בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בחיאת פבלו, העם היהודי לא סבל מספיק? 
 
 
מערכת מיקסר

העונה הראשונה של הטלנובלה הפופולרית "המורדים" עמוסה בבדיחות והערות אנטישמיות, בעיקר מצידו של גיבור הסדרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גיבורי הטלנובלה "המורדים", משמיעים מפעם לפעם הערות גזעניות ובדיחות אנטישמיות, רובן באות מפיו של פבלו, אחד מארבעת הגיבורים הראשיים. כך מזהיר היום "מעריב".

"בשביל מה צריכים אותם פה? יש להם בתי ספר משלהם", מסביר פבלו, המגולם על ידי בנחמין רוחס, כשנשאל האם יהודים לומדים בבית ספרו. בקטע אחר הוא מספר בדיחה: "יהודי ונוצרי נפגשים. הנוצרי שואל את היהודי אם זה נכון שסבא של הסבא שלו צלב את ישו. היהודי עונה שלא - אבל הוא הרוויח הרבה כסף כשמכר לרומאים את הפטיש והמסמרים".

אך האם באמת מדובר בגזענות? הבדיחות והעלבונות מכוונים נגד ניקו, נער יהודי (והרבה פחות חתיך מהשאר) שמגיע לפנימיה בה מתרחשת הסידרה ומנסה להסתיר את יהדותו. פבלו הפופולרי חושד בו ועושה לו חיים קשים, אך לבסוף, הפלא ופלא, השניים נעשים חברים טובים.

דוברת ערוץ 10, מינה סימנטוב, מסרה בתגובה כי "המורדים" היא סדרה שלא חוששת לגעת בנושאים בעיתיים. "דמותו של פבלו, בפרקי הסדרה המוקדמים שהתחלנו להקרין החודש, אכן נגועה בדעות קדומות נגד יהודים". בהמשך הסידרה, היא מבטיחה, הכל בא על מקומו בשלום.

גם בארגנטינה היו תגובות קשות בקרב הקהילה היהודית לאחר הקרנת הפרקים הראשונים של הסדרה. אחד ממפיקי הסדרה הוא הישראלי יאיר דורי, שאמר שהסכים עם צוות התסריטאים שחשוב להעלות את הבעייה לפני השטח ולא לטאטא אותה מתחת לשטיח. "כילד בארגנטינה הרגשתי את זה על בשרי", סיכם.

__________________
המורדים, האתר הישראלי
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by