בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'יין פונדה: "הסרבנים הם אנשים אמיצים" 
 
 פונדה מבקרת פצועים ברמאללה (רויטרס)   
 
מערכת מיקסר

בראיון עם קובי מידן שישודר הערב, מדברת השחקנית על כיבוש, סרבנות, עיראק והוואגינה שלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בראיון לקובי מידן שישודר הערב בערוץ 2, מספרץ השחקנית ג'יין פונדה על התגלית האחרונה שלה: הוואגינה. "אני חברה בכירה במועצת הוואגינות…אני מודה שגם לי יש ואגינה וסוף סוף גיליתי אותה בגיל 60, למרות שהיו לי שלושה בעלים בדרך. כשהייתי צעירה, עוד לא גיליתי את עצמי וכבר אמרו לי ושידרו לי שאני צריכה להיות נשית ופופולרית", מצהירה פונדה, שעברה מלהיות כוהנת ספורט ובריאות, לפעילה בארגון שנלחם בניצול נשים באיזורי סכסוך. היא סיימה ביקור מסוקר בארץ, והתארחה אצל מידן יחד עם איב אנסלר, מחברת "מונולוגים מהוואגינה" בתכניתו של מידן, ודיברה על הנושאים המעסיקים אותה כיום, פוליטיקה ופמיניזם.

"עובדה, לי זה קרה רק בגיל 60. היה לי המון מה להפסיד. היה לי הרבה כסף, הייתי סלבריטי, תראה למי הייתי נשואה, לטד טרנר!!! אבל עדיף לגלות מאוחר את הכל. היום אני אומרת את האמת שלי. אולי הפסדתי הרבה, שפניתי לדרך חדשה, ואולי אני לא צעירה יותר אבל אני חופשיה. אני לא רוצה להצטער כשאמות על דברים שלא הספקתי לעשות".

פונדה ואנסלר, שהגיעו לארץ במסגרת פרוייקט V-DAY, שמטרתו קידום מעמד האישה בעולם ותמיכה בארגונים נשיים, כללו בפעילותיהן בארץ גם משמרת של "נשים בשחור" נגד הכיבוש, וביקור פצועים ישראליים ופלסטינאים. השתיים נפגשו גם עם פוליטיקאיות ישראליות, פעילות ארגוני נשים משני העמים, נערות חוסות ויוצרות ישראליות.

פונדה לא הסתירה מעולם את השקפותיה הפולטיות. כשנפגשו השתיים עם "נשים בירוק" זכתה מפיה של נדיה מטר לכינוי "האנוי ג'יין", כפי שכונתה כשמחתה נגד מלחמת וייטנאם.

"הייתי בישראל גם בזמן מלחמת לבנון והתרגשתי מהעובדה שהיו שם חיילים שתמכו בשלום עכשיו, התנגדו למלחמה ועדיין המשיכו לשרת. אני חושבת שהיום המצב הוא שונה וזה מאוד אמיץ שיש צעירים וצעירות שנשמעים לצו מצפונם ומסרבים לשרת". פונדה לא חוסכת משבטה גם על מולדתה ארצות הברית: "אני חושבת שכולנו עלינו על הנתיב הלא נכון. ככה ניצור יותר שנאה ויותר טרוריסטים. יש סיכון במחשבה שאם נעשה פעולה צבאית אז נעיף את סדאם ויהיה בסדר. ומה הלאה? מה עם האזרחים, הפליטים ורגשות הנקמה? הרי אמריקה רוצה להיות דמוקרטיה יותר טובה והדרך הכי טובה לחזק את הדמוקרטיה שלנו היא להתנהג בדיוק כמו שאנחנו חושבים. אם ארצות הברית תתנהג כמו בריון בשטח, אז מי אנחנו בעצם"?

_______________________________________
הראיון ישודר הערב, ב"פגישה לילית", ערוץ 2, בשעה 23:00
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by