בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יש חיה כזאת  

יש חיה כזאת

 
 
לילך וולך

אין שום דבר רע ב"משפחה וחיות אחרות" מלבד העובדה שהיא קצת בנאלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתוך "משפחה וחיות אחרות" (צילום: יח"צ)
 מתוך "משפחה וחיות אחרות" (צילום: יח"צ)    
מכירים את זה שישנם אנשי מלוח ואנשי מתוק? תעירו אותי באמצע הלילה ותשאלו מה בא לי עכשיו, ואני בטח אמלמל מתוך שינה "תפוצ'יפס", או משהו בסגנון. עד שרמות הנתרן אינן מאיימות לגבש את הדם שלי לקריסטלים, אני לא נרגעת. כמובן שקיימים האנשים ההפוכים לחלוטין, שלארוחת ערב מעדיפים ארגז קרמבו, ואין רגע לא מתאים עבורם לשוקולד.

גם בטלוויזיה יש חלוקה דיכוטומית משהו, בין הטלוויזיה האמריקאית ובין זו הבריטית. מובן שכאן, כמו גם שם, יש סטיות וערבובים ז'אנריים, אבל העקרון נשמר. הטלוויזיה האמריקאית נוטה יותר לצד המתקתק; השחקנים בה כולם יפים כמו דוגמנים; העלילות הן 'יותר מהחיים עצמם'; הדיאלוגיים פינג-פונגיים באופן בו בני אדם סבירים לא מדברים; והכסף נשפך כמו ביוב ישראלי לים.

הבריט.וי. היא (אם יורשה לי), הצד המלוח של החיים: ההדגשות הן אחרות, השחקנים הם בני אדם סבירים עם בעיות עור ושיניים כמו שיש לבני אדם רגילים (בריטיים...), והם לא נראים כאילו זה עתה חזרו ממכון השיזוף ומניתוח הורדת צלעות תחתונות. הנושאים זוהרים פחות ומעוגנים יותר ביומיום, והבעיות הן אותן בעיות אוניברסליות של פרנסה, נישואין, דיאטה ושחיקת מערכות כוללת. לא במפתיע' "איסט אנדרס", הסדרה היומית הבריטית על אנשים פשוטים מאוד מן המעמד הנמוך, היא אחת הסדרות הוותיקות והאהובות בבריטניה.

"משפחה וחיות אחרות" יושבת כרגע על תקן החטיף הבריטי החדש של "יס", וכמו קודמותיה, היא מתהדרת בשלל מבטאים צבעוניים מרחבי האי הבריטי - כאלו שלא בהכרח הייתם מבינים ללא תרגום. שחקניה הם, גם כאן, אנשים מן היומיום שלא התבלבלו בין דוגמנות ובין משחק, ואפילו (מה אתם יודעים), הלכו ללמוד את המקצוע. גם סיפור העלילה נטוע ורגליו עמוק בתוך הריאליה. המרפאה הווטרינרית המשפחתית ניתנת על ידי אב המשפחה הפורש לשתי בנותיו, למורת רוחה הגלויה של המנוכרת שבהן, שגרה בלונדון. סאגה משפחתית של סודות ושקרים הולכת ונפרשת, כולל רומן אסור וממזר שזהות אביו מוסתרת מכולם. כל העסק העסיסי הזה, טבול ברפש פרות למכביר, ובשאר התעסקויות וטרינריות מלבבות יותר ופחות.

אין שום דבר רע ב"משפחה וחיות אחרות", אף לא דבר אחד שאפשר להצביע עליו ולצקצק, מלבד העובדה שהיא באנאלית משהו, וכמוה (ואף טובות ממנה), כבר ראינו. "קצוות מפוצלים", למשל, שהיתה גם היא סדרת מקצוע, וסבבה את אותה פלנטה משפחתית מסובכת, היתה שובת לב פי כמה.

כמו חטיף שקולע לטעם הכללי, גם את "משפחה וחיות אחרות" אפשר לנשנש באין דבר ראוי יותר. אבל היא בהחלט לא בליגת התפוצ'יפס הטלוויזיוני.

יס סטארס 1, ד', 22:00

בקטנה
*באמצע הקרנת סרט המד"ב הקופיפי "קונגו" , לשלב פרסומת מרגשת הקוראת לישראל לסייע לקונגו? לא ידענו מה ל'שות אם לצחוק או רק לבכות...
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by