בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דליפה באמי 

דליפה באמי

 
 
טל היינריך

מועמדויות לטקס האמי דלפו לרשת שבועיים לפני ההכרזה הרשמית. הוליווד בהלם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(צילום: מתוך "אבודים")
 (צילום: מתוך "אבודים")    
דליפה לרשת של רשימת הפיינליסטים המועמדים לפרס האמי בקטגוריות הקומדיה והדרמה מעלה תהיות לגבי אבטחת ועתיד תהליך ההצבעה באמי. פורום באתר TheEnvelope.com פרסם במהלך סוף השבוע רשימה של עשרת המועמדים הסופיים בשתי הקטגוריות המרכזיות. המקורות הם כמה מהשופטים שלקחו חלק בתהליך בחירת הסדרות, שהדליפו את הרשימות בעילום שם.

לפי הפרסום באתר, הפיינליסטים בגזרת הדרמה הם "בוסטון ליגל", "האנטומיה של גריי" ו"אבודים" של ABC; "אורות ליל שישי" ו"גיבורים" של NBC; "האוס" ו"24" של פוקס; "דקסטר" של שואוטיים; ו"רומא" ו"הסופרנוס" של HBO.

בגזרת הקומדיה: "עקרות בית נואשות" ו"בטי המכוערת" של ABC; "קוראים לי ארל", "המשרד", "סקראבס" ו"30 רוק" של NBC; "שני גברים וחצי" של CBS; "הפמליה ו"ניצבים" של HBO; ו"העשב של השכן" של שואוטיים.

האקדמיה האמריקאית לאמנות ומדעי הטלוויזיה, הגוף שמפקח על טקס פרסי האמי, סירבה להגיב על אמיתות הרשימה. לא ברור אם תיפתח חקירה כדי לאתר את מקורות הדליפה, אבל הצהרה ששוחררה לתקשורת מצביעה על כך שכל שופטי האמי מחויבים לחתום על הסכם חשאיות.

"לא נרשה לסכן בחשיפה בטרם עת את תהליך בחירת המועמדים לפרסי האמי, עד להכרזה הרשמית שתיערך ב-19 ביולי. כל חברי האקדמיה לטלוויזיה שלוקחים חלק בהליך השיפוט נדרשים לחתום על הסכם סודיות", נכתב. עוד צוין כי "האקדמיה לא תגיב על כל הפרה של הסכם זה או דיווחים ספקולטיביים על נתוני המועמדויות".

ניתן לקשר את הדליפה לשינויים שעבר תהליך ההצבעה באמי השנה. הפיינליסטים, שנבחרים על ידי כל החברים באקדמיה, מסוננים בלוס אנג'לס וניו-יורק על ידי פאנלים של חברי האקדמיה. השינוי שנערך השנה מבטיח שכל חברי האקדמיה, שמספרם מסתכם בכמה מאות, יודעים מהן כל הסדרות שהגיעו לעשירייה המובילה בקטגוריה מסוימת, בניגוד לשנים קודמות בהן היה מידור. כלומר, כל אחד ידע רק חלק מעשר הסדרות הסופיות. הפרוצדורה העכשווית מקשה על שמירת הפיינליסטים בסוד. ייתכן שתהליך ההצבעה ישתנה שוב כתוצאה מהדליפה.

לפי הכלל החדש, חמשת או ששת המועמדים הסופיים (במידה והקולות צמודים) ייקבעו לראשונה בציון ממוצע על בסיס פופולאריות בקרב כל חברי האקדמיה, בשילוב דירוג חברי הפאנל (במשקל 50-50). בשנה שעברה, רק הפאנלים המצומצמים יחסית, קבעו את חמש הסדרות הסופיות שנבחרו על ידי חברי האקדמיה כולה, לכן היה קשה יותר להדליף את התוצאות מבלי להיחשף.

לפחות מקור אחד באחת מרשתות הטלוויזיה, היה מרוצה מהרשימה שהודלפה. המקור, שהעדיף להישאר אנונימי כמובן, טוען שהאקדמיה צריכה להפוך את החשיפה למדיניות רשמית, ולפרסם את המועמדים הסופיים בעצמה מדי שנה.

ב-19 ביולי, בשעה 5:40 בבוקר, יוכרזו המועמדויות לאמי באופן רשמי, השחקנים ג'ון קרייק ("שני גברים וחצי") וקירה סדג'וויק ("המפענחת") שהיו מועמדים לפרס בשנה שעברה, יצטרפו לדיק אסקין, יו"ר האקדמיה האמריקאית לטלוויזיה, ויודיעו במשך ארבע שעות מי הפיינליסטים בכל 11 הקטגוריות. אז גם נדע האם ההדלפות אכן היו אמיתיות, או שמישהו סתם החליט לבחון את עמידות עצבי אנשי האקדמיה. האירוע הגדול עצמו, טקס האמי ה-59, יתקיים ב-16 בספטמבר באודיטוריום שריין בלוס אנג'לס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by