בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אקסטזי מאדר פאקר 
 
 
ניב הדס

ניב הדס מאושר מקיומם של הפוליפוניק ספרי, הקונטרה ההיפית והמטורללת למדוכאים והממורמרים של סיגור רוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמו הרפיה מלאה אחרי ביצים כחולות של שנתיים הגיע החורף הזה, וזה לא היה קל – תשאלו את בתי השחי של חצי מדינה. מה שכן עם כל הסימפטיה לחורף הזה, הבום שבו הוא הגיע תפס אנשים לגמרי לא מוכנים: הרחובות ריקים, ואלו שמתהלכים בהם, לובשים על פרצופם הבעת עצבות קשה, שכמו מבקשת לחבקם בחוזקה, לטפוח על שכמם ולומר להם: "יהיה בסדר".

איך אני יודע שיהיה בסדר? האמת שאני לא, אבל "The Beginning Stages of…", אלבום הבכורה של שבט ההיפים האמריקני שמכנה את עצמו הפוליפוניק ספרי, גורם לי לחשוב כך.

האזנה לתשעת הקטעים הראשונים באלבום, יכולה להיות המאורע המשמח - והמאוד פשוט לביצוע - של כל תחילת יום. כל מה שעליכם לעשות הוא לקום חצי שעה מוקדם יותר, ללחוץ "פליי" בקומפקט שלכם, ותאמינו לי שאת הדרך לעבודה תעשו בדילוגים.

הפוליפוניק ספרי הם חבורה מוזרה ביותר של לובשי גלימות לבנות, שעושים מוסיקה פסיכדלית ושמחה, מזכירים מאוד את הפליימינג ליפס והביץ' בויז (אני יודע שניסן שור כתב את זה, אבל מה לעשות שהוא מקבל דיסקים לפני. חוץ מזה הוא צודק) ברגעים השמחים שלהם, כשכל האלבום שלהם נראה ונשמע כמו אותם מדריכי עצות מקוצרים לחיים טובים יותר - עיבודים עשירים, שירת פלצטו ומצב רוח טוב.

האזנה מדוקדקת לכמעט כל האלבום (ותיכף תבינו למה לא לכולו), מלמדת שהפוליפוניק ספרי הם לא עוד קשקשנים, שהיום מטיפים לחיים שמחים ומלאי הרמוניה ומחר יתבצרו במצדה להתאבדות קולקטיבית. אין לי שמץ של ספק בכנות שלהם. בכל פעם כשאני שומע את "Soldier Girl", אני עוטה על פני חיוך לא רצוני של דביל, ומצחקק כמו נערת תיכון שחבר שלה הודיע לה שקיבל אפטר.

כל אלו עד שמגיע הקטע האחרון באלבום - המהום בלתי מובן של ארבעים דקות בערך, שהורס את כל מה שהפוליפוניק ספרי הצליחו לבנות. עד לאותו רגע היה "דה בגינינג סטייג'ס אוף…" מועמד רציני לאחד מאלבומי השנה שלי, תשעה שירים ללא רבב; אלבום שהכיפיות שלו השאירה בחוץ את הציניות שלי, והצליח למלא אותי חום; אבל אז מגיעה הסמטוכה הלא ברורה הזו, ומורידה אותך מהאולימפוס שחשבת שהגעת אליו (זה כנראה היה לא יותר מהר דוב).

אבל בואו לא נתחיל להתקטנן – זה אלבום יפהפה, קונטרה מצוינת לאלה שיסתגרו בחורף עם סיגור רוס, בקבוק וויסקי וידברו על האקסים שלהם. עזבו אותכם מאקסים (או אקסיות); כל יום באחת בלילה יש "לוהט בחצות" בערוץ האופנה. הרבה יותר מתגמל.

_________________________________________________________
The Polyphonic Spree: The Beginning Stages Of, (הד ארצי/Good Records)

האתר של הפוליפוניק ספרי
קטעים להאזנה מתוך האלבום
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by