בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סאבווי 

סאבווי

 
 
תרבות נענע

על האמן שלא מדבר אתך אם אתה לבוש וטרנד חטיפת הכלבים. תרבות בניו יורק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפרסמים היו מוכנים לשלם הרבה מאוד כדי לרדת לסוף דעתם של בני הנוער האניגמטיים והסבוכים החיים על פלאנטה מנטלית נפרדת. כולנו היינו שם, אבל אף אחד לא באמת מסוגל להבין אותם - חוץ מאמן אחד, שנכנס לנפתולי נפשם דרך האמנות (והערום). ועוד השבוע: צעירה שהצליחה לממן את האוטו החדש שלה בהינף חולצה, ומכת החטיפות של כלבי המחמד שמכניסה את בעליהם לפראנויות.
 

קיץ של אהבה

עבודה של ריאן מקגינלי (צילום: האתר הרשמי)
 עבודה של ריאן מקגינלי (צילום: האתר הרשמי)   
הקיץ הזה יהיה לניו-יורקים אמן צילום אחד פחות במלאי. ריאן מקגינלי בן ה-24 אורז את הפקלאות ועוד איזה כמה צעירים וצעירות חטובים וערומים, עולה על הפולסווגן המסחרית, ונוסע לטיול מחוף לחוף , מניו-יורק לקליפורניה. על הדרך הוא ייעשה קצת אמנות. איך? עם מוסיקה בפול ווליום, עשן סיגריות או מכונות עשן (זה נותן לו השראה), והרבה בלגנים. הוואן הזה יעצור בכל מיני נקודות ציון שוות, והצעירים יתהוללו להם בין השיחים הדוקרניים, המפלים החמים, או הסדינים במוטלים הזולים, כשמאקגינלי מנציח את משובת הנעורים הקופצנית הזו בצילומים אמנותיים אותנטיים.

לצורך הפרויקט, ראיין מקגילי עשרות דוגמנים ודוגמניות, ועשה אודישנים לטמפרמנט ולמידות הגוף. מה שמקגילי חיפש (ומצא) הוא חבר’ה מושלמים פיזית, עם ראש טוב, שמוכנים לנסות הכל, ובערום. בדרך מזומנים להם גם מפגשים לא נעימים (ומתועדים היטב), עם אנשי המיד-אמריקה, שלא ממש חובבים את השטיקים של "ההומואים מהחוף המזרחי". אבל נוסעי הוואן הערומים לא ממש יפחדו ממפגשי התרבויות האלה - הם אפילו יעודדו אותם - עם שלטים שנושאים כתובות בסגנון של "אפשר לנסוע על האופנוע שלך?" (בעבר נמצאו אפילו שניים שנענו להצעה).

מקגילי ידוע בניו-יורק כאמן הצעיר ביותר שזכה לתערוכת סולו במוזאון וויטני היוקרתי. הוא מכונה "אמן הווידוי", והפורטרטים האינטימיים הראשונים שלו כוללים אמני גרפיטי, סקייטבורדרים, ומוסיקאים. ביצירות שלו, המתרכזות בעיקר בבני העשרה או הפוסט-עשרה, הוא מצליח לתפוס את ההוויה הייחודית של תרבות הנעורים הסבוכה והנפתלת בעין בלתי משוחדת, המשוחררת מדעות קדומות.

הטיול מחוף לחוף מאפשר למיגנלי ולדוגמנים שלו לקחת הפסקה מהעולם האורבני, ולשלב חוויות נעורים פוטוגניות עם טבע. וכדי שלא תהיה שום טעות בקשר לאידואלוגיה של הפרויקט - מקגינלי האמן הצטייד לצורך המסע הזה בטי-שירט שעליה מודפס המסר החד-משמעי:" אל תדבר איתי, אלא אם כן אתה ערום".
 

דוג- נאפינג

לא יכולה להצטלם עם כלבתה לעת עתה. פריס הילטון (צילום: רויטרס)
 לא יכולה להצטלם עם כלבתה לעת עתה. פריס הילטון (צילום: רויטרס)    
זה התחיל עם יונזו, היורקי הסלבי של וונסה ווילאמס, מיס אמריקה לשעבר וכוכבת סדרת הטלוויזיה "בטי המכוערת", שנחטף לאור יום מחצר ביתה שבווסצ’סטר, ניו-יורק, והתפתח למימדים של תופעה מדאיגה, שנקראת בסלנג האמרקאי החדש Dognapping (על משקל קידנאפינג). גנבים מהזן החדש גילו את הפוטנציאל המסחרי של כלבי השעשוע הקטנים, שערכם בשוק עומד על 800 דולר לפאונד. במקרה של היורקים, ההיצע עולה על הביקוש, והגנבים מצליחים למכור אותם מחדש בסכומים של כמה אלפי דולרים. הכלבלבים האלה הפכו ליעד גניבה פופלארי גם משום גודלם המזערי - קל מאוד לשלשל אותם לתיק או מתחת לחולצה.

מי שעזרו להנסיק את מעמד כלבלבי השעשוע, היו סלברטאיות כמו ניקול ריצ’י ופריס הילטון, שדואגות להצטלם עם הכלבלב בכל הזדמנות, וכמו כל אקססורי אחר שמקשט את גופן וזוכה מייד לעליית מניות, כך גם הכלבלב. לאור התפשטות תופעת הדוג-נאפינג, עשו כמה סלבריטאים הערכה מחדש של המצב, והחליטו שלא לחשוף עוד את הכלב שלהם בפני המצלמות. כמה מהם אף נתנו הוראה הזוייה לדוג-סיטר, שלא לקרוא לכלבלבים בשמם כשהם מהלכים איתם במקומות ציבוריים.

אבל ניו-יורק היא לא היעד היחיד לחטיפות, וכלבי סלברטאים הם לא היחידים שכלביהם נמצאים בסכנה. בלוס אנג’לס הורשעו לאחרונה שני גברים בחטיפת כלבלבים באיומי אקדח, ובאלינוי, נגנב כלבלב מסוג פאג, בעת פריצה לבית בעליו. הגנבים מוכרים כאמור את הכלבלבים במכירים גבוהים, ובמקרים נדירים, גם דורשים עבורם כופר. אם מדובר בכלב מבית טוב, כל מה שנדרש מהגנבים הוא לשבת ולחכות להצעת המחיר שלא תאחר לבוא.

כך לדוגמא, במקרה חטיפה אחר שארע באחרונה בווסצ’סטר ניו יורק (וחיזק את התאוריה של רשת חטיפות שפועלת במקום), הוצע לכל היודע דבר על מקום המצאו של הכלב החטוף בעל הפרופיל הגבוה (בעליו הוא העורך לשעבר של הפוסט הניו-יורקי), 2,500 דולר במזומן. למרות שהבעלים המודאגים שכרו בלש כלבים והפיצו את תמונת הכלב בכל רחבי העיר, הכלב מעולם לא נמצא.

וכמו תמיד, הטכנולוגיה באה לעזרת המציאות העגומה, ולאור ההיסטריה, יש כבר מי שלצורכי מניעה ממהרים להחדיר לגוף הכלבלב שלהם את המיקרו-צ’יפ שיישא את כל הפרטים של בעליו, כך שגם אם הכלב ייעבור כמה גילגולים של חטיפות וגניבות, או סתם יילך לאיבוד, עדיין יהיה לו ולבעלים איזה סיכוי קלוש להפי אנדינג.
 
 

חשיפה משתלמת

גם לה השתלמה החשיפה. אלאניס מוריסט (youtube.com)
 גם לה השתלמה החשיפה. אלאניס מוריסט (youtube.com)   
הידעתם שנשים המהלכות בציבור בניו-יורק בלא חלק עליון זה לגמרי חוקי? ובכן, אשה אחת ידעה את זה היטב, ולאחר שנעצרה באופן בלתי חוקי ע"י שוטר בלתי מעודכן, הצליחה להוציא מהעיר סכום נאה של 29,000 דולר על עוגמת הנפש. האשה הזאת היא ג’יל קוקארו, אמנית מהאיסט ווילג’, שכבר חשפה דדיים בציבור לפני כשלוש שנים, לגמרי באין מפריע. היה זה אחרי שרצה את המרתון המסורתי של ניו-יורק, ואפילו שהארוע הזה מוצף בשוטרים, אף אחד לא העז להגיד לה מילה.

קוקארו למדה מנסיון העבר המוצלח, וניסתה להפיק תועלת מזכויותיה הלגיטימיות פעם נוספת, כשהורידה את החלק העליון של סרבל הציירת שלה, בעת קידום מכירות של מופע אמנות. שוטר אחד, שמצא אותה מהלכת ברחובות העיר בשתיים בלילה עם כל המיטלטלים בחוץ, לא ממש אהב את המחווה, והורה לה לשים על עצמה משהו תיכף ומייד. קוקארו סירבה, ועדכנה את השוטר כי בניו-יורק יש לה זכות חוקית להלך ערומה מהמותניים ומעלה, בדיוק כמו ידידיה הגברים. השוטר, כאמור, לא התרשם, ועצר אותה על חשיפה בלתי מהוגנת בציבור.

אם השוטר הזה היה מתעדכן קצת בחוק, הוא היה מגלה שלפני ארבע שנים העיר כבר הפסידה 10,000 דולר בתביעה דומה של דוגמנית שהסתובבה במצעד בתולות הים של קוני איילנד, כשהחלק העליון של גופה מכוסה בציורי גוף בלבד. העורך דין ציטט החלטה תקדימית משנת 92 שאוסרת על שוטרים להעניש נשים שהולכות בלא כסוי גוף עליון בכל מקום במדינת ניו-יורק. לחיי השוויון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by