בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השקט שלפני הסערה 

השקט שלפני הסערה

 
 
טל היינריך

כך מגדירה שירי מימון את "השקט שנשאר" אחרי צאת אלבום הבכורה שלה. בקונצרט עם התזמורת הסימפונית ירושלים היא תבצע שירי אלביס וסינטרה. יש לה כבר "קוצים בתחת" לעבוד עם "קלאסיקות שאין עליהן עוררין"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מימון, אלביס וסינטרה (צילום: לירז עמיר)
 מימון, אלביס וסינטרה (צילום: לירז עמיר)   
"השקט שנשאר" מאז צאת אלבום הבכורה של שירי מימון לפני שנתיים, יגיע אל קיצו בסוף החודש. יוזמה של המנצח עמוס טלמון, תביא את השגרירה האחרונה המוצלחת של ישראל באירוויזיון, לקונצרט חד פעמי בו תבצע קאברים לשירי אלביס פרסלי ופרנק סינטרה.

הפעם האחרונה שנפגשתי עם שירי הייתה בזמן המלחמה במקלט בנהריה, ביום שבו נפלו הכי הרבה קטיושות על העיר. היא הגיעה לעשות שמח לילדים יחד עם חלק מחברי "הלהקה" של הבימה. מאז הספיקו לזרום הרבה קסאמים בשדרות.

חלק יגידו שנעלמת קצת גם משוק המוסיקה וגם מאור הזרקורים. למה זה?
"השקט שלפני הסערה, אולי. הרבה חושבים, ובצדק, שברגע שאת לא במדיה, בעיתונות, באינטרנט או באירוע יחצ"ני - אז נעלמת. לי זה דווקא הכי כיף שחושבים ככה. הייתי עסוקה בעבודה מתחת לפני השטח. אני מאמינה שברגע שאסיים את תקופת העשייה אחזור לשוק המוסיקה ולאור הזרקורים. היה לי טוב לקחת שקט לעצמי ולגדול ממנו. מחכות לי תקופות הרבה יותר מטורפות".

שירי תלווה על ידי התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור המונה 65 נגנים ושישיית "תנת'טון". אל מול הנוף הקסום והמרגיע של המרינה בהרצליה, היא תבצע 11 שירים נבחרים ואהובים של אלביס פרסלי ופרנק סינטרה, ביניהם:New York New York, Amazing Grace, Strangers In The Night, Are You Lonesome Tonight, The Wonder of You, Blue Suede Shoes, Jail House Rock. להיטי אלבום הבכורה שלה יזכו לעיבוד תזמורתי מיוחד, ובהם "השקט שנשאר", "אהבה קטנה" ו"כמה פעמים".

"חיפשנו זמרת מבצעת שכמו אלביס וסינטרה אינה רק מוסיקאית אלא גם פרפורמרית בימתית מצוינת", נימק המנצח עמוס טלמון את הבחירה בשירי מימון. "היא ניחנה לא רק באיכות קולית מדהימה - היא גם חיית במה סוחפת, רוח רעננה על רקע שאר הזמרים והזמרות הממלאים את ערוצי הרדיו והטלוויזיה, והינה גם מגנט לקהל צעיר. בהיותה כל אלה, היא התאימה במיוחד להוביל את הקונצרט שלנו".

החיבור בין טלמון למימון נעשה כבר לפני קצת פחות משנה. "רק עכשיו זה מתחיל לקרום עור וגידים", שירי מסבירה את הסיבה שהעניין נשמר בקנאה מהתקשורת. "עמוס פשוט פנה אלי, נפגשנו והוא הציע לי את הפרויקט הזה שהיה נשמע לי מדהים. כשהתחלנו לעבוד גיליתי עולם שלם של מוסיקה. הקשבתי, ותוך כדי העבודה על השירים והסגנון זו נהייתה חוויה בפני עצמה. להתעסק עם כתיבה שונה וטקסטים מדהימים. קלאסיקות שאין עליהן עוררין".

טלמון הינו מנהל מוזיקלי, מנצח ויו"ר קרן "מלאכי המוסיקה הרצליה" התומכת בסולנים ישראלים צעירים. לדבריו, הקרן מנסה למצוא דרכים מקוריות למשוך קהל צעיר יותר ולקרבו למוסיקה הקלאסית. "אנו מעריכים ומקווים כי קונצרט המוקדש לשירים הגדולים של אלביס פרסלי ופרנק סינטרה ימשוך קהל אשר גדל על ברכי כוכבים אלה, ואף קהל צעיר יותר".

את מאזינה למוסיקה קלאסית?
"האמת שכן. אני שומעת הכל כי אני מאוד מאמינה בלפתוח את הראש. לאחרונה הייתי בקונצרט עם חבר ונפעמתי לחלוטין. היה עוצמתי. אני מתחברת לכל סוג מוסיקה שאפשר. כיף לי לפתוח ראש ואופקים. העבודה עם החבר'ה הצעירים זה מאוד חשוב. הרבה אנשים לא מודעים לז'אנר הזה. הוא אולי נשמע להם כבד או משעמם. אני נהנית".

התחלת כבר בחזרות עם התזמורת?
"בעוד כמה ימים. התארחתי פעם במופע עם תזמורת וזה היה מדהים. כוח על הבמה שזה אין לתאר".
 
שירי בהקרנה של "הסודות" (צילום: לואיז גרין)
 שירי בהקרנה של "הסודות" (צילום: לואיז גרין)   
מישהי שנכחה פעם בחזרה לקראת מופע של מימון, סיפרה לי עד כמה היא מקצועית ושולטת ביד רמה. מוצאת קולות לזמרים המלווים, מעלה בקשות ספציפיות, מדגישה דברים מסוימים. שירי מסכימה עם ההגדרה שהיא פרפקציוניסטית, ולדבריה השאיפה לשלמות באה לידי ביטוי בכל תחום בחייה, לאו דווקא במוסיקה. "אבל קצת התמתנתי עם השנים", היא אומרת. "התבגרתי קצת. אני יודעת איפה ללחוץ ואיפה פחות. אוהבת לשמור על אווירה טובה".

את מאמינה שתוכלי להיות כל כך דומיננטית גם מול התזמורת?
"לכל אחד יש את העבודה שלו. יש מעבדים ומנצח שאני סומכת עליהם שמבינים יותר ממני בתחום שלהם. אם יהיו להם הערות אני תמיד אשמח לשמוע, ואני בטוחה שגם להיפך. זה הכיף בעבודה עם אנשם כמו עמוס טלמון, מדובר בפרויקט של כולנו. ככה אני אהובת לעבוד – הדדי, הכל פתוח. ככה אפשר להגיע לתוצאות מקסימאליות".

אלבום הבכורה של מימון יצא בשנת 2005 והגיע במהרה למעמד זהב. באותה שנה הופעתה באירוויזיון עם "השקט שנשאר" העניקה לישראל את המקום הרביעי ואת כרטיס הכניסה היישר לשלב הפיינל בשנה שלאחר מכן. מאז כיכבה בתפקיד ראשי במחזמר "הלהקה" בתיאטרון הבימה, וקולה נעלם במקצת מהשוק.

הדיסק הראשון שלך מתובל בפופ ומוסיקת נשמה. איך את מתחברת לאלביס וסינטרה?
"יש בזה המון נשמה. אני מתחברת מהמקום של להקשיב לשירים שהם נצחיים. הם בין הזמרים הגדולים שהיו אי פעם, ואני מקווה לנסות להביא את עצמי לשם ובעיקר ליהנות מזה. יש במעמד הזה גם משהו מלחיץ, אבל צריך לקחת אותו זה למקום הטוב שבדבר. לא לפחד שלא אעמוד בזה. אפילו לא קרוב. אני ממש מצפה לזה כבר. פשוט הייתי בתקופה כזו שהרבה דברים היו מתחת לפני השטח, וזו התרגשות שהתגעגעתי אליה".

איזה שיר הכי עושה לך את זה?
"Always on My Mind של אלביס. ממש התעקשתי עליו".

את מאמינה שלקונצרט הזה יהיו השפעות גם על האמנות שלך?
"אין ספק. החוויה של לעמוד על הבמה עם 60 נגנים ולשיר שירים שיש להם היסטוריה מדהימה וכל כך הרבה אנשים גדלו עליהם והושפעו מהם. נוסטלגיה זה דבר שכולם אוהבים. בשבילי זה פחות נוסטלגי, כמו לקחת קלאסיקות שהרבה מחוברים אליהם ולהפוך את זה למשהו שהוא קצת שלי. להפוך את כל העניין למרענן וצעיר יותר".

לאן הכי גבוה את מכוונת את הקול שלך?
"אין לזה גבול. אני חולמת על הרבה דברים, שחלק מהם כבר הגשמתי. כל מה שעברתי היה בגדר חלום. אני מאמינה, שואפת, מכוונת וכיף לי. יש כל מיני יעדים ומטרות שאני לאט לאט כובשת".

התפקיד שלך ב"להקה" עשה לך חשק לעוד במה מסוג אחר?
"עשה חשק, אבל זה גם עשה לי חשק לחזור שוב ללבד שלי קצת, לדיסק שלי, ובאיזשהו מקום לדבר שאני בונה לבד. במסגרת של תיאטרון, עם צוות וקאסט גדול, את נותנת את רוב השליטה בידיים שלהם. אני אוהבת לדעת שאני יכולה לתרום גם מעצמי. יש לי כבר קצת קוצים בתחת".

בימים אלו מימון עובדת בו זמנית על אלבום בינלאומי (בבריטניה) ואלבום שני בעברית, שסינגל ראשון מתוכו צפוי לצאת לקראת חורף 2007. מיחסי הציבור של הליקון נמסר כי היא לא תענה על שאלות שקשורות לשני האלבומים שבדרך.

לא תעני?
"לא".

בכל זאת, הצלחנו לדלות בדל אינפורמציה על הבייביז שבדרך. אחרי משחק מתיש של "הרמז", התקבלה המסקנה: לשירי יש טקסטים פרי עטה במגירה.

את יכולה להכריז מתי בערך שירי תחזור לספוט-לייט?
"אני ממש לא רוצה לדבר עם סיסמאות כאלו. אני יודעת מה קורה כשמוציאים אלבום. בעזרת השם, הכל יהיה בסדר. אני יודעת מה מצפה לי. אני הרבה יותר מנוסה מפעם. כרגע אני לוקחת את השקט כי אני יודעת שלא יהיה לי אותו בעוד חצי שנה מהיום".

מה החלום שלך מבחינה אישית ולא מקצועית?
"אני תמיד אומרת שמשפחה זה הפרויקט הכי גדול בחיים. אהבה וזוגיות זה אלף-בית. כל דבר בעתו".

28 ביוני, המרינה בהרצליה, 20:30, פתוח לקהל הרחב
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by