בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סאבווי 

סאבווי

 
 
גליה דן-לי

רוזי אודונול מכה שוב, בעלי חיות בית מטורללים וקוף-סלב. תרבות בניו יורק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מה קורה כששמים ארבע נשים שרוצות להישמע סביב שולחן? זה לא תמיד מתוק ושנון כמו ב"סקס והעיר הגדולה" - בהמשך תיקראו איך לברברה וולטרס זה די הורס את הקריירה והחיים. ועוד השבוע: למה הייתם מתים להיות הכלבלב של האלפיון העליון (גם כי זה עדיף מלחיות כבן אנוש באלפיון התחתון - אבל לא רק); ועל הקוף האתלטי שהפך לסלבריטי.
 

הצרות של ברברה וולטרס

"הלסבית השמנה" רוזי אודונול (צילום: מתוך youtube.com)
 "הלסבית השמנה" רוזי אודונול (צילום: מתוך youtube.com)    
בגיל 77, ברברה וולטרס כבר נמצאת בשלב שבו היא מתכננת איך תיראה הקריירה שלה בדפי ההיסטוריה. היא הייתה רוצה שייזכרו אותה בזכות הראיונות הבלתי נשכחים שלה עם מנחם בגין, אנואר סעדאת ופידל קאסטרו; כאשת התקשורת האמריקנית הראשונה שהרוויחה את השכר שלה במיליונים (ופתחה בכך משבצת שכר חדשה עבור נשות אמריקה); וכמי שהטביעה את מושג ה"טאלנטים" בעולם שבו אנשי תקשורת הם לא רק צינורות להעברת אינפורמציה, אלא אייטמים בפני עצמם. אז הייתה רוצה. בפועל, בשנות הפינאלה של הקריירה שלה, וולטרס שקועה עד מעל לראש בבוץ של תוכנית בנות בינונית, שלא מפסיקה לייצר סקנדלים ולפגוע בתדמית התקשורתית הכל יכולה והמהוגנת שלה.

וולטרס היא לא מראיינת מהסוג שיושב על התחת הטלוויזיוני באולפן ומחכה שהעורך והתחקירנים יביאו לו אייטמים. המפתח שלה להצלחה הוא אוסף מרשים של אנשים רבי השפעה שאספה סביבה בעמל רב משך עשרות שנים. החבורה שמתאספת לארוחות ערב דקדנטיות בפנטאוז שלה שבאפר- איסט סייד, כוללת את ראש העיר מייק בלומברג, הנרי קיסינג’ר, קטי וריק הילטון (ההורים של), ובערך כל מי שיש לו מילה בעולם. מצוידת באינטלגנציה אנושית גבוהה, היא סוחרת איתם כבר שנים בטובות הנאה, ומצליחה להביא אל האולפן שלה את כל מי שמככב בכותרות.

The View היא האם הרוחנית של התוכנית "בנות" הישראלית. אבל דנה ספקטור וחברותיה האנמיות לפאנל, לקחו את הקונספט וזרקו את התוכן. כי בגרסה האמריקאית, הבנות לא מביאות לשולחן רק את השקפת עולמן, אלא גם את גופן ונפשן. אם הן במחזור היום, אתם כבר תדעו מזה, וגם על הסרט הפורנוגרפי שראו עם בן הזוג אתמול בלילה. בין היתר הן מדסקסות את גלי החום של המאנפאוזה, עושות טוטו שחלות (לרובן יש פחות משתיים) ובודקות אם רואים להן את הפס של התחתונים בשידור.

וולטרס לא הייתה רוצה להיזכר כמחוללת סקנדלים תקשורתיים, וכמי שהשתכשכה בביצת המים המעופשים עם כל מיני אנשים קטנוניים, שעל פי תפיסתה לפחות, קטנים עליה בכמה מידות. אבל
עם ניסיון של 50 שנה, היא הייתה צריכה לדעת שתוכנית של ארבע נשים דומיננטיות ודעתניות היא מתכון לרפש ולמיגרנה. היא בטח שואלת את עצמה חמש פעמים ביום מי היה צריך את הכאב ראש הזה, במיוחד לאור הסקנדלים התקשורתיים שהתוכנית מייצרת לאחרונה בקצב מואץ.

זה התחיל עם הקולגה להגשה סטאר ג’ונס, העורכת דין השחורה והמתלהמת ששמחה על ההזדמנות להראות לעולם את פרצופה האמיתי והלא כל כך מהוגן של וולטרס. ג’ונס פוטרה בהחלטה משותפת של וולטרס והמפיקים האחרים, כיוון שסקרי דעת קהל הראו שאיבדה נקודות פופולריות לאחר שצימצמה מידות ולא הודתה שזה בזכות ניתוח קיצור קיבה שעברה (הצופות לקחו את זה באופן מאוד אישי...) וגם בגלל שהפכה לסוג של "בריידזילה" ובעברית "כלצייה"- טרום כלה בלתי נלאית שמכבידה על כל העולם בפרטי החתונה הממשמשת שלה. המפיקים גם לא מאוד העריכו את העובדה שג’ונס ניצלה את במת התוכנית כדי לעשות יחסי ציבור לכל מיני מעצבי שמלות כלה וסדרני פרחים כדי לזכות בשירותיהם בחינם.

אבל וולטרס והמפיקים ניסו לשמור על אווירת עסקים כרגיל בתחנה, וביקשו מג’ונס לשתף פעולה עם הגירסה הרשמית שלפיה היא עצמה בחרה שלא לחדש את החוזה. וולטרס אפילו אירגנה לה תוכנית פרידה דביקה, אבל ג’ונס הקדימה אותה כשהחליטה לשבור את הכלים יומיים לפני תוכנית הפרידה, ולספר לכולם בשידור חי את האמת. ביום שאחרי, היא כבר הופיעה אצל לארי קינג והתראיינה ל"פיפל מגזין" וסיפרה לעולם על הצד האפל של ברברה וולטרס.

ואז הגיעה רוזי אודונל. ליהוק מבריק לכאורה של וולטרס, אבל עם פוטנציאל בלתי נידלה לצרות. אם רוזי היא אכן בהמה, כמו שדונולד טראמפ אוהב לקרוא לה, אז היא הבהמה הכי אינטלגנטית בתקשורת האמריקאית. היא חכמה ופרובוקטיבית, אוהבת לנהל יחסים סימביוטיים עם כל מיקרופון פתוח שנמצא בסביבה, ולעולם לא מפחדת להביע את דעתה. גם היציאה שלה מהארון לא פגמה בפופולריות, והיא הצליחה להקפיץ את הרייטינג של התוכנית לשיאים חדשים.

הדבר הראשון שטראמפ עשה אחרי שאודונל ירדה עליו בשידור, היה להתקשר לוולטרס, שבאותו זמן חגגה על איזו יאכטה. וולטרס הבטיחה לטפל בעניין כשתחזור, אבל טראמפ לא התאפק עד שאמא וולטרס תבוא להרגיע את הילדים. גם רוזי לא. טראמפ הזמין את עצמו לכל תוכנית טלוויזיה אפשרית כדי לספר לאמריקה שאודונל היא "דגנרטית". וניסה לסכסך בין וולטרס לרוזי (בהצלחה רבה), כשטען כי וולטרס אמרה לו בשיחות פרטיות כי היא "רחוקה מלהיות מעריצה של רוזי" וכי הזהירה אותו ש"לעולם לא ייתפלש בבוץ עם חזירים", והבטיחה לו "אל תדאג, היא לא תישאר פה להרבה זמן".

אחרי כל זה, וולטרס הרגישה מחוייבת להגן בפומבי על הקולגה שהיא עצמה הביאה לתוכנית, ובחוסר רצון מופגן (כשרוזי שולחת לעברה מבטי דיר בלאק מקפיאי דם), כינתה את טראמפ "האיש הפאטתי והמסכן הזה". טראמפ לא נשאר חייב ואמר כי "וולטרס שיקרה במקרה של סטאר ג’ונס, ועכשיו היא בחרה לשקר שוב". וכמו כדי להשלים את הקרקס התקשורתי, ג’ונס החליטה לפרוע את שטר החוב שלה דווקא עכשיו, והתקשרה לטראמפ כדי לברך אותו על המאבק התקשורתי המוצלח.

לכולם היה ברור שרוזי משתמשת בתוכנית הבנות כדי לחזור לתודעה הציבורית ולהרוויח דרכה את המשבצת היוקרתית של תוכנית הלילהׁ(משבצת שידור השמורה באופן מסורתי לגברים בלבד), אבל אף אחד לא ידע שהיא הולכת לעשות בה שימוש כל כך קצר וצורם של נצל וזרוק. היא לא הסכימה להתפשר עם ABC על הסכם מחודש בתום השנה, ואפילו הרשתה לעצמה להבריז שלושה שבועות לפני תום החוזה, כי הקולגה הצעירה של התוכנית, אליזבת האסלבק, העלתה לה את הסעיף בשידור. הוויכוח היה לכאורה על המלחמה בעירק, אך גלש לפסים הרבה יותר אישיים. ברגעים הכי חמים של הוויכוח, פיצלו הבמאים שוחרי הרייטניג את המסך כדי להעצים את הדרמה, ואילו הקולגות לשידור הנבוכות, התחננו להפסקת פרסומות ("מה זה פה", קראה בהאר המנחה בייאוש, הערוץ הציבורי? אין פרסומות? איפה הבמאי?)

הסלבאק הרפובליקנית האשימה את רוזי השמאלנית בכך שלא ניסתה לשלול את ההאשמות כנגדה, לפיהן היא רואה את החיילים האמריקאים בעירק כ"טרוריסטים", ואילו רוזי זרקה לעברה: "כל מה שעשית בשבילי זה לא להגן עליי" (מפני ההאשמות הללו). היא קראה להסלבאק "התמימה הטהורה והפחדנית", ואילו הסלבאק טענה כי היא לא תגלוש איתה לוויכוחים בסגנון דונלד טראמפ (כלומר לא תקרא לה בהמה מרושלת). גם רוזי לא רצתה להיגרר לוויכוח שיפגום בדימוי הציבורי שלה. היא ידעה כי המדיה תמהר לעשות ספין לוויכוח הפוליטי באופן שיישמע פופוליסטי וטוב: "רוזי הלסבית השמנה והעצובה תוקפת את אליזבת הנוצרייה והטהורה", והבטיחה כי במשך שלושת השבועות הבאים תיתן להסלבאק "לפזר את כל הזבל הרפובליקני שלה" בלא מפריע. וכך אכן היה.

ביום שאחרי, הודיעה רוזי בבלוג שלה כי "בגלל יום ההולדת ה-40 של אשתי, לא אגיע היום לתוכנית", ואח"כ הבריזה כליל, כשהיא משאירה את וולטרס, פעם נוספת, בעמדה המביכה וכפויית הטובה של מיישרת ההדורים ומספקת התרוצים: "הכל בסדר רוזי, אנחנו עדיין אוהבים אותך"; "התוכנית הייתה להיט ותמשיך להיות להיט"; "כולנו משפחה, ובמשפחה יש רגעים קשים". בלה בלה בלה...
 

הורות אלטרנטיבית

 
אם אתם נתקלים בסנטרל פארק בניו-יורק בנשים עם עודף משקל, עושות ג’וגינג עם עגלה שבתוכה מיטלטל לו במקום תינוק אומלל, כלבלב אומלל - אל תילחצו. הוא לא יצא להן מהרחם, ואלה לא הומלסיות מטורפות או עריקות של מוסד חולי הנפש הסמוך למקום (אם לא לוקחים בחשבון את האסליום הגדול בעולם המכונה "אמריקה").

העגלה הזו היא עוד אבן דרך בדרך להפיכת חיות המחמד לסופר אגו של האדם; והנשים הללו הן חסידות הטרנד האמריקאי של האנשת החיות, שהפך מטירלול שולי לנורמה חברתית. לצד כל "טויז אר אס", אפשר למצוא היום את ה- PET CO שמוכר הכל - מצעצועים ועד לאוכל אורגני.

מגדלי חיות המחמד מאמצים בחום את ההורות האלטרנטיבית. גם אם הם עצמם חיים על פאסט פוד, לכלב הם מבשלים לפחות ארוחה חמה אחת ביום (כי זה טוב למערכת העיכול), הם שולחים אותו לגן (שמחולק לקבוצות גיל), ואפילו אימצו את שפת הדיבור ההורית. הם מדברים על בעיות היפרדות וחרדת נטישה ("הדוג ביביסיטר השכנה היא היחידה שאני יכולה להשאיר אותו אצלם בלב שקט"), ולאחרונה אפילו יצא לי לשמוע איזו קאט-ליידי מתוודה שהיא חוששת מהמוות רק באספקט של "מה יקרה לחתולים אחרי שאלך".
 
 

קוף סלב

הויסה. וויפלאש (צילום: האתר הרשמי)
 הויסה. וויפלאש (צילום: האתר הרשמי)    
תחרויות הרודאו הן טרנד ברטרו. הן משווקות כמו מרוצי מכוניות, והרוכבים זוכים בהתאם לכך למעמד של סלבים, יחסי ציבור, ספונסרים ומרצ’נדייז נלווים. וויפלאש, הקוף הרוכב (על כלב מיובא מסקוטלנד), גם הוא כבר סלב בעל שם עולמי. עם סיבוב הופעות צפוף בכל רחבי אמריקה, הוא לא רק חלק ממשפחה אנושית, כמו שמסופר באתר שלו - הוא גם זה שמביא את הלחם הביתה.

מה עוד אנחנו יודעים עליו? שהוא בן 18, רוכב כבר 16 שנה, אוהב מוסיקת קאונטרי, ערוץ "פלאנטת החיות" ו"חוק וסדר". האוכל המועדף עליו הוא סנדוויצ’ים עם חמאת בוטנים וריבה, הוא נרדם רק עם השמיכה האהובה עליו, והוא ממש לא טיפוס של בוקר. ובכלל, אם יש לכם אחד כזה - גם אתם יכולים להרשות לעצמכם לישון כל היום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by