בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מבזק חדשות: יש פה עוד עם 
 
 עטיפת הסינגל, שעיצבו אדם רבינוביץ ואלי פטל   
 
אחי רז

אחרי מלחמת יום כיפור כתב זאב טנא לאושיק לוי את "איפה טעינו". עכשיו הוא מוציא את "איפה טעינו 2002" עם הבית הנוסף, שמגלה את התשובה ומבקש מאיתנו להכיר באשמה. אתם מוזמנים להוריד כאן את השיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בגיל 55, זאב טנא מאמין עדיין שאפשר לעשות משהו עם המצב. לתקן, לחנך, להכיר בטעות שעשינו. אחרי מלחמת יום כיפור כתב לאושיק לוי את "איפה טעינו" (שהלחין נפתלי אלטר) - שיר מחאה שניסה לבדוק, כפי שנרמז בשמו, איפה טעינו?

היום - חודשיים לפני יציאת אלבום אלבום אוסף, כמעט 20 שנה אחרי שנכתב השיר במקור, ואחרי ביצוע מחודש של אמן ההיפ הופ הירושלמי סגול 59 - משחרר טנא לרדיו את "איפה טעינו 2002", בעיבוד מעולה של אמיר זוסקוביץ ובתוספת בית נוסף ועדכני, שמזכיר שעל האדמה הזאת יושב עוד עם, שגם הוא חולם על חלב ודבש. בית שמציע את התשובה לשאלה "איפה טעינו?".

- אתה לא חושב שמאוחר מדי בשביל שירי מחאה?

"ממש לא. נדמה לי שכל עוד המסר לא הופנם בקרב העם שבו אני יושב, עוד לא מאוחר. אני חושב שאם נכיר באשמה שלנו - לפחות החלקית - למה שקרה כאן, בכך שלא התנהגנו כמו שצריך, אז מצבנו יהיה הרבה יותר טוב, גם כלפי העם השני שיושב כאן, אבל בעיקר כלפי עצמנו".

מודל 2002 של "איפה טעינו" התחיל כשטנא התארח בהופעות של אושיק לוי, ושר את הקלאסיקה בתוספת הבית החדש שהוסיף לרגל המצב, כמו שאומרים:

"פרצנו צפונה וקדמה עד ים
אבל בדרך שכחנו שיש פה עוד עם
וגם הוא כמונו ממש
רוצה לטעום חלב וגם דבש.

שם טעינו
שם עשינו רע
שם אולי נמצא את התשובה".
 

רוצה להישמע

טנא מודה שהוא לא מאמין שהשיר החדש ימצא את עצמו בפלייליסט של גלגל"ץ, למרות שמאוד היה רוצה להיות שם. בגיל 55, לטנא חשוב להשמע. חשוב לו שישמעו את הביצוע המחודש, את התקליטים הישנים שלו, את מגוון הסגנונות שיצר בהם. בגלל שכל זה חשוב לו, החליט להוציא את האוסף החדש. לא כדי לסכם את הקריירה, חס וחלילה.

"פשוט הרגשתי שהגיע הזמן לעשות איזה מין תקציר של הקריירה שלי, ולהמשיך הלאה. אני יוצר כבר מספיק שנים וזזתי מספיק פעמים בסגנון, אז זה נחמד להסתכל אחורה ולראות את ההתפתחות בכתיבה שלי".

מלבד מעריציו השרופים, המעטים שמכירים את טנא התוודעו אליו דרך "חתול שחור", שהוציא את הכמעט-להיטים "מחומצנת", "אני שונא גרמנים" ושיר הנושא האפל "חתול שחור". טנא אומר שהוא מקווה שעוד מאזינים יצטרפו לחוג האוהדים המצומצם בעקבות האוסף, ויחפשו את תקליטיו הקודמים. מי שינסה זאת, אגב, יגלה ש"חתול שחור" עצמו כבר לא ניתן להשגה; את "טנא והזאב", אלבום הבכורה, דווקא אפשר.

________________________________________________
זאב טנא מרשה לכם להוריד את "איפה טעינו 2002" ולשמוע כמה שתרצו
האתר של זאב טנא
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by