בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סליחה, מיס היל 

סליחה, מיס היל

 
 
יובל וגנר, יו``ר עמותת ``נגישות ישראל``

מכתב התנצלות למיס לורן היל, מצופה על כסא גלגלים שניסה לראות אותה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יובל וגנר (צילום: אתר "נגישות ישראל")
 יובל וגנר (צילום: אתר "נגישות ישראל")   
אני מתנצל בשם ישראל, בשם העיר רעננה ובשם המפיק. בארה"ב זה לא היה קורה. ואני משוכנע שלו רק היית יודעת לא היית מופיעה.

ציבור הנכים על כסאות גלגלים, ואני ביניהם, שרכשנו כרטיסים במחיר מלא, ישבנו הופעה שלמה ולא ראינו אותך אפילו לא לשנייה אחת. את המסכים ראינו מידי פעם, למעט אלה שהחליטו שכבר עדיף לשבת בצד ולוותר לחלוטין על המטרה לראותך על הבמה.

לורן, כשקניתי את הכרטיסים דרך מועדון "חבר", ביררתי האם המופע נגיש – נאמר לי שכן. לכן קניתי כרטיסים.
 
 ראשית אציין כי נושא הנגישות קרוב מאד לליבי. כידוע משרדי עבד במשך זמן רב עבור עמותה זו בהתנדבות, באהבה ובהערכה רבה לפועלה, ולכן אנחנו מקפידים ומשתדלים לטפל ברגישות רבה בכל המופעים במידת ההנגשה המקסימלית האפשרית, בהתאם לתנאי האתר בו מתקיימות ההופעות. משום כך הקדשנו מאמץ רב לטפל בנושא ההנגשה בהפקה ספציפית זו, למרות שבהחלט יש מקום לשיפור ניכר של הנגשת האתר, על ידי עיריית רעננה ומנהלי האתר, באופן קבוע ולא פר אירוע. (הקמת במת נכים קבועה, הצמדת שירותי נכים לבמה זו וכדומה)

ועכשיו לפרטים: לטובת נכי כסאות גלגלים עמדה חניית נכים מסודרת ובה חנו מעל 10 רכבי נכים ועדין נותר מקום לרכבים נוספים. (4 מקומות נוספים), כמו כן הוסדרה מראש אפשרות נגישה לכניסה לאזור ימין בבמה.

יובל ווגנר מכיר היטב את מספר הטלפון במשרדי, ורצוי ומוטב בטרם יתלהב לשלוח מכתבים לתקשורת שיצור קשר, יגיע לסיור שטח, ייעץ ויסייע בהנגשת מקומות המופעים בכפוף לתנאי השטח ומגבלותיו, בטרם קיום האירוע ולא אחריו במכתבים מתלהמים, שנועדו ליצור פרובוקציה תקשורתית, אך אין בהם כל תועלת לציבור נכי כסאות הגלגלים.

אני יותר מאשמח לתאם פגישה בין עמותת "נגישות ישראל" לבין הנהלת האמפי ברעננה, משום שנראה כי מקום זה הולך והופך לאתר אירועים מרכזי בתחום המוסיקה בישראל.

אגב, בחודשים הקרובים אמורים להגיע מעל 25 אמנים בינלאומיים לאתרים שונים. יובל - זה הזמן להתחיל לעבוד מול המפיקים בנושא ההנגשה - לתשומת לבך. 
האמת היא, שאמפי פארק רעננה שמתוכנן להיות מקום לוהט למופעי הקיץ, אינו יכול להתהדר בנגישותו לנכים. אם אתה מחליט להגיע, חובה עליך להגיע עם עוזר שרירי במיוחד על מנת להתגבר על הדחיפות של כסא הגלגלים בשיפועים תלולים ביותר. חניות נכים יש, אבל מעט מידי (בכלל חניה זו הייתה בעיה של כלל הצופים), ושרותי נכים ומזנונים בקצה ההר. לקשישים או מוגבלי הליכה – חבל על הזמן – פשוט לא להגיע.

והדבר הכי הכי חשוב שהיה חסר, מה שאצלכם בארה"ב הוא סטנדרט שבלעדיו לא תתקיים הופעה, לא הייתה במה מוגבהת המיועדת לכיסאות גלגלים ולבני זוגם, במה שכל מטרתה לאפשר לאדם על כסא גלגלים לראות את הבמה וההופעה גם כאשר כל הקהל על רגליו.

לורן, אז לא הייתה במה, כך שבמקום לראות אותך במו עיניי מלהיבה את הקהל ביחד עם נגנייך, כל שראיתי במשך הערב זה ארבעה אחוריים של אנשים זרים, חצי מטר מהפרצוף, וריח חריף של זיעה. ומרוב צפיפות אפילו לברוח לא יכולתי.

אז זהו לורן, אני חייב להתנצל שככה זה בישראל.

אני מבטיח לך שאני ועמותת נגישות ישראל נמשיך לפעול על מנת שמופעים ופסטיבלים יהיו נגישים, ויאפשרו לכל אזרח גם לאלו שיש להם מוגבלות לצאת מהבית להינות ולבלות.

בכבוד רב, יובל וגנר

הכותב הינו יו"ר עמותת נגישות ישראל, סא"ל בצבע קבע, בעברו טייס שנפצע בעת טיסת אימונים של מסוק קרב, ומאז הוא נכה צה"ל הרתוק לכסא גלגלים. אוהב לצאת ולחיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by