בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היכונו להמראה 

היכונו להמראה

 
 
נילי אורן

מסדרת ההמשך לסרטי "שליחות קטלנית" ועד היורשת של "סקס והעיר". ספיישל פיילוטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עונת הסתיו בארה"ב היא עונת הולדתן של רוב הסדרות החדשות. אבל השנה, עוד בטרם יבשה זיעת הקיץ מהמצח, כבר ניתנה לגולשי הרשת טעימה ראשונה בדמות פיילוטים של 10 סדרות חדשות, שתעלינה בסתיו הבא בארה"ב. לכן החלטנו לדגום אותם עבורכם, בספיישל מיוחד בן שני חלקים, שבכל אחד תסוקרנה חמש סדרות. יאללה, מתחילים.
 

Reaper

צילום: יח"צ
 צילום: יח"צ   
ז'אנר: דרמה קומית מזן הפנטזיה העל-חושית
זמן פרק: שעה
יחל בארה"ב: 25 לספטמבר
ברשת: CW
העלילה בקיצור: סאם הוא לוזר בן 21 שפרש מהקולג', גר עם ההורים ועובד במקום שעדיף להגיע אליו נטולי שכל. אבל ההורים שלו מקבלים אותו באהבה, ולא מציקים לו, עד שמתגלה מדוע – עוד בטרם נולד, הם מכרו את נשמתו לשטן. ביום ההולדת ה-21 של סאם, מופיע השטן ושולח אותו לאסוף עבורו נשמות שברחו מהגיהנום. לאחר כמה ביטויי התנגדות חסרי חשיבות, לוקח סאם את התפקיד בלית ברירה.

כוכבים: קווין סמית ("דוגמה", "מוכרים בלבד", "לרדוף אחרי איימי") ביים את הפיילוט. משחקים בה: בתפקיד סאם, ברט האריסון ("המופע של שנות ה-70"); בתפקיד חברו הטוב ביותר, טיילר לבין ("בוסטון ליגל", "הפלישה"); בתפקיד אנדי, מיסי פרגרים ("סמולוויל") - אם כי בפיילוט מגלמת אותה מישהי אחרת פחות מוכרת; בתפקיד אביו של סאם, אנדרו איירלי ("4400"); ובתפקיד השטן,
ריי וייס ("24", "טווין פיקס").

מהנה: הסדרה לא לוקחת את עצמה יותר מדי ברצינות, וזה מרענן.
מעצבן: די נמאס כבר מהעיסוק בעולם העל-חושי, מרומנטיזציה של המוות, ומאימוץ אגדות דתיות כאמת חקוקה באבן. או. קיי, הבנו, היה לכם פיגוע קשה לפני כמה שנים. באמת שהגיע הזמן להתגבר.
מסקנה: חביב אמנם, אבל גם מאוס קמעא.

אתר הסדרה
קטע וידאו מהפיילוט
 

Pushing Daisies

צילום: יח"צ
 צילום: יח"צ   
ז'אנר: דרמה קומית מזן הפנטזיה העל חושית
זמן פרק: שעה
יחל בארה"ב: 3 לאוקטובר
ברשת: ABC
העלילה בקיצור: עוד סדרה שעוסקת במוות, הפעם מצד קצת אחר. פה מדובר על נד, בחור שמגלה בילדותו שיש לו כוח מופלא וייחודי. כשהוא נוגע במתים, הם שבים לתחייה, וכשהוא נוגע בהם בפעם השנייה, הם מתים שוב. אבל אם הוא לא נגע בהם בפעם השנייה תוך דקה מרגע חזרתם לחיים, מישהו אחר ימות במקומם. הוא מגלה את זה באופן טרגי במיוחד, תוך שהוא קוטל את אביה של שכנתו האהובה, ככה על הדרך, ומעביר אותה לאחזקתן של דודותיה המופרעות קמעא. שנים אחר כך, בעודו מנהל מאפייה לעוגות פאי, המוסדות המתאימים מגלים את כישוריו ומגייסים אותו לשורותיהם כמובן, כדי שיתחקר מתים מי רצח אותם. זמן קצר אחר כך, הוא מגלה ששכנתו האהובה, ההיא מאז, נרצחה, ומוטל עליו להחזיר אותה לתחייה לזמן קצוב. כמובן שהוא משאיר אותה בחיים, והיא עוזרת לו לפתור פשעים. הידד.

כוכבים: ביים בארי סוננפלד ("גברים בשחור", "תפוס את שורטי", "משפחת אדאמס"). את נד מגלם לי פייס ("וונדרפולס"); את אחת הדודות של השכנה האהובה מגלמת סווזי קורץ ("האף", "אחיות").

מהנה: בדומה לסדרה הקודמת, גם פה מדובר ביצירה שלא לוקחת את עצמה ברצינות רבה מדי, ועל כן חביבה. חוץ מזה, אולי כבונוס למי שהיה ילד בסבנטיז - הפתיחה מזכירה קצת את ההתחלה של "בית קטן בערבה" עם שדה החרציות הצהובות, וחסרה רק קארי הנופלת.
מעצבן: בדיוק כמו בסדרה הקודמת, גם פה בבסיס הסדרה עומדת תפיסה דתית ורומנטית של המוות, שמאמינה בכוחות על טבעיים, ובקיומם של טוב ורע מוחלטים. עניין שבהחלט עשוי להרגיז את הריאליסטים החילוניים שבינינו.
מסקנה: נחמד וסוריאליסטי במידה, אבל גם קצת דביק.

אתר
קטע וידאו מהפיילוט
 
 

Chuck

צילום: יח"צ
 צילום: יח"צ   
ז'אנר: דרמת ריגול קומית עם נגיעות של דרמת נעורים
זמן פרק: שעה
יחל בארה"ב: 24 לספטמבר
ברשת: NBC
העלילה בקיצור: צ'אק הוא חנון ביישן שעובד בעמדה לתיקון מחשבים בסופר המקומי. ערב אחד, הוא מקבל הודעת מייל משונה מחבר שלו מבית הספר, ממנו לא שמע כבר המון זמן. מסתבר שהחבר היה מרגל שנהרג באותו ערב, ושלח לצ'אק ברגע האחרון את כל הסודות הכי שמורים של סוכנויות הביון האמריקניות. כלומר, צ'אק עכשיו הוא למעשה סוג של מחשב, שבזיכרונו שמורים כל סודות המדינה האמריקאיים. בפרק הראשון כבר מנסות סוכנויות הביון לחטוף אותו; הוא מצליח למנוע התנקשות בבכיר בצבא ולכן נותנים לו לשוב לחייו הרגילים, תחת מעקב צמוד. אכן הגיוני.

כוכבים: כתב ג'וש שוורץ ("האו.סי"). את צ'אק מגלם זכרי לוי ("פחות ממושלמת"); את סוכן ה-NSA מגלם אדם בלדווין ("אנג'ל", "פיירפליי"); את אלי אחותו היפהפיה של צ'אק מגלמת שרה לנקסטר ("סקראבס", "אוורווד", "CSI").

מהנה: נראה כאילו ג'וש שוורץ הבין סוף סוף את מה שהבינו מעריצי האו.סי מזמן, והעניק סדרת יחיד לדמות היחידה שהייתה שווה משהו בסדרה ההיא – סת'.
מעצבן: לא ברור, אם כן, מדוע לא הביא את אדם ברודי המתוק ששיחק את סת' המקורי, לשחק גם פה, אלא לקח את זכרי לוי המעצבן, שב"פחות ממושלמת" קיבל בדיוק את התפקיד המושלם בשבילו –הפוץ המעצבן. והפעם הוא גם מופיע בפריזורה מאתגרת טעם במיוחד.
מסקנה: משעשע ונחמד, בעיקר לחובבי סדרות ריגול, וסת' כהן.

אתר
קטע וידאו מהסדרה
 

Lipstick Jungle

צילום: יח"צ
 צילום: יח"צ   
ז'אנר: דרמת נשים, לפי ספר שכתבה קנדיס בושנל, מחברת "סקס והעיר הגדולה"
זמן פרק: שעה
יחל בארה"ב: 1 לינואר 2008
ברשת: NBC
העלילה בקיצור: ויקטורי היא מעצבת אופנה מצליחה ובעליה של רשת אופנה, שהתצוגה הראשונה שלה לעונה נכשלת. לכן היא מתנחמת בזרועותיו של תואם מיסטר ביג, שהוא מיליארדר שרמנטי ונטול בושה. חברתה הטובה, וונדי, היא מנהלת של אולפן קולנוע, אם לשלושה ילדים ואשתו התיכף לשעבר של נמושה חולמני, שעוזב אותה כי היא מרוויחה יותר ממנו. לעומתן, ניקו היא מנהלת מגזין מצליח, שבעלה האקדמאי הבריטי לא ממש שם עליה, לכן היא נגררת לרומן עם בחור צעיר וחטוב, שכנראה ישפיע במהרה גם על מעמדה המקצועי. כן, הפמיניזם מעולם לא נראה אומלל יותר.

כוכבים: ברוק שילדס ("המופע של שנות השבעים", "הלגונה הכחולה") בתפקיד וונדי; לינדזי פרייס ("פפר דניס", CSI) היא ויקטורי; וקים רייוור ("24", "משמרת שלישית") היא ניקו.
מהנה: רק לנשים שנהנות מתכנית הבוקר של אודטה, או ממגזין "לאשה".
מעצבן: אם גם לך לא נראה הגיוני שמנהלת אולפן סרטים תגדל את שלושת ילדיה לבדה, ללא סיוע אופר, או אפילו מטפלת לרפואה, כנראה שיש לך יותר מדי הגיון בשביל הסדרה הזו.
מסקנה: אודטה תהנה, היתר לא.

אתר
קטע וידאו מהפיילוט
 

Sarah Connor Chronicles

צילום: יח"צ
 צילום: יח"צ   
ז'אנר: דרמת אקשן
זמן פרק: שעה (פיילוט בן שעתיים)
יחל בארה"ב: 1 לינואר 2008
ברשת: FOX
העלילה בקיצור: בשנת 1999 מוצאים שוב המחסלים מהעתיד את שרה קונור ובנה ג'ון, שאמור להיות ראש המחתרת במלחמה העתידית בין האנושות למכונות, שסיפורה החל בסרט "שליחות קטלנית" הראשון (עם ארנולד שוורצנגר). לכן, בעזרת המון פעלולי מחשב מרהיבים, ורובוטית חטובה אחת, הם בורחים לעתיד, ל-2007. כל זה לוקח להם שעתיים, כשיתר פרקי הסדרה יעקבו כמובן אחר קורותיהם בימינו. אגב, שעת השין אמורה להיות 2011 - אז צפויה מלחמת בני האנוש בבני המתכת והצ'יפים. כך שלפחות יש מועד סוף לסדרה הזו, אם תצליח.

כוכבים: שוורצנגר ולינדה המילטון לא משחקים פה יותר. הפעם מגלמת את שרה קונור, לנה הדי ("פרקליטו של השטן"); את בנה ג'ון משחק תומס דקר ("גיבורים"); ואת הרובוטית היפה שמגנה עליהם משחקת סאמר גלו ("4400", "היחידה", "פיירפליי").

מהנה: אוהבי פעלולי מחשב, יריות, רובוטים, ואת סדרת סרטי "שליחות קטלנית", עשויים להתלהב.
מעצבן: אמינות היא המלצה בסדרה הזו, לכן לפעמים שוכחים אותה. חוץ מזה, גם מי שאהב את השחקנים המקוריים בסרטי "שליחות קטלנית", עשוי להתגעגע.
מסקנה: FOX רוצים "גיבורים" משל עצמם. האם הצופים ישתכנעו לאהוב את הסדרה בגלל העלילה והדמויות המוכרים שלה? לא בטוח.

אתר הסדרה
וידאו קליפ מהפיילוט

לא מצאתם פיילוט שחיפשתם? בשבוע הבא, נסקר את: Aliens in America, Bionic Woman, Cane, Caveman, ו- The Big Bang Theory
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by