בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שווה צפייה בעורף האוייב 
 
 
אודליה ברקין

השבוע בבתי הקולנוע: עיר ליד הים, ארבע נוצות ותשע מלכות. הממהרים לטרום בכורה יוכלו לתפוס את החלק השני בטרילוגיית שר הטבעות ואת ג'י-לו עושה ספונג'ה. מה אומרות הביקורות?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

עיר ליד הים

 
City By The Sea

וינסנט למרקה (רוברט דה-נירו) גדל בלונג-ביץ' וחווה ילדות קשה. הוא בחר בקריירת משטרה והפך לבלש מצטיין במשטרת מנהטן. בחייו האישיים הצליח הרבה פחות - הוא התגרש מאשתו ונטש אותה עם ילדם המשותף בלונג-ביץ'. כשהוא נקרא לטפל במקרה רצח שקשור לסמים, החקירה נראית לווינסנט שגרתית למדי עד שמסתבר לו שבנו הנטוש, ג'ואי (ג'יימס פרנקו), הוא החשוד העיקרי ברצח. עם: פרנסס מקדורמנד. דרמת מתח.

במאי: מייקל קטון-ג'ונס (התן), 108 דקות, ארה"ב 2001

הקרנות: אשדוד- גיל; אשקלון- גיל; גלילות- סינמה סיטי; חולון- גלובוס; חיפה- גלובוס, אורי; ירושלים- גיל; כפר סבא- גיל; נס ציונה-גיל; נתניה- גיל; פתח תקווה- גיל, היכל; קרית ביאליק- קריון; רעננה- פארק; תל אביב- גלובוס, פאר.
 
Box Office Magazine: הדמויות אומרות בדיוק כל מה שחולף בראשן ולא משאירות שום מקום לדמיון. הכשרון של מקדורמנד ודה-נירו ניכר גם כאן, ומאפשר להם להתעלות מעל התסריט השטחי. סיפור פשטני וצפוי לעייפה.

Apollo Guide: לסרט היה פוטנציאל עצום - מצולם במיקום מיוחד, עם שחקנים מעולים ועלילה מורכבת. בפועל - הבימוי המרושל, התסריט הקלישאתי והנטייה למלודרמה סוחטת דמעות הפכו את הסרט למאכזב ביותר.

Haro Online: למרות ההופעות המצוינות אין בסרט הזה שום דבר שלא ראינו כבר קודם. מתאים יותר להיות סרט טלוויזיה. הבמאי בוחר להתמקד יותר בסצינות אקשן ופחות בעלילה.
 

ארבע נוצות

 
The Four Feathers

1884, האימפריה הבריטית בשיאה. הארי פברשאם (הית' לדג'ר) הוא אחד החיילים הנערצים בגדוד שלו, אהוב על חבריו ועל ארוסתו, את'ני (קייט הדסון). אבל כאשר עומד הגדוד של הארי להישלח למשימה בצפון אפריקה, הוא מתפטר מתפקידו כמחאה על המלחמה המיותרת. המעשה של הארי מכה בתדהמה את הסובבים אותו. אביו מפנה לו עורף ושלושה מחבריו הטובים ביותר, אפילו את'ני, שולחים לו נוצה לבנה, שהיא הסמל לפחדנות. אף אחד מהם אינו מסוגל להבין את המעשה.

כשהוא מיוסר ובודד בלונדון, הארי מגלה שחברו הטוב ביותר ג'ק (וו'ס בנטלי), ואנשי הגדוד לו השתייך, היו קורבן להתקפה קשה מצד המורדים. הוא מחליט שעליו להציל את חבריו בכל מחיר ויוצא לבדו למסע המסוכן אל תוך סודאן. האם יצליח להציל את חבריו?

במאי: שקהאר קאפור (אליזבת'), 125 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: אשדוד- רב חן; הרצליה- רב חן; חיפה-רב חן מרכז הקונגרסים, רב חן לב המפרץ; ירושלים- רב חן; נתניה- רב חן; פתח תקווה- רב חן; קרית אונו-רב חן; רחובות- רב חן; רמת גן-רב חן איילון; ראשל"צ- רב חן; רעננה - רענן; תל אביב- רב חן.
 
 
Box Office Magazine: הבמאי לקח סיפור שעוסק בערכים אוניברסליים שתמיד מעניין לדון בהם - נאמנות, אומץ לב וחברות. סצינת המלחמה בסרט פשוט גאונית, וממחישה את אופן הלחימה השונה של הבריטים לעומת המוסלמים. הית' לדגר מבריק בתפקיד הארי האמיץ.

Apollo Guide: מלודרמה רכרוכית שלא ממש מצליחה להעביר את המניעים של הדמויות הראשיות בה (למשל, לא ברור מה גורם לאת'ני לוותר על אהובה ולהארי לסרב לשרות ואחר כך להגיע לאפריקה במסווה, במקום פשוט לחזור ולהתגייס). לא הכרחי.

Haro Online: קשה לראות סרט שעלילתו מתרחשת בהקשר כל כך מנותק מהמציאות של ימינו. מלא בצילומים מרהיבים ומעוצב נהדר. העובדה שהמניע למסעו הנועז של הארי לסודן הוא לא רק חברות טובה, אלא גם הרצון האגואיסטי להשיב אליו את ארוסתו, מורידה מערך המעשה כולו. קצת ארוך מדי.
 

תשע מלכות

 
Nueve Reinas

חואן (גסטון פאולס - "בנה של הכלה") ומרקוס (ריקרדו דארין) הם זוג עבריינים שמשתמשים במוחם החריף ובקסם האישי שלהם למעשי נוכלות מתוחכמים ולהוצאת כסף מאנשים. הפרוייקט הבא שלהם הוא זיוף סדרת בולים הנקראת "תשע מלכות" ומכירתה לקונים תמימים ועשירים שלא חושדים במרמה. אבל מלבד חואן ומרקוס מתעניינים בעסקה עוד כמה נוכלים. מי מהם יצליח להרוויח את הכסף הגדול? קומדיית מתח. סרט ארגנטיני עטור פרסים. דובר ספרדית.

במאי: פביאן ביילינסקי, 114 דקות, ארגנטינה 2000

הקרנות: תל אביב - רב חן האופרה.
 
Box Office Magazine: מותחן מצוחצח ומבדר ביותר. הבמאי משעשע את הקהל עם תרגיל עוקץ מתוחכם ומהנה לצפייה, ולשנייה לא מתחנף לצופיו או מעליב את האינטליגנציה שלהם. הופעה מצויינת של כל השחקנים. סרט שהוא קלף מנצח.

Apollo Guide: מבט חכם על טבעו של המין האנושי - כולנו רמאים מניפולטיווים. סיפור מעניין, מלא תפניות מפתיעות וצילומים מיוחדים. למרות חסרונותיו (פרטים לא סגורים ועלילה לא אחידה) הסרט הזה ירתק וימשוך אתכם אליו.

Haro Online: זהו סרט מהנה, משעשע וחכם, כמעט עד הסוף. החיסרון היחיד של הסרט הוא הדקות האחרונות שלו, בהן ברור כשמש מה עומד לקרות. דמותו של דארין גונבת את ההצגה.
 

יפה במנהטן - טרום בכורה

 
Maid in Manhattan

ג'ניפר לופז היא מריסה ונטורה, אם חד הורית מהברונקס, שעובדת כחדרנית במלון חמישה כוכבים במנהטן. שרשרת של טעויות גורמת לכריסטופר מארשל, פוליטיקאי אמיד, לחשוב שהיא אורחת מיוחסת במלון ולא עובדת פשוטה. האם יחזיק סיפור האהבה ביניהם מעמד גם כשתתגלה האמת? נו בוודאי. השאלה מה יקרה עד אז. קומדיה רומנטית.

במאי: ווין וונג (עישון, בכל מקום אחר), 98 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: תל אביב - רב חן דיזנגוף.
 
Entertainment Weekly: גרסה דלוחה וחסרת חן ל"אישה יפה" ו"נערה עובדת". מוכר שוב את הלוקש הידוע לפיו באמריקה, נסיבות חברתיות וכלכליות לא משנות, וכל אחת יכולה להשיג לעצמה בעל עשיר, בפרט אם היא ג'ניפר לופז. הבעיה נעוצה בפיינס שמגלם גיבור מיימי וחסר חן. מי רוצה אותו בכלל?

Reel Views: סיפור סינדרלה שוודאי יעליב את האינטליגנציה של כל הצופים שגילם עולה על עשר. אגדה צפויה יכולה להצליח אבל לא אם היא משוחקת רע, מתוסרטת רע ומבוימת רע. בעל חן של סיטקום טלוויזיוני. למרבה הצער בין לופז לפיינס אין אפילו גרם אחד של כימיה.

Hollywood Reporter: קומדיה רומנטית פשוטה ואפקטיבית. לופז נראית מהמם בבגדי מעצבים יקרים והשחקן שמגלם את בנה פשוט גונב את ההצגה. מקומם בכך שמציע שמוביליות חברתית, בייחוד למיעוטים אתניים (שכן ג'יי-לו היא ספרדייה גאה), אפשרית רק באמצעות נישואים לגבר לבן ועשיר.
 

שר הטבעות - שני המגדלים - טרום בכורה

 
The Lord of The Rings:The Two Towers

הסרט השני בטרילוגיה של טולקין. לאחר מותו של גנדלף, חברי אחוות הטבעת נפרדו. הסרט עוקב אחר ניסיונותיהם להילחם בכוחות האופל ובברית המתחזקת בין סאורון לסארומן. בעוד פרודו וסם נאלצים לסמוך על הגולום שיובילם למורדור, אראגון, לגולאס וגימלי מסייעים לממלכת רוהאן להילחם על חייה. עם: אליז'ה ווד, אורלנדו בלום איאן מק'לן ועוד.

במאי: פיטר ג'קסון (שר הטבעות, יצורים שמיימים), 176 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: תל אביב - רב חן דיזנגוף.
 
Entertainment Weekly: תענוג חזותי של כישוף פנטזיה ופעולה. אין מילים גדולות מספיק על מנת לתאר את סצינת הקרב המרכזית בין כוחות הטוב לכוחות הרוע - היא ענקית, מדהימה ובעלת סדר גודל תנ"כי בעוצמתה ובתחושות שהיא מעבירה - דוד נגד גוליית. פרס ההופעה המצוינת מגיעה לגולום, יצור וירטואלי כובש ביותר.

Hollywood Reporter: קצבי יותר מהסרט הקודם, נטול אקספוזיציה ותזזיתי. הופעות משובחות ועמוקות מהצפוי מסרט בז'אנר הזה שאמור להיות מלהיב וקליל. אפקטים דיגיטליים מרהיבים. יהיה קשה לחכות עד לסרט הבא בדצמבר 2003.

FilmCritic: משקל הסרט הזה נופל על כתפיהם של היצורים החדשים שמופיעים, בראש ובראשונה הגולום. חבל שרועי העצים (Ents) הם היצורים הפנטסטיים המטופשים ביותר מאז ג'ר ג'ר בינקס. כל דמותם ואופן פעולתם פשוט מביך, וניתן להכריז עליהם כעל אפקט שלא הצליח.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות:

הורג אותי ברכות, 8 לילות מטורפים, סנטה במשרה חלקית 2

למות ביום אחר, ספיי קידס 2, חיים פשוטים, הסנונית שמבשרת על בוא האביב

הארי פוטר וחדר הסודות, פרידה, האיש הראשון שלי, השיבה מהודו


האם סרט מלחמה מהמאה ה-18 רלבנטי לנו? איזה קומדיות עוקץ עושים בארגנטינה? בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע

כל הביקורות, כל הסרטים - בארכיון המדור
 

אתרים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by