הוועדה היא זו שעושה פעולה חד צדדית. מי שרוצה להתנגד לסרט יכול לעשות זאת באמצעים אחרים ולא באמצעות הפסקת הסרט והחרמתו".

הסרט הוקרן עד עתה רק בהקרנה למוזמנים בסינמטק תל-אביב, הקרנה שלא דורשת את אישור הצנזורה, במהלכה הפגינו אנשים מחוץ לאולם במחאה על השידור. מוחמד בכרי עצמו הבטיח כי יעתור לבג"ץ כנגד ההחלטה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by