בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הכונו להמראה 2 

הכונו להמראה 2

 
 
נילי אורן

מאישה ביונית ועד אנשי מערות החיים בינינו - ספיישל פיילוטים, חלק ב'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע שעבר נסקרו כאן חמש סדרות שיעלו בעונת הסתיו הבאה בארה"ב. להלן חמש נוספות ואחרונות.
 

The Big Bang Theory

The Big Bang Theory (יח"צ)
 The Big Bang Theory (יח"צ)   
ז'אנר: סיטקום
זמן פרק: חצי שעה
יחל בארה"ב: 24 לספטמבר
ברשת: CBS
העלילה בקיצור: שני חנונים גאונים חולקים דירה משותפת בבנין מוזנח קמעא. יום אחד הם מגלים שקוזינה בלונדה עברה לגור בשכנות אליהם, וחייהם משתנים בעודם לומדים לתקשר עם הדבר המוזר הזה שנקרא בחורה. ועוד אחת שנראית טוב. איזה בידור.

כוכבים: צ'אק לור ("דארמה וגרג", "שניים וחצי גברים") וביל פריידי ("דארמה וגרג") כתבו את הקומדיה הקלישאתית הזו. ג'וני גאלקי ("קוראים לי ארל", "רוזאן", "הופ ופיית'") מגלם בה את לאונרד, אחד החנונים, ואילו קיילי קוקו ("8 כללים פשוטים", "מכושפות") מגלמת את השכנה הסקסית.

מהנה: אם אתם בקטע של סיטקומים עבשים.
מעצבן: אם אתם לא בקטע של סיטקומים עבשים.
מסקנה: טוב הבנו - את האמריקאים זה ממש מצחיק כשחנונים מתאהבים בכוסית. עכשיו השאלה היא על פני כמה פרקים הם יצליחו למשוך את זה בלי לשעמם גם את עצמם.

אתר הסדרה
וידאו מהסדרה
 

Bionic Woman

Bionic Woman (יח"צ)
 Bionic Woman (יח"צ)   
ז'אנר: דרמת אקשן מד"בית
זמן פרק: שעה
יחל בארה"ב: 26 לספטמבר
ברשת: NBC
העלילה בקיצור: ג'יימי סומרס היפהפיה היא ברמנית חרוצה, שמשגיחה בשעותיה הפנויות על אחותה החירשת, ומנהלת מערכת יחסים עם מדען מסוקס. ערב אחד, כשהיא ובן זוגה חוזרים מבילוי, הוא מציע לה נישואין. בדיוק אז, נכנסת במכונית שלהם משאית נלוזה. ג'יימי מובלת אחר כבוד לחדר הניתוחים וחוזרת משודרגת כסטיב אוסטין, רק בהרבה יותר כסף (הוא היה שווה 6 מיליון דולר, והיא שווה חמישים. אתם יודעים, רוח הזמן והאינפלציה). מאז נותר לה להתמודד עם זה, ועם העובדה שבן זוגה החביב תרם את גופה למדע ולצבא בלי להתייעץ איתה. אכן, אהבת אמת. חוץ מזה, מהר מאוד מתגלה לג'יימי שהיא לא ממש הראשונה שעברה את התהליך הזה, וגם העובדה הזו חובטת בה קשות, ביותר ממובן אחד.

כוכבים: את ג'יימי מגלמת השחקנית הבריטית היפהפיה מישל ריאן ("ג'קיל", "קאשבק"), שדומה להפליא ליונית לוי שלנו. את אחותה החירשת בקה מגלמת רק בפרק הפיילוט מיי ויטמן ("משפחה בהפרעה"); אחר כך היא מתחלפת. את בעל הציוד שהותקן בגופה של ג'יימי מגלם מיגואל פרר ("ג'ורדן", "טווין פיקס"), ואילו את אחיו של בן זוגה של ג'יימי מגלם מארק שפרד ("באטלסטאר גלקטיקה", "מדיום", "24"). וכבר פורסם שבהמשך יצטרף לסדרה גם איזאיה וושינגטון (ד"ר בורק מ"האנטומיה של גריי").

מהנה: קטעי הפעולה מגניבים מאוד, וגם העובדה שמדובר בגיבורה אישה. כלומר, בהכללה גסה, סביר להניח שהגברים יתלהבו מהאקשן ומהחטובות הכסחניות, והנשים מהפמיניזם.
מעצבן: עדיין לא מצאתי, אולי עם הזמן זה יגיע.
מסקנה: בהחלט שווה צפייה.

אתר הסדרה
וידאו מהסדרה
 
 

Aliens in America

Aliens in America (יח"צ)
 Aliens in America (יח"צ)   
ז'אנר: סיטקום
זמן פרק: חצי שעה
יחל בארה"ב: 1 לאוקטובר
ברשת: CW
העלילה בקיצור: ג'אסטין הוא נער מחוצ'קן וחנון, שהחברים היחידים שלו קיימים ברשת החברתית "מייספייס", ולא באמת מכירים אותו. לעומת זאת, בבית הספר, המגע האנושי היחיד לו הוא זוכה, זה למכות מבריוני השכבה. אמא שלו מודאגת מאוד, וכשהיועץ החינוכי ממליץ לה להביא הביתה ילד מארץ זרה במסגרת תכנית לחילופי תלמידים, היא קופצת על ההזדמנות בשתי הידיים, כי היא מסכימה עם היועץ שזה בדיוק מה שג'סטין צריך כדי להפוך למקובל חברתית. אבל, כמובן שבמקום הילד המובטח - הבלונדיני ותכול העיניים שיסלול את הדרך של ג'סטין לכס מלכות הכיתה - מגיע ילד אחר. הוא שחור שיער, שחום עיניים, את ראשו מעטרת כיפה סרוגה גדולה, ואת גופו גלביה. לא, זהו איננו ישראלי בן עדות השאנטי שחזר מהודו, אלא ילד מוסלמי למהדרין מפקיסטן ששמו ראג'ה. אימו ואביו של ג'סטין נחרדים, ואילו הוא עצמו מעדיף להיעדר מבית הספר ביומו הראשון של ראג'ה שם. אבל במהרה הכל יבוא על מקומו בשלום, פחות או יותר, ויותיר מקום להמשך קליטתו של ראג'ה בחברה האמריקנית הכאילו פתוחה ומקבלת.

כוכבים: את ג'אסטין החנעאבץ מגלם דן בירד ("ג'ואן מארקדיה",CSI). את אמא שלו, פראני, משחקת איימי פיץ (CSI, "קרוליין"). את אביו, גארי, מגלם סקוט פיטרסון (בעל בית הקפה לוק מ"בנות גילמור" ז"ל). ואילו את הילד המוסלמי משחק אדהיר קליאן, שאמנם איננו מוכר עדיין, אבל דומה שתי טיפות חילבה לזמר הישראלי ירון חדד, ששר פעם באייטיז יחד עם הדצים.

מהנה: אם נהניתם לצחוק על הבורות והטמטום האמריקאים בסרט המעולה של בוראט, בוודאי תהנו גם מהסדרה הזו. גם בה יוצאים האמריקאים חבורת פאראנואידים, בעלי דעות קדומות מכאן ועד מונגוליה, כלומר בדיוק ההיפך מהדמוקרטים החופשיים והאמיצים שהם היו רוצים להאמין שהם.
מעצבן: כמו בכל סדרה אמריקנית, גם פה היו חייבים לתקוע על ימין ועל שמאל קלישאות סנטימנטליות של ערכי המשפחה, במקום לתת לסאטירה להגיע לקיצוניות הדוקרנית הראויה לה, שהפכה את הסרט ההוא של בוראט למשובח. חבל. זה אמנם לא הורס את הסדרה לגמרי, אבל גם לא נותן לה להגיע לרמת המצוינות שהייתה יכולה להגיע אליה.
מסקנה: עדיין כדאי לראות.

אתר הסדרה
וידאו מהסדרה
 

Cane

Cane (צילום: יח"צ)
 Cane (צילום: יח"צ)   
ז'אנר: אופרת סבון
זמן פרק: שעה
יחל בארה"ב: 25 לספטמבר
ברשת: CBS
העלילה בקיצור: משפחת דיוק הקובנית ומשפחת סמואלס האמריקנית, חיות להן במיאמי הלחה, ומתחרות על מטעי קני סוכר. באמצע יש כמובן גם בגידות, סקס, עוד קצת בגידות, רצח טראומתי מהעבר, קורט ריקודי סלסה, ועוד חומרים מוכרים שמרכיבים טלנובלות דרום-אמריקאיות. החידוש הפעם - הסדרה דוברת אנגלית. וואוו.

כוכבים: המון. ג'ימי סמיתס ("פרקליטי אל.איי", NYPD, "הבית הלבן") הוא אלכס וגה, שהתחתן עם הבת של משפחת דיוק, ובפרק הראשון יורש את המפעל שלה למורת רוחו של פרנק אחיה. אותו מגלם נסטור קרבונל ("אבודים", "סוף סוף סוזן"). את אב המשפחה פאנצ'ו, מגלם הקטור אליזונדו ("החוק על פי ג'ורג'יה", "שיקאגו הופ") ואת אשתו אמליה, משחקת ריטה מורנו ("אוז", "בטי"). הנקודה הישראלית בסדרה – אלונה טל מגלמת את ארוסתו של הבן הקטן והשווה של משפחת דיוק.

מהנה: אם אתם בעניין של טלנובלות דרום אמריקניות, או חברים של אלונה טל.
מעצבן: את כל היתר.
מסקנה: משעמם, דביק ונדוש. בקיצור - מומלץ להתרחק.

אתר הסדרה
וידאו מהסדרה
 

Cavemen

Cavemen (יח"צ)
 Cavemen (יח"צ)   
ז'אנר: סיטקום
זמן פרק: חצי שעה
יחל בארה"ב: 2 לאוקטובר
ברשת: ABC
העלילה בקיצור: הסדרה מבוססת על פרסומות של אתר האינטרנט האמריקני גייקו.קום, שהסלוגן שלו הוא: "כל כך פשוט, שאפילו אנשי מערות היו מבינים". בסדרת הפרסומות של האתר, רואים חבורת אנשי מערות שחיים בזמננו, ונעלבים מהסלוגן. אבל מישהו מ-ABC החליט לקחת את הדאחקה צעד אחד קדימה, ולתת לה סדרה, ועונה שלמה. למה? ככה. לכן מככבים בסדרה שלושה אחים שהם אנשי מערות, אבל רק מבחינת המראה. מכל יתר הבחינות, הם אמריקנים מודרניים לכל דבר. לעזאזל, אפילו חברות בלונדיניות יש להם. איך? מדוע? עזבו אתכם משטויות. בדיוק כמו הסאטירה החברתית שמתחילה וגוועת באותה מהירות בה חולף ספוט פרסום בטלוויזיה, גם יתר הרעיונות שהיו אולי יכולים להיות מעניינים נבלעים לכדי קשקוש לא ברור. אבל היי, העיקר שאפשר לצחוק על שחקנים שעוטים שיער פנים פרוע ופיאות דלוחות, ולהרגיש עליונות מלאכותית.

כוכבים: יוצרי הסדרה ג'וש גורדון וויל ספק, היו מועמדים ב-98 לאוסקר על הסרט הקצר Culture. חוץ מהם, הכוכב הבלתי מעורער של הסדרה הוא טמטום אמריקאי טהור.
מהנה: אולי אם אתה אמריקאי בור, אוויל ואדום צוואר, שהגיח מאתר הקראוונים בו נולדה בריטני ספירס.
מעצבן: את כל היתר.
מסקנה: הלוואי שיוצרי הסדרה יוחרמו לעד על ידי תעשיית הטלוויזיה בארה"ב. מצד שני, אם הם מתעקשים להישאר, מבחינתי, שיקבלו בכל ההפקות הבאות בהן ישתתפו את התפקיד הנחשק של נערי מים.

אתר הסדרה
וידאו מהסדרה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by