בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הכספת העוד יותר חדשה 
 
 
גדי שמשון

גדי שמשון בודק מה באמת הביא את ארז טל לערוץ 10, מרענן האגו הרשמי של הכוכבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ספרמורט ניאזוב, נשיא טורקמניסטן, הוא מנהיג עולם שלישי מהסוג שניתן למצוא בסרטי קומדיה. לא רק ים של מוסדות ציבוריים קרויים על שמו ברחבי המדינה, אלא אחד מחודשי השנה (וחודש אחר קרוי רשמית בטורקמניסטן על שם אמו). אחד המשקיעים הגדולים בטורקמניסטן הוא יוסי מימן, בעליו העיקרי של ערוץ 10. אפשר להניח שכשניאזוב רוצה להעלות ערוץ טלוויזיה לאוויר, תוך יום הוא מקבל 100% רייטינג, בפקודה. לידידו הטוב מימן זה קצת יותר קשה.

אוהבים לדבר על התקשורת בישראל במונחים של "הכסף הגדול". זה כסף גדול, אבל לא כ-ז-ה גדול. עסקי התקשורת של מימן בארץ לא מתקרבים לסדר הגודל של הפרויקטים הבינלאומיים שלו. אם שוק התקשורת הישראלי הוא "המורדים", כשמה של הטלנובלה לנוער שערוץ 10 מריץ ברצועה יומית, אז מימן הוא גונזאלס, או איך שלא קוראים לדמות הגבר המסתורי והעשיר שמגיע משום מקום בזבל שהערוץ תוחב למוח של הילדים שלכם (נכון, אני לא רואה את הסדרה). יותר מהכסף, יש פה את העניין הפעוט הזה של האגו. ולא רק של מימן, גם של הרכש החדש של הערוץ שלו.

"ארץ חדשה ומאתגרת", הגדיר היום טל במסיבת העיתונאים (שנערכה לבקשתו) את ערוץ 10. "טעם ההישג יהיה גדול יותר. אני לא אביא עשרים אחוז רייטינג מייד". אז תוך כמה זמן? טוב שתמיד יש פסגות מקצועיות נוספות לכבוש. נעזוב רגע את השמועות לגבי גובה הסכום שמסתובבות בתקשורת. זה הרבה, אבל זה לא רק זה. ערוץ 2 יכול להציע לטל עוד מאותו דבר. ערוץ 10 מציע לו דם יזע ודמעות (הכל יחסי, כמובן), ולא רק פינוקים. טל נחשב לאיש הטלוויזיה המוכשר בישראל כיום - בצדק, כנראה. זה לא שהוא צריך לחשוש מכך שבאיזה שהיא מהעונות הקרובות הוא עלול למצוא את עצמו, כמו מלכים אחרים, משדר בשעות שידור הזויות, אבל הוא צריך לזוז קדימה.

אז הוא צריך לשמור על הכתר. והוא חושב שיש לו לאן להתקדם מקצועית. ומימן נותן לו לא רק אי-אילו שברי אחוזים מההון שלו, אלא את האפשרות להתקדם מקצועית. עשרים אחוז רייטינג? לא מייד. אולי אפילו עוד לא על לוח המטרות. אבל סוף סוף יש סיבה נוספת לקום בבוקר. זה לא ש"רק בישראל" אינה התוכנית הכי אסורה בפספוס מהתוכניות הישראליות - היא עדיין - אבל כבר מורגש שזו לא אותה אחת מהעונה שעברה.

פניה מערוץ 10 היא מרענן האגו הרשמי החדש של כוכבי וכוכבני הטלוויזיה בישראל. לא פנו אליך? אתה לא קיים. מימן, לאחר שהוריד מעל גבו רבות מדרישות הרגולטור (שלא נענו כבר בגרסה הראשונית של הערוץ, ודי באזכור הקונפט המופרך של נטלי עטיה), נחוש לעשות ערוץ ישראלי אחת ולתמיד, ערוץ 2 משופר ומצ'ופר. רשימת המכולת מהזמן האחרון: מיקי חיימוביץ, יעקב אילון, ירון לונדון, מני פאר, מאיר איינשטיין, אלון בן-דוד, שי ודרור, איה ושירלי, עופר שלח, ויש עוד.

מייד עם היוודע הפצצת העומק של מימן מהשעות הקטנות (החוזה נחתם, כך דווחנו בהתרגשות, בשלוש בלילה), החלו התגובות מהחשודים הרגילים. מוסקו אלקלעי, היו"ר הזמני של מועצת הראשות השניה, אמר לרוני רחמני מאתר אייס: לא נסכים לפגיעה בהפקה המקורית. גם מוטי שקלאר, מנכ"ל הרשות השניה, קרא למועצת הרשות לדון בסכומים הגדולים המשולמים לטאלנטים. שידורי קשת אמרו שהם בעד תחרות, אבל גם נגד "תחרות פרועה" שתהרוס את הענף, וש"ערוץ 10 שובר את כללי המשחק" (זה בסדר, גם אני ניגבתי דמעה).

כזכור, בפעם הקודמת שהייתה תחרות כזו בשוק, בין הכבלים ללווין, זה נגמר כמעט בקריסה רבתי של הענף, במינוי נאמן לתבל, ובאובדן אפשרי (וקרוב מאוד) של סדרות אמריקניות מסויימות, כמו הבית הלבן ואחרות. אבל ככה זה כשמודדים למי יש יותר גדול.

בפרקים הבאים בטלנובלה: האם ערוץ 10 יתעשת? האם יצא אי פעם ערוץ אחד מכיסם של הפוליטיקאים? האם ערוץ 2 ישיב מלחמה שערה, עכשיו כשקיבל הארכת זכיונות? האם למישהו יהיה אכפת מהצופים? האם ההבטחות ליצירה מקורית ימולאו? מי הטאלנט הבא שייגנב לערוץ, ובכמה (דודו טופז?)? וכמובן השאלה המרתקת מכל - ניאזוב היה אוהב את זה?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by