בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נשים עם רובים שוות צפייה 
 
 
אודליה ברקין

בודקים את הסרטים החדשים שעולים השבוע: ג'סיקה סטיין, האויב שבפנים, יפה במנהטן וצעד אחר צעד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לנשק את ג'סיקה סטיין

 
Kissing Jessica Stein

ג'סיקה סטיין (ג'ניפר ווסטפלט) היא בחורה יהודייה בשנות השלושים לחייה, ולמרות עבודתה המרשימה היא, גוועלד, עדיין רווקה! אמה המתערבת (טובה פלדש) ניסתה לסדר לה את מיטב בחורי הקהילה, אך ג'סיקה התייאשה מלקוות שתמצא אי פעם את הבחור הנכון. מרוב ייאוש היא מחליטה לענות למודעה של הלן (הת'ר יורגנסן), בחורה דו-מינית ומשוחררת, שמחפשת אף היא קשר רציני. הסרט מתאר את מערכת היחסים בין השתיים, ואת תגובת העולם אליהן. קומדיה רומנטית. הסרט זכה בשלל פרסים בפסטיבלי קולנוע עצמאיים. מוגבל מגיל 14.

במאי: צ'רלס הרמן וורמפלד, 97 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: גלילות- סינמה סיטי; חיפה-רב חן מרכז חורב, רב-חן לב המפרץ; ירושלים- רב חן; סביונים- רב חן; עפולה- רב חן; פתח תקווה- רב חן; רעננה - רענן; תל אביב- רב חן, גת.
 
Entertainment Weekly: חמוד מאוד ואופנתי. מזכיר פרק ארוך של "סקס והעיר הגדולה". הבעיה היא שדמותה של ג'סיקה פשוט משעממת, בנאלית ומרוכזת בעצמה. מכיל סצינה אחת נשגבת (בין האם לבתה) עטופה במלמול קליל ולא מחייב.

Hollywood Reporter: קומדיה רומנטית לא שגרתית שמתאימה לקהל סינמטקים וקהל קניונים בו-זמנית. קשה להימנע מההשוואה הברורה בין ג'סיקה לרווקה ניו-יורקית נוירוטית אחרת, אנני הול ("הסיפור שלי עם אנני"). הכימיה בין שתי הבנות מעולה.

Reel Views: סופסוף קומדיה רומנטית שלא מהווה עלבון לאינטליגנציה מחד, ולקהילות הגאים למיניהן, מאידך. תסריט חכם ומשחק מצוין. מתעסק בשאלות קיומיות מעניינות כמו מהותה של משיכה מינית ומשמעותה של אהבה.
 

האויב שבפנים

 
Resident Evil

כמו עליזה בארץ המראות, מתעוררת אליס (מילה ג'ובוביץ') לתוך עולם זר ומפחיד. חבורה של ספק חיילים, ספק מדענים מסבירים לה שעליה להציל אותם ואת שאר האנושות, מווירוס קטלני שמשתולל בתוך המעבדה והופך את כל מי שנדבק בו למפלצת. אליס, שאיבדה את זכרונה , מקבלת אקדח וחברה למשימה, ומתחילה להסתובב במעבדה הסגורה הרמטית על מנת למגר את הוירוס ואת האנשים הנגועים. מבוסס על משחק מחשב. עם: מישל רודריגז.

במאי: פול אנדרסון (מורטל קומבט, אוונט הוריזון), 100 דקות, בריטניה/גרמניה 2002

הקרנות: אילת- גיל; אשדוד- גיל; אשקלון- גיל; באר -שבע-אורי; בת ים- רב חן; גלילות- סינמה סיטי; חולון- גלובוס; חיפה- גלובוס, אורי; ירושלים- גיל; כפר סבא- גיל; נס ציונה-גיל; פתח תקווה- גיל; קריית ביאליק- קריון; ראשל"צ- הזהב; רעננה- רענן; תל אביב- גלובוס, פאר.
 
 
Entertainment Weekly: קשקוש רדוד וצפוי שנועד לצופים שמזמן ויתרו על מוחם. שטחי, בדיוק כמו המשחק עליו הוא מבוסס. הבמאי משתמש בכל הטריקים הקיימים ליצור אווירה של פחד וקלאוסטרופוביה, כמו גם להבהיל את הצופים ולגרות אותם עם חבורת בייבס שצורחות בהיסטריה.
לאוהבי הז'אנר.

Hollywood Reporter: אחרי עשר דקות הפתיחה המרשימות בהחלט, הופך הסרט למרחץ דמים אבסורדי ומעורר גיחוך. טוב בעיקר לצפייה ביתית. למרות שהוא קצבי ומהיר, הוא לא הולך לשום מקום מעניין.

Reel.com: עיבוד משחק מחשב לסרט הוא דבר בעייתי - על הסרט להיות נאמן למשחק, אך להיות מורכב יותר ולעמוד בזכות עצמו. הסרט הזה אומנם מרחיב את הרעיונות והדמויות שבמשחק, אך אין לו יכולת קיום עצמאית. מציע שלל מיתות יצירתיות ואימה אמיתית.
 

יפה במנהטן

 
Maid in Manhattan

ג'ניפר לופז היא מריסה ונטורה, אם חד הורית מהברונקס, שעובדת כחדרנית במלון חמישה כוכבים במנהטן. שרשרת של טעויות גורמת לכריסטופר מרשל (רייף פיינס), פוליטיקאי אמיד, לחשוב שהיא אורחת מיוחסת במלון ולא עובדת פשוטה. האם יחזיק סיפור האהבה ביניהם מעמד גם כשתתגלה האמת? נו בוודאי. השאלה מה יקרה עד אז. קומדיה רומנטית.

במאי: ווין וונג (עישון, בכל מקום אחר), 98 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: אור עקיבא- רב חן; אשדוד- רב חן; אשקלון-רב חן; באר שבע-רב חן; בת ים- רב חן; גלילות- סינמה סיטי; הוד השרון- גיל; הרצליה- רב חן, קולוני; חולון-גלובוס; חיפה-רב חן מרכז הקונגרסים, רב-חן לב המפרץ; ירושלים- רב חן; כפר סבא-גיל; כרמיאל- רב חן; נהריה- גלובוס; נתניה- רב חן; עפולה- רב חן; פתח תקווה- רב חן; קרית אונו-רב חן; רחובות- רב חן; רמת גן-רב חן איילון; ראשל"צ- רב חן; רעננה - פארק; תל אביב- רב חן דיזנגוף, רב חן האופרה
 
Entertainment Weekly: גרסה דלוחה וחסרת חן ל"אישה יפה" ו"נערה עובדת". מוכר שוב את הלוקש הידוע לפיו באמריקה, נסיבות חברתיות וכלכליות לא משנות, וכל אחת יכולה להשיג לעצמה בעל עשיר, בפרט אם היא ג'ניפר לופז. הבעיה נעוצה בפיינס שמגלם גיבור מיימי וחסר חן. מי רוצה אותו בכלל?

Hollywood Reporter: קומדיה רומנטית פשוטה ואפקטיבית. לופז נראית מהמם בבגדי מעצבים יקרים והשחקן שמגלם את בנה פשוט גונב את ההצגה. מקומם בכך שמציע שמוביליות חברתית, בייחוד למיעוטים אתניים (שכן ג'יי-לו היא ספרדייה גאה) אפשרית רק באמצעות נישואים לגבר לבן ועשיר.

Reel Views: סיפור סינדרלה שוודאי יעליב את האינטליגנציה של כל הצופים שגילם עולה על עשר. אגדה צפויה יכולה להצליח אבל לא אם היא משוחקת רע, מתוסרטת רע ומבויימת רע. בעל חן של סיטקום טלויזיוני. למרבה הצער בין לופז לפיינס אין אפילו גרם אחד של כימיה.
 

צעד אחר צעד

 
Step by Step

שלושה גברים ממהרים, מזוודת עסקים ביד. קולות עמומים, מחסניות, דם וארבע גופות. חדר חקירות גדול. שני חוקרי משטרה וחשוד אחד. החשוד - הוברט ורקמן, לכאורה סוחר הגון, אך המשטרה חושדת כי הוא סוכן סמים. ורקמן רגוע, שלו. לצדו אין עורך דין, רק מורו ורבו, המנטור שלו, אישיות מוכרת בעולם התחתון. דו קרב צמוד של מוחות - אין מקום אפילו לטעות אחת. מי ישבר ראשון?
עם: בנואה ורהארט, פיליפ נוארה ועוד. מותחן פסיכולוגי דובר צרפתית.

במאי: פיליפ בלסבאן (תסריטאי - יחסים פורנוגרפיים), 86 דקות, בלגיה / לוקסומבורג 2002

הקרנות: תל אביב - פאר
 

עוד על הסרט

הבמאי, פיליפ בלסבאן, מסכם את סרטו במשפט אחד: "פורטרט עצמי של סוחר סמים". זוהי עבורו הנקודה המרכזית בסרט: כיצד סוחר סמים מגדיר עצמו? איזה חשבון הוא נותן לעצמו על מעשיו הבלתי מוסריים? כיצד הוא מצדיק עצמו? איך נהפך לכזה? ובאופן כללי מהו המראה האנושי של הרוע?

"אנשים עשויים לומר שאלו שאלות אבסורדיות או תמימות, אך אני באופן אישי חושב שזה נחוץ ומרכזי לשאול אותן", טוען בלסבאן.

בלסבאן קיבל השראה ליצירתו מסרט אנגלי קצר בו ארבעה דיקטטורים (היטלר, מוסוליני, פרנקו ומאו) מספרים על חייהם האישיים כשברקע מוקרנים צילומי ארכיון. המנהיגים לא דיברו על חייהם כפי שמשתקפים בספרי ההיסטוריה, אלא על חייהם היומיומיים על כל צדדיהם. הסרט קומם את הצופים שמצאו בו טעם לפגם.

"צעד אחר צעד" עוקב אחר מעשיו ומחשבותיו של ורקמן, סוחר סמים, שאחרי הכל הוא אנושי ואינטליגנטי ואינו ייצוג השטן עליי אדמות. כיום אנו ערים לכך שהרוע הוא חלק בלתי נפרד מהאנושות והסרט מאפשר לנו להתקרב אליו עד כדי מרחק נגיעה.

Cinopsis (צרפתית): הסרט מדגים את כוחה של המניפולציה. דמותו של ורקמן מצטיירת כתמימה ולא - מזיקה והוא עצמו משוכנע שמצפונו טהור לחלוטין. קרב המוחות בין החוקרים לחשוד פשוט מרתק. כתוב מצוין.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר ביקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות.

שר הטבעות - שני הצריחים, בית"ר פרובנס, האחיות מגדלנה, משי אדום, לכבוש את האוורסט

עיר ליד הים, ארבע נוצות, תשע מלכות

הורג אותי ברכות, 8 לילות מטורפים, סנטה במשרה חלקית 2


מה דעתכם על הסוף של "לנשק את ג'סיקה סטיין"? האם יש הצדקה להפוך משחקי מחשב לסרט באורך מלא? הייתם רוצים שג'ניפר לופז תהיה החדרנית שלכם? בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע.

הארכיון המלא של המדור: כל הביקורות, כל הסרטים
 

אתרים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by