בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראיון עם אלה יוונית  

ראיון עם אלה יוונית

 
 
נילי אורן

טורי איימוס וחמשת הדמויות הנשיות והמפתות שלה נחתו אתמול בארץ והן מתכוונות "לבעוט לכם בתחת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Well I love the way we communicate/ Your eyes focus on my funny lip shape

אוי טורי, טורי. כמה שהיא מתוקה, מקסימה ואינטיליגנטית. לפחות זה היה הרושם שהותירה במסיבת העיתונאים שנערכה אמש (ה') במלון דן בתל אביב. לטענתה היא דווקא ממש לא אוהבת להקשיב לעצמה מדברת, ולפי הווליום הנמוך בו לחששה לתוך המיקרופון, בהחלט אפשר היה להאמין לה. וכן, במקרה שתהיתם, צורת השפתיים שלה בהחלט משונה.

חוץ מזה, היא נראית כמו כפילתה אדומת השער וירוקת העין של קייט בוש, ויש לה גם אג'נדה פוליטית ופמיניסטית ברורה. מסיבת העיתונאים מהסוג שבדרך כלל גולש בקלות לקלישאות על כמה שהישראלים חטובים, כמה שירושלים מקסימה, כמה היא מתרגשת להופיע פה, וכמה אמרו לה בבית שהיא מטורפת על שהיא באה לפה, לא כללה אף אחת משורות המחץ הללו, והייתה הנאה צרופה, שמצידי יכלה להמשך עוד.

בוש מפחד מאמהות סקסיות

אבל טורי היתה צריכה לעזוב אחרי כ-40 דקות, שהן 10 דקות יותר מהזמן שהוקצב לנו איתה. בתה ובעלה חיכו לה בחוף שמחוץ למלון, אבל היא דווקא ענתה ברצון ובאריכות על כל השאלות, והקפידה לא לקפח אף אחד. בהתחלה היא אמנם אמרה שהיא נבוכה מהמעמד הרשמי, אבל בהמשך דווקא שמחה לדבר בהרחבה. בעיקר על נושאים שנויים במחלוקת, שבדרך כלל אמנים נוטים להתרחק מהם כמו מאש. למשל פוליטיקה. הזמרת שמתנגדת לכל מה שמריח מנצרות שמרנית ימנית, כואבת את העובדה שג'ורג' בוש ניצח בבחירות האחרונות בארה"ב. לדבריה היא התאכזבה מהנשים שהצביעו עבורו למרות שהוא נגד שוויון בין המינים. "אנחנו הנשים כל כך עסוקות בתחרות, שאנחנו קורעות זו את זו לגזרים" אמרה בעצב.

וכשנשאלה מה היא חושבת על העובדה שהרבה לסביות אוהבות אותה, ומה הסיבה לזה לדעתה, ענתה: "אני לא יודעת, אבל אני מאוד שמחה על זה, ואומרת להן – תמשיכו".

באלבום החדש שלה – American Doll Posse, שסיבוב ההופעות שלו הביא אותה אלינו, היא מופיעה כארבע נשים שונות, מלבד טורי. כי לדעתה בכל אשה מסתתרות בעצם כמה יישויות, אבל החברה בה אנו חיים גורמת לנשים לפחד לחשוף את כל הצדדים של אישיותן, ומותירה להן רק סטראוטיפים מגבילים לחיות במסגרתם, כמו "אשת קריירה", "אמא", "שרלילה" ועוד. לדבריה הדבר שהכי מפחיד את הנוצרים הימנים שמאמינים בדמותו הגברית של אלוהים, הן אלות אמהיות ונשיות, וזו בדיוק הסיבה שהיא בחרה את ארבע הנשים שבדמותן היא מופיעה באלבום, שמייצגות כל אחת אלה אחרת מהמיתולוגיה היוונית.

לשאלה מה גרם לה להגיע לתחושת שלמות עם כל הצדדים השונים של נשיותה, היא עונה: "להיות ענקית כמו לווייתן". לדבריה חוויית ההריון והלידה עימתה אותה עם רעיונות שגויים לגבי נשיות וסקסיות, בהם היתה שבויה, וגרמה לה לחוש סוף סוף שלמה עם עצמה. כששואלים אותה על השיר באלבום בו היא מכנה את עצמה MILF (ראשי תיבות שמשמעותן – אמא שאשמח לזיין), שהוחרם על ידי התקשורת האמריקנית, היא צוחקת ואומרת שזה מגוחך כי מדובר בסך הכל באותיות. לטענתה זה מוכיח עד כמה הנוצרים הימנים ששולטים בתקשורת בארה"ב יעשו הכל כדי לשמר את הפיצול הנשי שקובע שאם את אמא אסור לך להיות סקסית. "כי לדעתם השתלטנית והמדכאת כל אמא חייבת להיות רק טהורה, חסודה ובתולית כמו מריה אמו של ישו" היא אומרת.
 
טורי בתור 5 דמויות שונות. (מתוך עטיפת האלבום)
 טורי בתור 5 דמויות שונות. (מתוך עטיפת האלבום)   
החיים מתחילים בגיל 40

לדבריה, היא החלה לחוש סקסית רק אחרי גיל 40. "נשים בנות 30 הן הכי מסכנות" היא אומרת. "הן קורעות את התחת, ומזלזלים בהן. נשים צעירות בנות 20 מקבלות את כל תשומת הלב על חשבונן, ואת הקידומים בעבודה, והן ממשיכות לקרוע את עצמן כדי לקבל הכרה. כשאת בת 30 את עדיין לא מכונית קלאסית. רק בגיל 40, אם את מסוגלת להחזיק הופעה של שעתיים, להכות על הפסנתר ולהוציא ממנו את הצלילים שאת רוצה, את הופכת למכונית קלאסית."

חוץ מזה, היא מעידה שרק לאחרונה החלה להרגיש בנוח עם נשים שהן "אפרודיטות" חושניות ומפתות, כדוגמת אחת מהדמויות שלה באלבום, שנקראת "סנטה". לדעתה זה קשור לעובדה שהיא חושבת יותר מדי. בכלל, סקס לא תמיד היה החבר הטוב ביותר שלה, וכשהיתה צעירה יותר היא עברה אונס שבעקבותיו כתבה את השיר Me and a gun, ולימים אף הקימה עמותה לנפגעות תקיפה מינית בשם RAINN.

במסיבת העיתונאים היא סיפרה מה הביא אותה להקים את העמותה: "בהופעה שערכנו באחת המדינות בארה"ב, התעלפה בחורה מהקהל, לכן הבאנו אותה אל מאחורי הקלעים, וניסינו לדובב אותה. כשהיא התעוררה, היא ביקשה לעבוד אצלנו בקייטרינג, או איפה שאפשר. כששאלתי אותה למה, היא אמרה שהאבא החורג שלה אנס אותה אתמול בלילה, יאנוס אותה היום כשהיא תחזור מההופעה, ויאנוס אותה גם מחר. כמובן שישר אמרתי לה שהיא יכולה להצטרף אלי לסיבוב ההופעות, עד שהתקשר אלי עורך הדין שלי מקליפורניה ואמר שכיוון שמדובר בקטינה, אם אני מעבירה אותה גבול, אחשב לחוטפת. זה מה שגרם לי להקים את העמותה. מאז עברו חמש עשרה שנה, במהלכן למדתי שלצערי לא תמיד החוק עומד לצד הקורבן, ולפעמים הוא מגן דווקא על התוקף." אפילו א' לא יכלה לנסח זאת טוב יותר.

טורי 2.0

חוץ מזה, מסתבר שטורי היא גם חיית רשת. עובדה, בלילות לאחר ההופעות, וכשבתה הולכת לישון, היא כותבת בשלושה בלוגים שונים בשם שלוש מהדמויות שהיא מגלמת באלבום. לשאלה איך היא עושה את זה היא עונה: "זה כנראה הכל עניין של ארגון זמן. אני כותבת שם כי זה מעניין אותי לחקור לעומק את הצדדים השונים שלי, ואני מאוד נהנית מזה."

בנוסף, יש לה גם קשרים שווים. היא הקליטה שירים עם אמנים מוערכים כדוגמת רוברט פלאנט, טרנט רזנור ופיטר גבריאל, ואף ערכה מסע הופעות משותף עם אלאניס מוריסט. אם כי לדבריה היא פחות נהנית משיתופי פעולה עם זמרים אחרים. "כי זה שיש שף אחד במטבח, לא אומר שצריך עוד כמוהו. לרוב נדרשים דווקא בעלי תפקידים אחרים, כדי שיצא מזה משהו טוב" היא אומרת.

עם זאת, חבר אחד שהיא דווקא מאוד מעריכה הוא ניל גיימן, אמן הרומנים הגרפיים הנודע, שאף ביסס ספר אחד שלו על דמותה. לדבריה הוא המשענת שלה, והאדם שעוזר לה להחליט איזה מיצירותיה לשמור, וכיצד לפתח אותן. "כל אחד צריך חבר כזה" היא אומרת "לרוב החברים שלנו לאוו דווקא יודעים מה טוב בשבילנו ומה לא, ולא תמיד כדאי להקשיב להם. כי למרות שהם חברים, לא תמיד הם מבינים. אבל כל אחד צריך מישהו שכן יוכל לייעץ לו, ולקיים איתו סיעור מוחות, וזה נפלא כשמוצאים מישהו שיכול לעשות את זה. ניל היה שם בשבילי בשעותיי הקשות, ואני מקווה מאוד שגם אני הייתי שם בשבילו. הוא חבר קרוב."

אבל נחזור אלינו, ולמופע ביום שבת הקרוב ברעננה, שיפתח כמו כל מופע בסיבוב הנוכחי, בהופעה של אחת מארבע הדמויות הנשיות שמככבות באלבום האחרון של טורי. לכן היא גם וויתרה על הופעת חימום. אחר כך, היא תחליף בגדים ותוריד פאה, ותחזור לבמה כטורי, לחלק השני של ההופעה. לשאלה איך היא בוחרת איזו דמות תעלה בכל הופעה, היא עונה: "אני לא ממש יודעת, זה תלוי במצב הרוח שלי, וכן, זה משגע את הלהקה". וכשהיא נשאלת איזו דמות תפתח את ההופעה בישראל, היא משיבה: "תצטרכו לחכות יומיים ולראות". בהחלט נחכה.

טורי איימוס תופיע ביום שבת 21.7 בשעה 21:30 באמפי פארק רעננה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by