בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לילה טוב  

לילה טוב

 
 
לילך וולך

הלוואי וניישם את המידע שמציג "שליש מהחיים" על חשיבותה של השינה הסדירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לילה טוב. אילוסטרציה (צילום: ASAP Images)
 לילה טוב. אילוסטרציה (צילום: ASAP Images)   
העובדה שאנו מבלים שליש מחיינו בשינה, היא דבר שמטריד את מנוחתם של רבים מאיתנו. איזה בזבוז! בזמן שיכולנו להמשיך לחיות, לבלות, ללמוד, לעשות כסף, לעשות ילדים, אנחנו שוקעים אל תוך מוות קטן. אנחנו אכולי אשמה כשאנחנו שוקעים בשינה ארוכה מן הרגיל, נבוכים כאשר מתקשרים אלינו בטלפון ומעירים אותנו בשאלה הנזופת למחצה – מה זה, ישנת? רובנו משקרים. אנחנו? מה פתאום! לא עצמנו עין, בדיוק היינו עסוקים בפענוח קוד הגנום.

עובדה נוספת היא שחסך בשינה היא העינוי הגדול ביותר שאפשר לגרום לאדם, מה שמוציא אותו משפיותו, גורם לו להזות ולבסוף מביא למוות בלתי נמנע. העובדה שאנחנו זקוקים לשינה כמו לחמצן ולמזון, עדיין לא מביאה אותנו להשלים עם זה, והחטא המתוק שבשינה מביך אותנו. ההתעלמות הגורפת מן הצורך הבסיסי וההישרדותי שבהשלמת מכסת שעות שינה סדירות, מביא להשמנה מורבידית, ירידה בתפקוד כל המערכות - כולל מערכות השיפוט, ועשויה לגרום למותנו ולמות אחרים בשל חסך בשעות שינה. מה שנראה לנו כמו עמידה בהספקים הבלתי אפשריים הנדרשים מן האדם המודרני בעולם המערבי, למעשה מקצר את חיינו ופוגע באיכות השנים שכן נותרו לנו.

"שליש מהחיים", סדרת התחקירים של רינה מצליח באשר לשינה וכל הקשור בה, מצליחה להביא לידיעת הציבור נושא שנדחק לשוליים התודעתיים שלנו. בנוסף על החשיבות האובייקטיבית שביידוע ציבור הצופים, מצליחה התוכנית גם להיות מרתקת ואפקטיבית מבלי לזרוע פאניקה לא מבוססת כמו תוכניות תחקירים רבות כל כך שמעדיפות להבהיל אותנו למוות במקום להוות שירות לציבור.

רינה מצליח מגישה את הממצאים ומבחני המחקר באופן רהוט, נעים ולא מתלהם. היא אינה נזקקת לעריכה מגמתית ומניפולטיבית, למוסיקת אימה ותצלומי שחור לבן מפחידים במקומות שמספיק להציג את העובדות המדברות בעד עצמן, ועל זה נתונה לה תודה אישית – הנסיון לצבור רייטינג על חשבון הפחדת הציבור, היא מחלה ממארת במחוזותינו, ורק בזאת נגרם נזק גדול המאפיל על התרומה שבמטרה המוצהרת.

"שליש מהחיים", היא טלוויזיה חינוכית במלוא הדרה, וגם אם בדרך כלל צירוף המילים הללו מעביר צמרמורת חלחלה בגווכם, הרי שהפעם, חדשנות המידע, חשיבותו העצומה והיכולת שלו לשנות קודים התנהגותיים וקונספטואליים הטבועים בחברה הישראלית, היא רווח נקי שלנו.

אם בזכות המודעות החדשה הזו יבוטלו שעות האפס האיומות הנהוגות במערכת החינוך שלנו, יוטלו סנקציות אמיתיות על מעבידים המכריחים את נהגי המשאיות לנהוג ללא שעות שינה רצופות מספיקות, ורופאי בתי החולים יזכו למנוחה משמעותית ומצילת חיים במשמרות שלהם, הרי שמצליח עשתה את שלה ובגדול, והרוויחה את השינה השקטה והבריאה שלה.

ג', ערוץ 2, 22:00

בקטנה
*למרות שבדרך כלל אין משעמם ולעוס יותר מספיישלים של 'מאחורי הקלעים', הרי שאפילו תוכנית מאחורי הקלעים של "המוח", הצליחה להיות מבדרת ואפילו מצחיקה מאוד לפרקים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by