בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חוזרים להילחם על ג'נין 
 
 ``ביצע מניפולציות``. בכרי (רויטרס)   
 
ניר נון נוה

קבוצה של חיילי צה"ל שנלחמו במחנה הפליטים בג'נין יוצאת למאבק הסברתי בינלאומי כנגד סרטו של בכרי על מאורעות מבצע חומת מגן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בימים אלו, לאחר ש"ג'נין ג'נין" צונזר ונאסר להקרנה בישראל, מתארגנת תחת השם "נציגי הלוחמים והמשפחות השכולות מהמבצע במחנה הפליטים ג'נין", קבוצה שמטרתה להאבק במסרים שמציג הסרט בעולם כולו.

רפי לדרמן, מראשי הקבוצה, אומר כי עבורם מדובר במלחמת קודש לצאת כנגד המסר אותו מעביר "ג'נין ג'נין" לצופיו. "מדובר בסרט שקרי שעושה מניפולציה על האירועים, ולוקח חצאי אמיתות כדי לספר על אירועים שלא התרחשו. הסרט בנוי על מסכת בדיות שמהוות חומר הסתה כנגד חיילי מדינת ישראל".

כרגע מורכבת הקבוצה מ-12 אנשים, אולם לדרמן טוען כי בימים האחרונים פונים עשרות אנשים המעוניינים ליטול חלק בפעילות.

"כואב לנו שבניגוד למה שקרה, והגישה המוסרית של חיילי צה"ל עם ניסיונות חוזרים ונשנים לצמצם את הפגיעה באוכלוסיה וברכוש, אנחנו מוצגים כך. שילמנו מחיר כבד על המוסריות שלנו, ואז בא אחרי המבצע מוחמד בכרי, מראיין אנשים שמספרים סיפורים על מה שקרה, כמעט בלי עדויות אמת אלא תמונות מתקופת המבצע עם תעלולי עריכה, ופשוט המציא עלילת דם. על זה אנחנו לא יכולים לשקוט".

עיקר הפעילות שלהם תהיה מכוונת, כמובן, לחו"ל, לאור ההחלטה על פסילת ההקרנה בארץ. "המטרה שלנו היא להגיע לכמה שיותר מקומות בהם הוקרן, מוקרן או יוקרן הסרט, ולהביא בפניהם את העובדות" אומר לדרמן. הם מעבירים חומר למשרד החוץ ולנציגויות ישראל בגולה, כהכנה לקראת הקרנת הסרט באזוריהן, ונעזרים בגוף עצמאי הנקרא "Israel Action Center", העוסק בהסברת העמדה הישראלית ובמשרד יחסי הציבור 'ספין'.

יובל פורת וזיו ברנע ממשרד 'ספין' אומרים כי "עד עכשיו הייתה אשליה שיש כאן אמירה בוטה, קשה, אבל נכונה. אנחנו נחשוף שיש כאן שקר תפיסתי וניסיון לחבר רסיסי אמת לסיפור מעוות שקרי ומגמתי. נגיע לכל מקום, בארץ ובעולם, אליו יגיע הסרט. רק התחלנו, אבל בקרוב כבר נתחיל לראות תוצאות ואנחנו עומדים לצאת גם בקמפיין גדול".

עבורם, מדובר רק בתחילת הדרך. "בימים אלו אנו יושבים על תוכנית פעולה מלאה כדי להלחם בשקרים שמופצים בסרט ההסתה הזה ולהעביר את הסיפור האמיתי על מה שהתרחש בג'נין", מבהיר לדרמן.

- סביר להניח שאתם מרוצים מפסילת הסרט להקרנה בארץ

"בוודאי. אנחנו מאמינים שמדובר בסרט שמעודד אנשים לפגוע בחיילי צה"ל על ידי הפצת שקרים איומים שאין ביניהם ובין המציאות כל קשר".

-ומה עם חופש הביטוי?

"חופש הביטוי הוא ערך מקודש, אבל הוא לא חל על סרט כזה, שעושה מצג שווא ומפיץ חומר הסתה שמהווה סכנה ברורה, לדעתנו, ומעודד פגיעה בחיילים. הקבלה ראויה לסרט זה הם מכחישי השואה שגם הם לוקחים בדיות וחצאי אמיתות ויוצרים סיפור היסטורי שלא היה ולא נברא שמטרתו להסית נגד יהודים. אני משווה את האקט של הסרט הזה ליצירה אחרת שגם עבורה לא תקף חופש הביטוי - תמונת רבין מלפני שבע שנים במדי אס.אס. על דברים כאלו לא חל חופש הביטוי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by