בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חברים מקוננים על ג'ו סטראמר 
 
 
מערכת מיקסר

"בלי ספק היה אחד המוסיקאים החשובים בחמישים השנים האחרונות". מובי בוכה על סולן הקלאש שמת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השמות הגדולים של עולם המוסיקה מתקשים להתאושש ממותו של ג'ו סטראמר: "הקלאש הייתה להקת הרוק הגדולה ביותר. הם כתבו את ספר החוקים ל-U2, למרות שתמיד הייתי יותר מדי מעריץ כדי באמת להכיר אותו, היינו אמורים להפגש בפברואר כדי לסיים את שיר המחווה לנלסון מנדלה, זה שוק רציני". אמר בונו.

"הוא היה כותב מילים מבריק ונקודת האור החשמלית של להקת ההופעות הטובה ביותר אי פעם", אומר טום מורלו, הגיטריסט של אודיוסלייב. "הוא ניגן כאילו שניתן לשנות את העולם בשיר של שלוש דקות, כשראיתי את הקלאש מופיעים, עולמי השתנה לנצח. האידאליזם והאמונות שלו מילאו אותי באומץ להרים את הגיטרה ולנסות לעשות הבדל. ג'ו סטראמר היה ההשראה הגדולה ביותר שלי, הזמר האהוב עליי והגיבור שלי. אני כבר מתגעגע אליו כל-כך".

"צריך לזכור שג'ו והקלאש עשו מוסיקה שהייתה מרגשת פוליטית ומאתגרת וניסיונית ומרגשת ונפלאה", כתב מובי באתר שלו. "הפעם האחרונה שראיתי את ג'ו הייתה בלוס-אנג'לס, ואני קשקשתי על כמה שהמוסיקה שלו הייתה חשובה בשבילי. היה לו לב כל-כך רחב, והוא בלי ספק היה אחד המוסיקאים החשובים בחמישים השנים האחרונות".

"הם היו מיוחדים בגלל שהם התפרקו בשיא הפופולריות שלהם, הם קיבלו המון הצעות להתאחד, ולא עשו את זה", אומר ג'וני ראמון מהראמונס. "כשלהקות אחרות תמיד נכנעו בגלל הכסף, הם האמינו במה שהם עשו, ולא באמת היה אכפת להם מהכסף".

"אני האמנתי שצריך להכנס לתוך תרבות הפופ. הוא חשב שצריך להשאר בחוץ ולהשליך עליה דברים, היו לנו ויכוחים אין סופיים בנושא. כשהתבגרנו הבנתי איזה אדם נחמד הוא. הוא היה מוסיקאי חשוב מאוד, הקלאש יהיו השפעה גדולה לנצח", אומר בוב גלדוף, סולן הבומטאון ראטס ומארגן הלייב-אייד.

"הוא גם לא היה מזוייף", מוסיף גיטריסט הסקס פיסטולס סטיב ג'ונס, "הוא היה חלק גדול מכל תנועת הפאנק".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by