בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארץ מזהמת יושביה 

ארץ מזהמת יושביה

 
 
לילך וולך

לזיהום הסביבתי יש הקשר יותר רחב מזה שהוצג ב"סוף העולם?", והוא נוגע גם לקצב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אושרת קוטלר (מתוך "סוף העולם?")
 אושרת קוטלר (מתוך "סוף העולם?")    
לא רחוק מן העיקול העולמי לכיוון הניו-אייג', התנודות אל התזונה הבריאה ומגמת זכויות בעלי החיים, העולם פנה בעשור האחרון גם אל המודעות הסביבתית. זה לא שזה לא חשוב בעיקרו, אלא שזה כמו מדונה והקבלה – טרנד אופנתי שנועד להמציא את עצמנו מחדש.

מאז שאל גור הצליח להמיס באותו כור היתוך אספירציות פוליטיות יחד עם היכחדות הקרחונים, נושא שמירת הסביבה תופס יותר ויותר תאוצה ומודעות עולמית. יכול מאוד להיות, שמאוד אכפת לו מהנושא, אבל סביר גם שלא נעלם מעיניו שמדובר בדלת עוקפת אל מוסד הנשיאות האמריקאית, ואתם חייבים להודות שלהציל קורמורנים נשמע הרבה יותר אטרקטיבי מאשר לחרב את בגדד.

גם ערוץ 10 קפצו על העגלה הנוסעת הזו, בצורת המשדר בעל השם המרגיע "סוף העולם?". מזל ששמו סימן שאלה בסוף, אחרת חלקנו כבר היינו יורדים למקלטים ונחנקים משסתום מסכת האב"כ.

אושרת קוטלר מגייסת זעם אמיתי כשהיא מדברת על רמות הזיהום המפלצתיות שאנו חווים, ושהדור העתידי שגדל כאן, עוד יצטרך להתמודד איתו בצורות הרבה יותר מחרידות. קוטלר מצביעה על האשמים, בצורת פרצופים, שמות וכתבי אישום מנוסחים, המבהירים מי בדיוק שופך איזה סוג של זבל אל תוך פיסת האדמה הקטנה הזו.

ושוב, רק כדי שיהיה ברור - זיהום האדמה, האוויר והמים, הם מפגעים חמורים, מסכני בריאות באופן מיידי ודורשים את תשומת הלב. אלא, וזה אלא גדול מאוד, שהם לא מנותקים מכל התרבות הישראלית וממשלתה, כפי שהיא באה לידי ביטוי היום.

העובדה שכל המזהמים לא נושאים באחריות, למרות שיש תקנות ותתי תקנות וסעיפים קטנים וגדולים, לא שונה מקוד ההתנהגות שבארץ שלנו מקדמים בברכה, ואפילו קושרים לו כתרים. תרבות ה"גבר-גבר", ה"סמוך על סחבק", וה"מה את עושה עניין? כולה נשיקה", כולן קשורות זו בזו בקשר שאי אפשר להתיר, כי כולן מצביעות על אותו חולי – כוחנות מביאה כסף, כסף קונה חסינות, ואת סוג החסינות שאיילי ההון והנשיאים מקבלים, שום מערכת משפטית מבוהלת לא מצליחה לרסן.

אם לעשות הקשר רחב יותר – זיהום שלטוני הוא זיהום מוסרי, הוא זיהום כלכלי, ובסופו של דבר, מה אתם יודעים: הוא זיהום ממשי. כזה שרוצח את הפועלים במפעלי הכימיקלים, כזה שמרעיל את מי השתייה, כזה שמביא לתמותת תינוקות וקשישים מערפיח.

אז כשרוצים לטפל בזיהום – מתחילים מן המקור, ואי אפשר להתמקד רק באחד מן המניפסטים שלו. כשמהדורות החדשות לא יצטרכו להקדיש יותר זמן אוויר למטרידן נשים כפייתי שהסתנן אל תוך מוסד הנשיאות, אולי יהיה יותר זמן להכניס תשדירי שירות על השימוש בפחי המיחזור. תקראו לזה, אם תרצו, אפקט משק כנפי הפרפר.

ערוץ 10, 21:00

בקטנה
*העובדה שהחופש הגדול התחיל, מחייבת שנראה ילדים כל ערב בפריים-טיים? מה זה, קייטנה פה?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by